Meyve Diyeti

A+
A-
Meyve Diyeti

Meyve Diyeti

Yazın gelmesi ile fazla kiloların problemleri de iki kat daha artar. Yaz mevsiminin en zengin yanı da meyve seçenekleridir. Meyve diyeti yaparak formda kalabilir, haftalık kürler ile vücudunuza detoks işlemi uygulayabilirsiniz. Çok düşük kalori alımlarınız ile kısa zamanda çok hızlı kilo vermek isteyenlere meyve diyeti oldukça olumlu yanıt vermektedir. İlk önce meyve yiyerek kilo vermek isteyen kişilerin bilmesi gereken konu, meyveyi sınırsız olarak tüketemeyecekleridir. Tüm gıdalar gibi meyvelerinde belirli kalorileri bulunmaktadır. Kalori miktarları göz önüne alınarak yapılması çok daha olumlu neticelere ulaşmanızı sağlayacaktır.
Meyve diyeti içerisinde bulunan ve yoğun mevsimsel meyve tüketiminizi her öğünde belirli bir porsiyon yiyerek yapmalısınız. Bir porsiyon meyve 100 grama eş değer olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Meyve tüketiminden sonra mutlaka bir bardak süt ile takviye almanız, kan şekerinizin ani düşüşlerine engel olur ve birden karnınızın acıktığını hissetmezsiniz. Öğünlerden sonra süt içmeyi unutanlar, muhakkak çok fazla acıkacakları için diyet programından da vazgeçeceklerdir. Kan şekerinin normal seyir halinde olması sağlık açısında çok önemli bir ayrıntıdır. Yiyeceğiniz meyvelerin lifli olmasına dikkat etmelisiniz. Yaz ayı karpuz ayı, karpuzla kilolarınıza çok kolay veda edebilirsiniz. Ayrıca yeşil erikte çok faydalı ve kilo vermeniz için yardımcı meyveler arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Bölgesel Zayıflama Yöntemleri başlıklı makalemizde bölgesel zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.