Hangi Mevsimde, Hangi Saç Rengini Kullanmalıyım? İşte Öneriler

Hangi Mevsimde, Hangi Saç Rengini Kullanmalıyım? İşte Öneriler

Mevsime En Çok Yakışan Saç Rengini Öğrenmelisiniz!

 

Dört tane temel mevsim vardır. Her mevsiminde kendine has özellikleri vardır. Gerçekten bu etkilere göre ayak uydurmak zorundayız. Nasıl ki değişen sıcaklıklara göre giyim şeklimizi değiştiririz saç rengimizi de  aynı şekil değiştirmeliyiz. Mevsime en çok yakışan saç rengini öğrenmelisiniz bu size çok fazla yarar sağlayacaktır. Bu kılavuz niteliğindeki bilgileri ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz. Ayrıca size sunduğumuz fikirler 2019 yılının moda saç renkleridir. Çünkü her yıl farklı saç renkleri öne çıkmaktadır. Hangi mevsimde,hangi saç rengini kullanmalıyım diyorsanız size mükemmel öneriler derledik.

 

Candid Fall Portrait

 

İşinizin kolaylaşması ve uyum açısından çok katkısı olacağını düşünüyoruz. Günümüzde artık saç renkleri belkide en önemli noktaya ulaştı. Bunun içinde değişikliklere ayak uydurarak yapacağınız yenilikler sizi hem ileriye taşıyacaktır. Olduğunuzdan çok fazla beğenileceksinizdir. Ayrıca günümüzde bir çok bayan yanlış saç rengi kullanmaktadır. Onları doğru noktalara taşımak da vereceğimiz önemli bilgilerle olacaktır. Hangi mevsimde, hangi saç rengi kullanmalıyım? İşte öneriler

 

İlkbahar Saç Renkleri

 

ilkbahar için saç renkleri

 

İlkbahar aylarında tercih edeceğiniz saç renkleri açık tonlu olmalıdır. Neden derseniz her yer çiçek açmış hava ısınmış güzel bir atmosfere hafif tonlar uygun olur. Sizi olduğunuzda  daha enerjik ve harika gösterecek bu renkler mevsimin özelliğini saçlara yansıtacaktır. İlkbaharın saç renkleri hangisi size uyuyorsa ona göre tercih yapın. Birden fazla öneriler olacak bunlardan en idealini seçebilirisniz. İlkbahar saç renkleri sizi mart,nisan,mayıs aylarında büyüleyici gösterecektir.

Bu renkler:

-Sarı ve tonları

-Altın sarı saç rengi

-Bal köpüğü saç rengi

-Bakır saç rengi

-Altın tonlarındaki kumral saç rengi

-Küllü renkler yerine sıcak saç renleri

 

 

Yaz Saç Renkleri

 

yaz saç renkleri

 

Yaz mevsiminin en büyük özelliği deniz,kum,güneştir. Hal böyle olunca da sıcaklığa uyum sağlayacak saç renkleri kullanmak gerek. Yaz mevsiminde saç renklerinin canlı ve parlak olması içinde boyadan sonra sürekli olarak saç renk bakım ürünlerini kullanmalısınız. Çünkü yaz mevsiminde saç renklerini yıpratacak çok fazla etki vardır bunu unutmayın. Yaz saç renkleri için önerilerimiz:

 

-Platin rengi

-Sarı tonları (açık renkler)

-Ombre

 

Sonbahar Saç Renkleri

 

sonbahar saç renkleri

 

Yazdan sonraki havaların hafif serinlemeye başladığı bir mevsimde nasıl bir saç rengi tercih etmeli dersenizde koyu tonlu saç rengi kullanmalı. Sonbaharda yazın saçlar çok yıprandığı için saçları iyi bir şekilde bakıma almalısınız. Çünkü güneşten dolayı saçlar yaz mevsiminde yıpranıyor. İşte bu noktada saç renginin önemide ortaya çıkıyor. Koyu renkli saç tericihi yaparsak bu gibi yıpranmışlık etkisini gizlemiş oluruz. Ayrıca daha parlak ve canlı,enerjik görünür saçlarınız. Bu mevsimde saçlarınıza yağ kullanırsanızda iyi bir şekilde saçları besleniş olursunuz

Sonbaharda kullanacağınız saç renkleri:

-Koyu tonlu saç renkleri

-Koyu Kahverengi

-Koyu Kumral

-Koyu Karamel

 

Saç Kategorimize Kesinlikle Göz Atın!

Kış İçin Saç Renkleri

 

kış saç renkleri

 

Kış aylarının soğuğu herkesi fazlasıyla dondurur. Havalı görünmek kış zamanlarında da gerek. Hava soğuk diye saç renklerini geçiştirmek olmaz. En güzel önerileri bu mevsim içinde kullanmalısınız. Aşağıda belirteceğimiz kış saç renklerini uzun süre korumak istiyorsanız saç maskeleri kullanın.

Soğuk Mevsim İçin Saç Renkleri

-Siyah saç rengi

-Larcivert saç tonları

-Denim saç rengi tonları

-Siyah renge ombre

https://www.stylekadin.com/sac/ilkbahar-yaz-2019-sac-rengi-trendleri.html

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.