Saç Rengi Açmak İçin Bilmeniz Gereken Kurallar

Saç Rengi Açmak İçin Bilmeniz Gereken Kurallar

Eğer saç renginizi evde açmak için bilgiler arıyorsanız, izlemeniz gereken birkaç kural vardır. Hafif 1-2 ton açmak genellikle daha kolaydır , saç renginiz siyah ve koyu renklerde ise bunun için oriel ile saç açma işlemi yapmanız gerekebilir. Saçınızın sağlıklı olması ve iyi görüneceğinden emin olmak için sizin için listelediğimiz saç açma işlemi için gerekli  adımları takip etmek çok önemlidir. Eğer saç rengini açmak istiyorsanız ve düzgün yapıldığından emin olmak için ilk bu ipuçlarını okuyun!

evde sac rengi acmanin kurlallari

Saç renginizi açtırmak istiyorsanız, profesyonel bir kuaföre  gidin lütfen. Oriel kafa derisi üzerinde yanmaya neden olur, bunun  yanı sıra saçınıza zarar görmesin yol açabilecek tehlikeli bir kimyasaldır. Sürecin doğru yapıldığından  emin olmak için, profesyonel biriner gitmek gerekir. Size istediğiniz sonuçları vermek için sadece bir kutu boyaya güvenmeyin.Evde kendiniz daha önce boyama işlemi yaptıysanız, Palette ve Loreal saç rengi açıcı boyları ile ilk önce kutudaki talimatları okuyup belirtilen sürede bekletmek koşulu ile saç renginizi açma işlemini yapabilirsiniz.Kumral ve açık renklerin açma işlemi bu şekilde daha kolaydır.Ama siyah ve koyu saç renkleri için bu işlemi 2 kere yapmanız gerekir.Ama ilk işlemden sonra 1 hafta kadar beklemeniz gerekir.Saç açıcı boylar ile saçınızı açtıktan sonra istediğiniz sarı ve tonlarında saçınızı tekrar boyamalısınız.Fakat boyanın tam rengini vermesi ilk boyamada olmayabilir.Daha etkili bir sonuç için yine aynı istediğiniz renk ile saçınızı 15 gün sonra bidaha boyayın.Muhtemelen saçınızı aktığında tekrar boyadıkça istediğiniz saç rengini tam olarak elde edeceksiniz.

evde sac rengini dogal yollar ile acma

Eğer koyu saç renginde iseniz sarışın olmak için , özellikle de aydınlatma işlemi istiyorsanız hemen  sonuç beklemeyin. Bu kolay değil bir oturuşta yapılamaz. Genellikle, süreç istenen  tam gölge ve rengi almak birkaç ay sürer. Süreçte sabırlı olun ve yavaş  yavaş ton ton açarak  saçınızın sağlığını koruyun. Çok çok hızlı saç açma  saçınızı yakar ve kırılmasına neden olur.

evde sac rengi acma
Saçınızı tonlama yapma,  tam olarak istediğiniz gölge olması için harika bir yoldur. Eğer yavaş yavaş saç açtırmak zaman alıyor diyorsanız saçınızı ilk açtırmadan sonra üzerine gölge ve röfle işlemleri yaptırıp sarışın olabilirsiniz.. .Bu senenin saç ucuna yapılan moda rengi ombre balyaj  yaptırıp daha doğal görünümlü olmasını sağlayabilirsiniz…Bu işlemlerden sonra saç renginizi korumak için uygun şampuan ve saç kremi kullanmalısınız.

 

sac rengini sari renk yapmak

 

sac rengi nasilacilir

Bir önceki yazımız olan 2020 Bayan Saç Kesim Modelleri başlıklı makalemizde saç kesim modelleri ve saç kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. blank Naz Baran dedi ki:

  Sizce bu bakır sac rengi nasıl bana yakışır mı 🙂

  1. blank stylekadin dedi ki:

   Harika bir saç rengi, özellikle beyaz tenlilere çok yakışır

  2. blank stylekadin dedi ki:

   beyaz tenlilere yakışan bir saç rengi