Sağlıklı Saçlar İçin En İyi Besinler

Sağlıklı Saçlar İçin En İyi Besinler
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.663 kez okundu.

Saç kadınların güzelliğini güçlendiren ve stilini belirleyen en önemli etkenlerdendir.Bu yüzden sağlık ve güzel saçlara sahip olmak kadınlar için en önemli güzellik yöntemleri arasındadır.

Sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli yolları su ve besin ihtiyacını doğru yapmaktır.

Yediğiniz her besin saçlarınızı içten besleyerek  sağlıklı ve daha güçlü  olmasını sağlar.

Havuç: İçerdiği B ve A vitaminleri ile saçları ve gözleri korurken, yeni saçların çıkmasınıda sağlar.Aynı zamanda saçları parlatır ve dökülmesini önler.

Brokoli: B1 ve C vitamini deposu olan brokoli uzun ve sağlıklı saçlara sahip olabilmeniz için en önemli sebzelerden biri.

Domates: Çok fazla miktarda C vitamini kaynağı olan domates, saçlarınızın oluşumunda temel yapı taşı olan kolajenin üretilmesinde etkilidir. Domatesi hem yiyerek hemde püre haline getirerek saçlarınızda maske olarak kullanabilirsiniz.

Yumurta: Günlük protein ihtiyacınız için her gün bir adet yumurta yemelisiniz, aynı zamanda saçlarınızı besleyen ve güçlendiren önemli bir besin.

Ceviz: E vitamini ve Omega 3 açısından çok zengin bir besin olan ceviz, saçları içten besliyor ve hızlı uzamasını sağlıyor.

Kivi:Yine bir C vitamini kaynağı kivi, saçlarınızı besleyip güçlendirirken, soğuk havalarda hasta olmamanızı sağlıyor.

Bezelye:Saç dökülme sorunlarınız varsa  bezelyeyi daha sık yemeye çalışın. Çünkü bezelye de bol miktarda B vitamini var. Saçlarınızın dökülmesini önler ve uzamasını hızlandırır .

Ofis İçin Şık Kombin Önerileri
Kış Trend Uyarısı : Beyaz Kaban Modelleri

Yazımızı paylaşın:

Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git