Sağlıklı saçlar nasıl olur, oluşur?

Sağlıklı saçlar nasıl olur, oluşur?

Sağlıklı saçlara kavuşmanın en önemli yolu yiyeceklerdir. Her ne kadar yediklerimize dikkat edersek saçlarımızda o kadar iyi bakmış oluruz.

Demir, çinko, vitamin ve biotinden zengin beslenmek saç bakımı için gereklidir.

Bunları biraz açmak gerekirse Kırmızı et, yumurta beyazı, kurubaklagiller… Vb

Uyku düzenimiz ve stresten uzak durmak saç sağlığımız için başta gelen faktörlerdendir.

Saçlarımızı gün aşırı soğuk su ile değil ılık su ile yıkamalıyız. Saçlarımızı yıkarken kullandığım şampuanlara dikkat etmeliyiz sık sık değişik şampuan değiştirirsek kepeklenmelere yol açabiliriz. En çok günlük hayata yaptığımız hatalardan biri ise saçımıza fön çekmektir, fön çekerken saçımızı kaba, sert biçimde taranması saçlarımızı yıpratabilir.

saç

Diğer bir faktör ise saçınızı sıkı toplamayınız, çünkü Alın bölgesinde bant, şeklinde görülen saç dökülmelerinin en önemli etken sıkı toplanmış saçlardır.

Saçınızın sağlıklı ve güzel olması için yapabilecekleriniz:

-Saçınızı fazla taramayın, eğer tarıyorsanız bile saçınızın yönüne doğru tarayın.

-Tarak seçimi yaparken ucuz taraklar değil onun yerine kaliteli bir tarak kullanınız.

-Saçınızı sıkı toplamayın bırakın göründüğü gibi güzel kalsın.

sağlıklı-saç

DİKKAT: Saç boyası ve jöle saçlarınızın kırılmasına ve yıpranmasına, zayıflamasına, matlaşmasına neden o labilir. Saç şekillendirici sık kullanımında ve saç temizliğinde saçta kalıntı oluşturur ve saç tellerinizin kırılmasına neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.