Kısa Saçlarda Plaj Dalgaları Nasıl Yapılır?

Kısa Saçlarda Plaj Dalgaları Nasıl Yapılır?

Kısa saçlarda plaj dalgaları nasıl yapılır? Bu yaz sormak istediğiniz kusursuz soru bu olsa gerek. Bu soruyu cevaplamak için hem görsel hem de video anlatım kullandık. Plaj dalgalı saç modelini görünce hep aklımıza uzun saçlı bayanlar gelir. Artık günümüzde bu anlayış değişti kısa saçlı bayanlar bile plaj dalgalı saç modeli yapabilir. Kısa saçlarda plaj dalgaları yapmak bir o kadar kolay ve rahattır. Sizlere sunacağımız adımları takip ederek rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Şimdi de bu saç modelinin yapılışına bakalım.

 

Gerekli Malzemeler

-1 inçlik kıvırma aparatı(şekillendiric)

-Isıya karşı koruyucu

-Güçlü özellikli dondurucu sprey

 

Kısa Saçlarda Dalgalı Saç Modelinin Adım Adım Yapılışı

 

1.Adım :  Saçları Kıvırma Aşaması

 

plaj dalgalı saç stili

kısa saçlarda plaj dalgaları nasıl elde edilir?

 

Saçlarınızı bölümleyerek işe başlayınız. Ayrıca kusursuz düzgünlükte olmak zorunda değil çünkü biz dalgaları kusursuz görünümü için seviyoruz. Saçlarınızın ön kısımlarını kıvrıma işlemini daha sonraya bırakın ilk önce arka kısımlardan başlayalım. Saçınızı tutam tutam alın. Saçlarınızı alırken saç tellerinin yarı uzunluğuna kadar alacaksınız. En iyi dalgalanma şekli dikey olaraktır bu şeklide yapmalısınız. Kıvırma aparatının arasına saç tellerinizi alarak dikey doğrultuda kıvırın. Saç köklerinin ucu kısımlarına 1 cm kalan kısma kadar kıvırın, ayrıca saç uçlarına daha özen gösterin. Saçlarınızı tamamen kıvırana kadar aynı adımları uygulayın.

 

2.Adım : Ön Bölümleri Kıvırın

 

plaj dalgası aşamaları

plaj dalgaların resimli anlatımı

 

Birinci adımdaki kıvırma işlemini bu sefer saçların ön kısmına yapıyoruz. Aynı işlemleri özenli bir şekilde saçlarının önündeki saç telleri içinde yapıyoruz.

Fransız Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

 

3.Adım : Saç Spreyini Püskürtme

 

plaj dalgalı saç yapımı

kısa saça plaj dalgalı saç yapımı

 

Bu som bölümde artık saç dalgalarınız dökümlü bir şekilde oluşmuş olacaktır. Yeterince kıvrılmayan saç telleri için ise ekstra bukleler oluşturma vaktidir. Bu aşamayı tamamladıktan sonra artık güzel dalgalar oluştu ise saç spreyi sıkarak sabitleyin. Püskürtme yaptıktan sonra daha fazla hacimli görünüm için ise saçlarınız ovun.

 

İşte Tamamlanmış Görünümü

 

kısa saçta plaj dalgası

kısa saç için plaj dalgalı saç modeli

 

Kısa saçlarda plaj dalgalı saç modelini beğendiniz mi? Kolay ve muhteşem öneriler benim çok hoşuma gider. Kısa saçlı bayanlar endişelenmesin diye bu öneriyi sunduk. Çok fazla soru geldiği için bu konuyu oluşturmaya karar vererek beğeninize sunduk. Yaz günleri için harika bir öneri olduğunu söyleyebilirim. Yukarıdaki adımları takip ederek ya da videomuzu izleyerek bu saç stilini yapabilirsiniz.

 

Videolu Anlatımı


Sizlerin düşünceleri bizim için çok önemlidir. Aşağıdaki yorum bölümünden lütfen düşüncelerinizi olumlu olumsuz bize bildirin. Ayrıca bizi Facebook adresimizden de takip edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.