Saç Mezoterapisi Nedir ve Fiyatı Nedir?

Saç Mezoterapisi Nedir ve Fiyatı Nedir?

Bugünlerde oldukça popüler bir uygulama olan saç mezoterapisi nedir ve fiyatı nedir öğrenmek için doğru yerdesiniz. Pek çok dermatoloğun uyguladığı saç mezoterapisi seans halinde yapılmaktadır. Ancak saç mezoterapisi gibi faydalı bir şeyi yalnızca tek seansla yapmak yeterli değildir. Saç mezoterapisini yıllık şekilde yenilemeniz gerekmektedir. İlk ay haftada bir, ikinci ay iki haftada bir olmak üzere 6 seans ayrıca üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı aylarda da bir defa olmak üzere 4 seans yıllık saç mezoterapisi için yeterlidir. Yani toplamda tam bir yıl için 10 seans gideceksiniz. Ancak her seansa verdiğiniz ücretin karşılığını alacağınıza emin olabilirsiniz. Şimdi saç mezoterapisi ve fiyatı nedir onu anlatalım.

Saç Mezoterapisi Nedir ve Fiyatı Nedir?

Saç Mezoterapisi Nedir ve Fiyatı Nedir?

Saç mezoterapisi nedir ve fiyatı nedir diye başlayalım. Saç mezoterapisi saçınızı kökünden beslemek için geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemle birlikte saçınız eski kırıklarından arınacak, beslenecek ve parlayacaktır. Saç mezoterapisinin içinde a ve b grubu bazı vitaminler, birçok farklı aminoasit ve mineral ve minoksidil bulunmaktadır. Saçınıza uygulanan bu mineraller, vitaminler ve diğer şeyler oldukça yoğun yapıda oldukları için saçlarınızı ilk seanstan sonra değiştirecek ve gözle görülür olumlu anlamda etkiler bırakacaktır. Saç ekimi yaptırdıysanız bu uygulamaya başlamak için kendinize bir yıl kadar ara vermeniz gerekmektedir. Ancak ondan sonra dinlenmiş saç derinize saç mezoterapisini rahatça uygulayabilirsiniz.

Kadın ya da erkek olmanız fark etmeyen bu saç terapisini yapmak için saçlarınızın dökülmesi yeterlidir. Strese bağlı olabilir, mevsimsel olabilir, hatta metabolik nedenli bile dökülebilirler. Ya da bildiğiniz gibi gebelikten sonra ani saç dökülmeleri meydana gelmektedir. Onlar için de kullanılan sağlıklı bir saç terapisidir. Saç mezoterapisinin fiyatı saçlarınızın bakım durumuna göre değişmektedir. Ne kadar kırık, ne kadar işlem görmüş, ne kadar sert ya da yumuşak gibi detaylara göre değişmektedir. Kendi saçınız ne kadar kötü durumdaysa o kadar fazla seans görmeniz gerekeceği için fiyat o kadar artacaktır. Saçınız sağlıklıysa ama yine de daha fazla bakımlı olmasını istiyorsanız bu mezoterapinin kendinize uygun olup olmadığını doktorunuza danışmalısınız.

Saç Mezoterapisi Nedir ve Fiyatı Nedir?

Saç Mezoterapisinin Faydaları

Saç mezoterapisi diğer saç terapilerine göre oldukça uygun fiyatlıdır. Ayrıca yıllık bir şekilde saçınıza yapmanız gereken bakımı yaptığınız için yıl içinde saçınıza harcayacağınız bütün o masraflardan da kurtulmuş olacaksınız. Saç mezoterapisinin yapılması için altın ve aşırı ince uçlu rollerlar kullanılmaktadır. Bu rollerın size özel olduğundan emin olmalısınız ve her kullanımdan önce steril olup olmadığını sorgulamanız gerekmektedir. Saç mezoterapi tedavinize başladığınızda acı çekmeden, kolayca ve zahmetsiz şekilde saçlarınıza bakım yapmış olacaksınız. Saç ürünlerinin aksine saçınızın ihtiyacı olan bütün vitamin, mineral ve diğer her türlü içeriği saç köklerinize direkt temas ettirerek vereceği için daha etkili olacaktır.

Köklere kadar ulaştığı için saçlarınızı kalınlaştırır ve kuvvetini arttırır. Saç kökleri güçlendiği için saçınızda dökülerek azalmalar olmaz. Aynı zamanda saçınıza verdiği vitamin ve ihtiyacı olan besinler sayesinde saçınızdaki kırıklar da azalacak ve koparak dökülmeler de son bulacaktır. Saçınıza ekim yaptırdıktan sonra uygularsanız hem yeni çıkan saçlarınız beslenir hem de onların kalıcılığına katkı sağlarsınız. Saç mezoterapisinin faydaları olduğu kadar dikkat etmeniz gereken tarafları da vardır. Örneğin az önce dediğimiz gibi rollerın size özel olması gibi. Bunun yanında bunu size uygulayacak kişinin dermatolog ya da dermatolog gözetiminde sağlık çalışanı olması oldukça önemlidir. Aksi taktirde kendinize zarar verebilir ve istenmeyen sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hazal Kaya Saç Rengi başlıklı makalemizde Hazal Kaya Saç Rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.