18 Güzel Mavi Ombre Fikri ve Stili

A+
A-
18 Güzel Mavi Ombre Fikri ve Stili

Mavi saç rengi 2018’e damgasını vuran renklerden. Aynı zamanda son zamanların hitlerinden olan ombre saç renklendirmesiyle birleştirildiği zaman da saça mükemmel bir gece yarısı havası kattığını söyleyebiliriz.

Dalgalı Uzun Saçlarda Mavi Balyaj Uygulaması

blank

Şüphesiz ki listedeki en zarif mavi ombre stillerinden biri de burada olduğu gibi dip kısımları sarı tonlarında olan saçlarda kullanılan mavi uçlar ve yumuşak renk geçişleridir. Saçın uzun ve jiletle kesilmiş uçları ve salaş dalgaları saçın renklendirmesini harika şekilde gözler önüne seriyor.

Mavi ve Beyaz Bukleler

Daha parlak ve daha açık tonlarla gözleri üzerinize çekmek istiyorsanız, buradaki açık ve göz alıcı mavi ve beyaz eşleşmesini kullanabilirsiniz. Bu harika renkler gün ışığında mükemmel şekilde sergilenebilir, saça eklenen salaş bukleler ve uzun kahküller de oldukça stil ve hoş bir görünüm oluşturuyor.

Farklı Boyutlu Maviler

Grinin elli tonunu unutun; mavinin 50 tonuyla tanışmaya ne dersiniz? Bu göz alıcı stil hem diplerden gelen birçok farklı tonda maviye sahip, hem de içerdiği mora çalan maviler ve deniz mavileriyle birlikte saçın alt kısımlarında farklı boyutlar oluşturabiliyor.

Su Mavileri

Bu harika ombreli saçlar ile birlikte göz alıcı ve nefes kesici bir deniz kızı olmak gerçekten çok kolay. Su mavileri hem saçın daha dolgun hem de daha hacimli görünmesini sağlıyor, aynı zamanda eklenen bukleler de oldukça göz alıcı ve feminen bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak.

Egzotik Maviler

Saçın dip kısımlarında kullanılan koyu mavi renk uçlarda kullanılan açık ve parlak mavi ile turkuaz renkleri ile oldukça egzotik, göz alıcı bir ombre stili oluşturmuş. Saçlarda kullanılan salaş bukleler de bu stili göz alıcı hale getirmiş.

Siyah ve Gece Mavisi

blank

Mavi ombre çok açık tonlarda kullanılmak zorunda olan bir saç rengi değildir, bu rengi siyah ile birlikte gece mavisi şeklinde de güzel şekilde kullanabilirsiniz. Saçın yana atılan kahkülleri bu harika stile oldukça seksi bir hava katmakla kalmamış, eklenen dalgalar ile saçın köklerinden uçlarına kadar farklı bir görünüme sahip olunmuş.

Koyu Mavi Uçlar

Saçlarınızın uç kısımlarına ekleyeceğiniz sakin tonlarda bir mavi renk ile saçlarınızı yıpratmadan kolayca çok daha seksi bir havaya sahip olabilirsiniz. Daha zıt bir görünüm için ise siyah, kahverengi ve mavi ile birlikte üç farklı tonu karıştırabilirsiniz. Saçlarınızda tatlı kişiliğinizi sergilemek için de havalı küçük bukleler kullanabilirsiniz.

Yeşiller ve Maviler

Bu kısa küt saç stilinde kullanılan birçok farklı renk ve birçok farklı ton mevcut, koyu maviden hareketli mavi tonlara, yumuşak su yeşillerinden mora çalan mavilere kadar. Bu harika stil için birçok farklı ton bir araya getirilmiş!

Gümüş Mavi

Gizem ve seksiliğin bir araya geldiği bu mükemmel saç stilinde hem oldukça hoş ve göz alıcı bir mavi tonu kullanılmış, hem de bu ton harika bir yandan kahkül ile tamamlanmış. Bu sakin saç stili seçebileceğiniz en güzel stillerden biri!

Açık Renkte Dip Boyalar

blank

Dipleri boya! Bu açık ve göz alıcı renklerle kullanılan boyama tekniği sayesinde saçlarınızın uç kısımlarına oldukça havalı ve eğlenceli renkler ekleyebilirsiniz. Bu modelde ise tonlar yumuşak mavi/yeşil tonlarla süslenmiş, açık renkli tonların uç kısımlarında kullanılan turuncu renkler ise kombinasyonu tam anlamıyla tamamlamış.

Düz Kahküllerle Kullanılan Turkuaz Rengi

Uzun yüzler için düz kahküller harika duruyorlar, buna bir bonus olarak da uzun saçlarda kullanılan siyah dipler ve koyu turkuaz rengi gerçekten harika bir efekt oluşmasını sağlamış. Bu orta uzunluktaki saçların katlarına farklı boyutlar katan turkuaz rengi hem genç hem de eğlenceli bir görünüm ortaya çıkarmış.

Kot Mavisi Bukleler

En sevdiğiniz kot pantolonunuzun renklerini saçlarınızda kullanarak yepyeni bir görünüm elde etmek siter misiniz? Bu harika görünümde kullanılan mavi renkler ve birçok farklı kat, kullanılan hacimli buklelerle birlikte çok daha göz alıcı bir hale getirilmiş.

Koyudan Açığa Dalgalar

Dip kısımlarda koyu, uç kısımlarda ise daha açık renkte kullanılan mavinin farklı tonları harika bir kombinasyon oluşturuyor bu modelde. Uzun saçlar için bu model biraz daha uygun çünkü bu sayede mavinin birçok farklı tonunu sergileme şansınız bulunuyor. Mavinin tonlarıyla bir araya getirilen salaş dalgalar ise harika bir görünüme sahip olmanızı garantiliyor.

Düz Maviler- Orta Uzunluktaki Saçlar İçin V Kesimi

Dipte kullanılan koyu renkte mavi ve uçlara gittikçe daha da koyulaşan gece mavisinin karışımı gerçekten inanılmaz seksi bir model oluşturuyor. Bu stil zaten mükemmel- fakat saçların düzleştirilmesiyle birlikte renklerin kendi adına konuşması sağlanmış.

Mor ve Mavi

Mor ve mavi son zamanların en popüler iki saç renginden biri, fakat ortalama saç renkleri ile yetinmemeli ve burada olduğu gibi griyi kullanarak renk geçişlerini daha farklı ve hareketli bir hale getirmelisiniz.

Derin Mavi Uçlar

Eğer saçlarınızda siyah ve deniz yeşili renklerini kullandınız fakat hala saçlarınızın “buradayım”dediğini duyamıyor musunuz? O halde uçlara derin bir mavi eklemelisiniz! Mavinin bu egzotik rengi kesinlikle saçlarınızın dip kısımlarındaki renklerin çok daha göz alıcı hale gelmesini sağlayacaktır.

Asimetrik Mavi Küt Saçlar

Asimetrik küt saçlar kendi haliyle bile inanılmaz şık duruyor, fakat bu görünümü biraz daha özel bir hale getirmek için uç kısımlara koyu mavi renkler ekleyebilirsiniz.

Siyahtan Mavi-Yeşile

Mavi bir arka plan uç kısımlara eklenecek bir mavi ya da yeşil ile harika bir hal alabilir, fakat neden iki rengi de kullanabilecekken bir renkle idare edesiniz? Bu modelde kullanılan yeşil ve mavi renkler harika bir şekilde kombine edilerek siyah ile birleştirilmiş.

Peki ya sizin en beğendiğiniz ombre modeli hangisi?

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.