Kaküllü Bob Saç Modelleri

Kaküllü Bob Saç Modelleri

Her zaman ve her yerde kullanabileceğiniz şık ama bir o kadar da rahat bir saç modeliniz mi olsun istiyorsunuz? O zaman sizlere kaküllü bob saç modelleri göstermeye geldik. Hem kakül hem de kısa saç vazgeçilmeziniz olacak. Kakülün hangi yüz tiplerine daha iyi gittiğini de anlatacağız. Kaküllü bon saç modellerine galerimizden bol bol bakabilirsiniz. Pek çok farklı sanatçı yaptığı gibi çocuklara da yakışan bu modeli günlük hayatta ve akşam davetlerde çok rahat ve şık bir şekilde kullanabileceksiniz. Ayrıca genellikle işlem gerektirmediği için şekillendirme işlemi de oldukça kolay. Çok aceleniz olsa bile rahatlıkla kullanabileceğiniz bir saç modelidir. Şimdi anlatmaya başlayalım.

Kaküllü Bob Saç Modelleri

Kaküllü Bob Saç Modelleri

Kaküllü bob saç modelleri yapmak aslında oldukça kolay. Bu saç modelinde en uzun omuz hizasında olacak şekilde küt kesim saçlarınızı kestirin ya da evinizde kendiniz kesebiliyorsanız kesin. Ardından ise kendinize bir kakül kesin ya da kestirin. Bu saç modelini keserken oldukça düz olması gerektiği için sizlere evinizde kesseniz bile yardım alarak kesmenizi öneriyoruz. Tek başınıza denerken arka kısmı yanlış kesebilir ve tüm istediğiniz şeyleri mahvedebilirsiniz. Buna dikkat ettikten sonra ise evde kakül kesmekle ilgili pek çok video ve kaynak bulunmaktadır. Kendi yüz tipinize uygun kakül modelini bu şekilde elde edebilirsiniz. Evinizde keserken saçınızın ıslak olduğuna ve makasınızın kesim için uygun olduğuna emin olun.

Kaküllü bob saç modellerinin hangi saç rengine daha iyi gideceğini sorarsanız buna tek bir renk söylemek zor. Bunun nedeni eğer güzel temiz bir kesim yapılmışsa her renkten saç tipine yakışmasıdır. Ombreli, sarı, kızıl, kahverengi, siyah, pek çok renk kullanılmış saç ve benzeri ne renk saçınız olursa olsun yakışacaktır. Ancak saçlarınızın bakımlı ve canlı olması önemlidir. Kaküllü bob kısa bir saç modeli olduğundan eğer saçınızda yeterince nem yoksa o zaman saçlarınız elektriklenir ve olduğundan daha fazla kabarabilir. Bu yüzden kaküllü bob gibi kısa bir saç modeli yapmadan önce saçınızı gözlemleyin. Eğer kabaran ve elektriklenen bir saçınız varsa o zaman saçlarınıza nem terapisi uyguladıktan sonra saçınızı kısa kestirebilirsiniz.

Kaküllü Bob Saç Modelleri

Kaküllü Bob Saç Modeli İçin Yüz Şekline Göre Kakül

Kakül yaptırıp kullanmaya devam edenlerden çok kullanamayanlar olduğunu kendi çevrenizde de göreceksiniz. Bunun nedeni insanlar kendi yüz şekillerinden çok, ünlülerin saç şekillerine göre kendi saç tasarımlarına karar vermektedirler. Ancak kendi yüz şekliniz onlardan farklı durabilir. Bu yüzden kendi yüzünüze en uygun kakül ve saç şeklini bilmek oldukça önemlidir. Kalp yüz tipine sahipseniz yani alın ve yanak kısmınız genişse ama çene kısmınız daha dar geliyorsa o zaman kakülünüz de yandan olmalıdır. Yan kestirilen kakül sayesinde alnınız daha dar duracak ve yüzünüz daha orantılı görülecektir.

Oval yüz tipi bildiğiniz gibi aslında ideal olan yüz tipi olarak kabul edilir. Bu yüzden onlar saçlarını nasıl kestirirlerse kestirsinler yakışacaktır. Eğer yüz tipiniz yuvarlaksa yani alın, yanak ve çeneniz aynı genişlikteyse o zaman parçalı kakül modelini deneyebilirsiniz. Bu kakül modeli yüzünüze bir keskinlik katacaktır. Eğer yüzünüz köşeli yüz tipiyse yani kare ya da dikdörtgense o zaman yuvarlak yüz hattına sahip kişilerin tam tersini yapmanız gerekir. Yüzünüzü yumuşatmak için uzun kakül tercih etmelisiniz. Uzun kaküller yüzünüzü olduğundan daha yuvarlak gösterir. Tepeden başladığı için daha yumuşak ve sık olan kaküller özellikle dikdörtgen saç tipine sahipseniz yüzünüzü olduğundan daha küçük de gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan Saç Mezoterapisi Nedir ve Fiyatı Nedir? başlıklı makalemizde Saç Mezoterapisi Nedir ve Fiyatı Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.