Wag Maşa Nasıl Yapılır?

Wag Maşa Nasıl Yapılır?

Moda ilerledikçe saç modelleri de değişiyor ve kendini geliştiriyor. Özellikle birbirinden farklı görülen saç modelleri oldukça yoğun bir ilgiyle karşılanıyor. Eğer sizde değişik saç modellerini seviyorsanız wag maşayı duymuş ve wag maşa nasıl yapılır araştırmaya başlamışsınızdır. Wag maşa en son çıkan saç bakım cihazından biridir. Saçları daha çok dalgalandırmaya yöneliktir. Eğer saçınızı su dalgası ya da Fransız dalgası yapmak istiyorsanız wag maşa nasıl yapılır bilmelisiniz. Genel olarak saçları daha kabarık ve dolgulu göstermeye yaramaktadır. Özellikle saçlarınız seyrek ise kesinlikle wag maşadan vazgeçemeyeceksiniz. Hem düğün gibi özel davetlerde hem de günlük hayatta bu saç modelini kullanabilirsiniz. Bu dalga modeli ile isterseniz saçınızı toplayabilir ya da açık bırakabilirsiniz.

Wag Maşa Nasıl Yapılır?

Wag Maşası Nasıl Yapılır?

Saçınız wag maşası yapmaya karar kıldıysanız hiç endişelenmeyin. Oldukça basit ve şık bir şekilde wag maşası yapabilirsiniz. Eğer saç şekillendirme konusunda eliniz yatkınsa tek başınıza yapabilirsiniz ama yanınızda bir kişiyi bulundurmak isteyebilirsiniz. İlk önce saçlarınızın oldukça sağlıklı ve bakımlı olduğuna emin olmalısınız. Aksi halde saçınız yanabilir ve yıpranabilir. Başlamadan önce ısıya dayanıklı krem sürmenizde fayda var. Daha sonrasında saçlarınızdan belli tutumlar ayırın. Ayırdığınız tutamlardan birini wag maşasının sağ taraflarına yerleştirin. Wag maşasının üçlü uçlarına saçlarını sar ve yavaş yavaş aşağı yukarı ilerlet. Bunu saçlarınızın ucuna değil hepsine yapmalısınız. Wag maşası nasıl yapılır öğrendiğimize göre birde neye dikkat etmemiz gerekir bakalım.

Wag Maşa Nasıl Yapılır?

Wag Maşası Yaparken Dikkat Edilecekler

Bu maşa her ne kadar saçımızı güzel gösterse de ısıyla olduğu için saçımızı yakma ya da yıpratma riskine sahiptir. Bu yüzden wag maşası yaparken dikkat edilecekleri iyice bilmelisiniz. Böylece saçlarınız yanmaz ya da yıpranmaz. Saçlarınızda wag maşası kullanmadan önce ısıya karşı hazırlamalısınız. Bunun için saçlarınızı yeteri kadar nemlendirdiğinize emin olmalısınız. Nemlendirme işlemini çeşitli yağlarla ya da bakım serumları ile gerçekleştirebilirsiniz. Saçınızın nemlendirmesi hem yoğun ısıya karşı koruyacak hem de saçlarınızın daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayacaktır. Wag işlemi yapmasınız da saçınızın nemlendirmesine her zaman önem vermelisiniz.

Wag Maşa Nasıl Yapılır? Wag Maşa Nasıl Yapılır? Wag Maşa Nasıl Yapılır? Wag Maşa Nasıl Yapılır? Wag Maşa Nasıl Yapılır?

Bir önceki yazımız olan En Yeni Nail Art Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.