Fındık Kabuğu Saç Rengi Hakkında Merak Ettiğiniz Her şey

Fındık Kabuğu Saç Rengi Hakkında Merak Ettiğiniz Her şey

Fındık Kabuğu Nasıl Bir Renktir?

   Bugün sizlere ilk önce hangi konudan bahsedeceğimizi söyleyelim fındık kabuğu saç renginden. Bu önerimizi çok beğeneceksiniz ve severek okuyacaksınız. Çoğu kişi direk bu rengi fındık kabuğu olarak bilir artık bu şekilde özdeşleşmiştir. Şimdi bugünkü konumuza geçmeden önce kısa bir bilgi verelim. Saç renkleri,kadınların son yıllarda en çok önemsediği konulardan biri haline geldi. Gelişen teknoloji ile beraber saç renkleri çok gelişerek çok doğal renkler halinde üretilmeye başlandı. Hal böyle olunca da bir bayanı saç rengi çok fazla güzelleştirir hale geldi. Yıllar önce hemen hemen çoğu bayan doğal saç rengini kullanmak zorunda idi. çünkü boya teknolojisi bu kadar iyi seviyede değildi. bir bayan için güzelleşmeye başlanılacak ilk nokta ise saçlardır. Saç modeli ve uygun saç rengi belirlenerek ilk hamle yapılır. Yüzümüze anlam katan çok kıymetli parçamız saçımız ve saç rengimizdir. Saç rengini güzel belirledikten sonra herkes tarafından değiştiğimizi ve bambaşka olduğumuzu söyleyen çok kişi olur. Bu da saç boyalarının gücü olarak ifade edebiliriz. Hatta bu değişimle baştan yaratıldığımızı söyleyenlerde vardır. Onun için renkleri çok dikkate alalım.

fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (1)

   Bugünde stylekadin olarak merdiven basamaklarını hızla tırmanan fındık kabuğu saç rengini tanıtacağız. Bu saç renginin ismi Karadeniz yetişen fındığın kabuk rengine benzediği için bu isimle anılmaktadır. Fındık kabuğu saç rengi koyu sarı ile siyahın birleşmesi sonucu ortaya çıkan bir renk yansıtmaktadır. Doğal bir bitkinin renginden esinlenilerek fındık kabuğu saç rengi ortaya çıkmıştır. Fındık kabuğu saç rengi ile artık daha güzel ve modern görünebileceksiniz.

Bu Saç Renklerine de Bakmanızı Tavsiye Ederiz

Bal Köpüğü Saç Rengi

Bakır Saç Rengi

Kızıl Saç Rengi

Tarçın Bakır Saç Rengi

Çikolata Kahve Saç rengi

fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (1)

Fındık Kabuğu Saç Rengi Hangi Cilt Rengine Yakışır?

  Fındık kabuğu saç rengi,koyu renge yakın bir yansımadır. Bunu düşünerek hangi cilt renklerine yakıştığını ifade edelim. Aslında bu rengi her cilt rengine sahip bayanlar kullanabilir. Fakat bu renk en çok beyaz ve buğday tenli bayanlara çok yakışır. Ayrıca sarışın bayanlar da bu rengi güzel bir şekilde taşıyabilirler. Koyu tenli yani esmer ve esmere yakın ten renkleri için bu renk çok uygun olmaz. Çünkü çok koyu bir hal alabilir. Yani esmer tenli bayanlarda kendilerini boğma ihtimali vardır. Yukarıda aslında her ten rengine  sahip bayanlar kullanabilir dedik. Esmer tenli bayanların bazılarında bu renk gitmektedir. Sadece esmer tenin açık mı,koyu mu olduğuna göre dikkatli bir şekilde hareket ederek bu renge karar vermelidirler. Rose Gold Saç Rengini Biliyor Musunuz?

fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (2)

Fındık Kabuğu Saç Rengine Uygun Makyaj Önerileri

Fındık kabuğu ile açık bir tonda makyaj tercih edin. Koyu bir ruj kesinlikle kullanmayın. Açık ton renginde rujlar çok uyumlu olacaktır. Kaş renginizin bu renge uygun olması için boyamayı tercih edin. Kaş şeklide bu renkte çok anlam ifade etmektedir. İnce ve şekilli kaşlar harika uyum sağlayacaktır. Ayrıca allık ve eyeliner uygulamayı da göz ardı etmeyin. Makyaj ile saç modellerinin bütünlük sağladığını unutmayın. Bu durumu elbise kombini yapmaya benzetebiliriz. Sadece güzel bir üst giymek yetmez de mi doğru ayakkabı ve takılarla bu bütünlüğü tamamlamamız lazım. Saçlarda makyajla güzeldir.

fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (2)

Fındık Kabuğuna Uygun Saç Modelleri

Fındık kabuğu saç rengi parlak bir renk olduğu için düz saç modelleri ile harika olacaktır. Saçlarınızı düzleştirici ile düzleştirip fındık kabuğu saç renginin etkisini kat be kat artırabilirsiniz. Bu renge uygun olan diğer saç modelleri ise hafif dalgalı saç modelleridir. Kesinlikle ağır dalgalar kullanmayın. Hafif dalgalar bu rengi çok iyi göstermektedir. Ortadan yanlar ayrılmış saç modeli ise çok hoş durmaktadır. Bu bilgiler ışığında saç modelini seçmelisiniz.

fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (3)

Fındık Kabuğu Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Parlak bir saç rengi olduğu için zaman içinde bu parlaklığını kaybederek mat bir hale dönüşme ihtimali çok yüksektir. Bu parlaklığı kaybetmeden uzun süre kullanmayı kim istemez ki? Parlak bir şekilde bu rengi,basit ipuçları ile kullanmanız mümkün. Kesinlikle saç bakım kremini düzenli olarak kullanın. Bu boya ile beraber kireçli su kullanmamaya dikkat edin. Kireç,parlaklığı yok ederek saçların matlaşmasına ve sertleşmesine neden olur. Ayrıca parlaklık koruyucu ürünleri de ara ara kullanarak ışıltısını her daim devam ettirebilirsiniz. Saç rengine bakım yapmak saçlarımızı daha az boyatarak hem daha az yıpranmasını sağlarız hem de ekonomik olarak katkı sunar bizlere. Saç rengine bakımı dikkate almazsanız her boyamada saçlarınız yıpranma riski ile karşılaşacaktır. Yıpranmasın istiyorsanız saçlarınıza bakım yapmayı unutmayın!

 

 

Fındık Kabuğu Saç Boya Numaraları

Siz değerli takipçilerimiz için fındık kabuğu saç boyası markaları ve numaraları hakkında detaylı bilgileri de atlamak istemedik. Çoğu takipçimizin sürekli olarak marka ve saç boya numarası sorduğunu sıkça işitiyoruz bunun için bu önemli bilgileri aşağıda sizlerle detaylı bir şekilde paylaşıyoruz işte o önemli bilgiler…

-Sea Color 7/3 fındık kabuğu saç boyası ( Fiyatı : 4.99 TL)

-Voila 7/31 fındık kabuğu saç boyası ( Fiyatı : 8. 35 TL )

-Garnier 7/3 fındık kabuğu saç boyası ( Fiyatı : 6.27 TL)

-Koleston köpük saç boyası 7/3 fındık kabuğu (Fiyatı : 9.99 TL)

-Loreal excellence creme 6.41 fındık kahvesi ( Fiyatı : 12.71 TL)

 

Evde Fındık Kabuğu Saç Rengini Nasıl Elde Edebiliriz?

Evde bu rengi elde etmek için size kısa kısa önemli bilgiler vereceğiz. Boyama kurallarını zaten biliyorsunuz sizler için önemli olan diğer detay bilgiler diye düşünüyorum. Şimdi dip not bilgilere geçelim.

-Sizler için hemen bu alt başlığın yukarısında markaların boya numaralarını paylaştım. Bunlar size ipucu olacaktır. Evde boyama için önerdiğim markalar Garnier, Voila, Loreal, Koleston, Sea Color dur.

-Parlaklık arıyorsanız bunun için önerim Palette marka boya olacak. Palette çok daha parlak ve canlı yapıyor bu renkte saçları.

-7 ile başlayan numaralı saç boyaları ile açık fındık kabuğu elde edersiniz. Birazcık daha yansımalı bir renk olsun derseniz Lorealı tercih etmelisiniz.

-Boyayı ve oksidanı beraber bulacağınız marka ise Garnier 7.3 saç boyası olacaktır. Bu boyayla boyadıktan sonra saçlarınızda bir miktar bakır yansımalar olacaktır.

 

fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (3) fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (4) fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (4) fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (5) fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (5) fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (6) fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (9)fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (6) fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (7) fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (7) fındık kabuğu saç rengi hakkında merak ettiğiniz her şey (8)

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.