Boyalı Saçların Bakımı

Boyalı Saçların Bakımı

Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olur

Boyalı Saçların bakımı kimyasal işlem gördüğü için daha özenli yapılmalıdır. Sizde boyalı saçlara sahipseniz boyalı saçların bakımı nasıl olur bunların inceliklerini bilmelisiniz. Saçlarınızın ilk boyandığı gibi renginin kalmasını için özellikle kullandığınız şampuana özen göstermelisiniz. Saçınız için seçeceğiniz şampuanın ve saç bakım ürünlerinin doğru olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece özellikle güneşte maruz kalan saçlarda ortaya çıkan solmanın önüne geçebilirsiniz.

  • Kepek şampuanları ve bebek şampuanları saçlardaki istenmeyen renkleri kapatmak için çok işe yarar. Sizlerde de kepek sorunu varsa ve kepek şampuanı kullanıyorsanız saçlarınızın renginde doğal olarak solma görülür. Bunun için saç renginize uygun bir saç bakım kremi kullanarak saç renginizi koruyabilirsiniz.
  • Saçlar her yıkayışta şampuanın etkisi ile birlikte açılıp solar. Bunun önüne geçmek içinse saç tellerinin açılmasını önleyen saç kremleri kullanmalısınız. Ayrıca boyalı saçlarınızın güneşte açılıp solmaması için yüzerken ya da güneşlenirken onlara özel bakım uygulamalısınız. Bunun için bir şapka kullanarak güneşin saçlarınızın rengini soldurmasına önlem almış olursunuz. Bunun dışında sudaki klordan ve güneşten koruyucu ürünler kullanmalısınız.boyali saclarin bakimi nasil yapilir
  • Boyalı olan saçlarınızı tararken de onları çok fazla hırpalayıp yıpratmamalısınız. Saçlarınızı kuruturken fön makinesini çok fazla kullanmamalısınız çünkü boyanan saç zaten kurumaya ve nem kaybına elverişlidir ısıyla bu kurumayı iki katına çıkarırsınız.
  • Özellikle sarı tonları gibi saç renklerinin bakımı daha da zor olacaktır. Sizde sarı saçlara sahip iseniz saçınız boyandıktan sonra nem kaybına uğrar ve bu da kuruma problemini ortaya çıkarır. Bu nem kaybını azaltmak için mutlaka nemlendirici şampuan kullanmalısınız. Şampuandan sonrada saç tipinize uygun saç kremini mutlaka kullanmalısınız. Saçlarınızın dinlenip kendine gelmesi için doğal saç bakım kürleri de uygulayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.