Örülerek Saç Nasıl Kıvırcık Yapılır ?

Örülerek Saç Nasıl Kıvırcık Yapılır ?

Örülerek Saç Nasıl Kıvırcık Yapılır ?

Saç örgü ile nasıl kıvırcık yapılır?Saçlarınızı ısı kullanmadan doğal ve yumuşak kolay bir yöntem ile kıvır kıvır yapam istemez misiniz?

Doğal kıvırcık saçlar her kadının beğendiği saç modelleri arasındadır.Ama saç spreylerinden sert ve vıcık vıcık kıvırcık saçlar pek te doğal ve sağlıklı görünmüyor.Bugün sizlere evde en güzel doğal kıvırıcık saç yapabilceğiniz saç örgüsü ile saçları nasıl kıvırcık yapabilirsiniz bunu anlatacağız.

Saç örülerek doğal ve yumuşak kıvırcık nasıl yapılır yapacağınız adımları inceleyebilirsiniz.

1-Saçlarınız yıkanmış ve temiz olmalı.Bonyadan sonra saçlarınızı hafif nemli bırakın gerekirse kendisinin hafif kuruyarak nemli kalmasını sağlayın.

2-Saçlarınızı küçük küçük tutamlara ayırım tokalarla tutturun.Daha sonra hepsini tek tek örüp saç uçlarını sıkıca tokayla tutturun.

3-İsterseniz saçlarınızın örme işlemi bittikten sonra hafif ağırlaştırmayan saç spreyi sıkın .

4-Saçlarınızı mutlaka gece yatmadan önce bu işlemler yapın ki sabah kaltığınızda daha etkili ve güzeş bir sonuç alın.

5-Saçlarınızın örgülerini sabah kaltığınızda açı.İsterseniz birbirine karıştırıp iyice kabartın ve daha havalı görünmesini sağlayın.

kıvırıcık saç modelleri nasıl yapılır 2014

Bir önceki yazımız olan 2020 Ombre Saç Modası başlıklı makalemizde 2014, 2014 ombre saçlar ve ombre hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. blank giyinsene dedi ki:

  ya saçlarım ince ve seyrek sizce saçım uzun mu yoksa kkısa bir model mi olmalı yardımcı olun..

  1. blank ceren dedi ki:

   aynı sorun bendede var

 2. blank Azra dedi ki:

  Bence kısa olmalı uzun saç saçlarının seyrek görünümünü artıracağı için kısa olması onları daha şık ve düzgün gösterecektir aynı problem bendede var küt kestirdim ve mağlup kestirdim uzun halinden çok daha gür gözüküyor

  1. blank stylekadin dedi ki:

   Azra hanım yerinde ve doğru cevap vermiş çok teşekkür ederiz saçlarınız uzun olduğunda daha seyrek görünür tam terine kısa volümlü saçlar seyrekliği gizler böylece olduğundan gür gözükür saçlarınızı kısa kestirmeye dikkat edin iyi günler diliyoruz.