Saç Bakımı ve Yumurta Maskesi

Saç Bakımı ve Yumurta Maskesi

Saç Bakımı ve Yumurta Maskesi

Yumurta maskesi yüzlere iyi geldiği gibi saç içinde oldukça besleyicidir. Yumurtalı saç maskesi ev koşullarında çok kolaylıkla hazırlanıp, uygulanacak pratik çözümlerden. Evde kendiniz hazırladığınız karışımla saçlarınız çok daha bakımlı bir hale gelebilir. Rutin yapılan maskeler ile saç sağlığı ciddi boyutta olumlu gelişmelere neden olacağı unutulmamalıdır. Kozmetik ürünler, kuaför masrafları derken evde hazırlayabileceğiniz basit maskeler ile bütçenizi bir nebze olsun rahatlatabilirsiniz. Yumurtalı saç maskesi her evde her an bulunabilecek malzemeler ile hazırlanmaktadır.
Yumurtalı saç maskesi için; bir yumurta, 4 kaşık zeytinyağı, bir çay kaşığı nemlendirme özelliği bulunan bal, saç derisinin temizlenmesi ve onarımı içinde bir çay kaşığı sirke eklenir. Malzemeler iyice karıştırılır ve diplerden uçlara doğru hafif bir masaj uygulaması ile sürülür. Karışım hazırlaması her saç gürlüğüne göre değişmektedir. Normal gürlükte bir saç için verilen karışım yeterli gelecektir. Uygulama yaptıktan sonra muhakkak en az yarım saat, en fazla 2 saat bone ya da streç film ile sarılarak bekletilmesi gereklidir. İki haftada bir bu uygulama tekrarı yapılarak saçları yumuşatıp, kırılmasını önleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.