Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Yakalanır?

Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Yakalanır?

Fındık kabuğu saç rengi doğal saç renkleri olsun isteyenler için çok iyi bir tercihtir. Hem sıcak hem de açık renk olmasına karşın kahverengi olduğu için oldukça popüler bir renktir. Hemen hemen her ten rengine yakışan bu saç rengi sizin için de vazgeçilmez bir renk olacaktır. Fındık kabuğu rengi kahve tonlarının orta rengidir. Eğer doğal saç renginiz fındık kabuğuysa o zaman oldukça şanslısınız demektir. Saçınızı boyamak istediğinizde saçınız çok koyu olmadığı için açık renklere daha iyi uyum sağlayabilir. Aynı şekilde saçlarınız çok açık olmadığı için koyu renklere boyadığınızda boyadığınız koyu renk saçlarınızdan daha geç akacaktır. O zaman fındık kabuğu saç rengi nasıl yakalanır anlatmaya başlayalım.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Yakalanır?

Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Yakalanır?

Fındık kabuğu saç rengi nasıl yakalanır ve evde yapılır mı diye sorarsanız hemen anlatmaya başlayalım. Öncelikle evde yapılır mı sorunu cevaplayalım. Eğer saç renginiz siyah gibi koyu bir renkse o zaman evde bu renge boyamadan önce kuaförde saçınızı açtırmanız gerek. Siyahın üzerine ne sürerseniz sürün etkisini göstermeyecektir çünkü. Burada saçınızın doğal siyah ya da boyalı siyah olması fark etmez. Ayrıca saç açma işlemi yanlış yapıldığında saçlarınızı yıpratıp saçlarınızın dökülmesine neden olacağı için kuaföre gitmeniz daha iyi olacaktır. Ancak saçınızı açtırıp 2 hafta kadar bekledikten sonra saçlarınızı kendiniz evinizde fındık kabuğu renginde boylara alarak kolayca yapabilirsiniz.

Saç renginiz açıksa bir daha saçınızı açtırmanıza gerek olmayacağı için fındık kabuğu rengine direkt boyayabilirsiniz. Ancak saç renginiz aşırı açıksa o zaman istediğiniz gibi durmayabilir. Bu durumda siz de ilk boyadan sonra yaklaşık iki hafta beklemeli ve sonra tekrar saçınızı fındık kabuğu rengine boyayabilirsiniz. Saçlarını kuaförde açtıranlar için iki defa bu şekilde boya yapmaya gerek yoktur. Bunun nedeni kuaföre saç renginizi ne için açtırdığınızı söylediğinizde onun bu renk tonunu sizin için ayarlayacağı içindir. Ancak eğer siz ben evde kendim boyayamam dipleri ya da kullandığım ürünle ilgili sorun çıkar diye endişeleniyorsanız o zaman kuaförde de çok rahat bir şekilde fındık kabuğu saç rengini yakalayabilirsiniz.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Yakalanır?

Fındık Kabuğu Saç Modelleri Nedir?

Fındık kabuğu saç modelleri tabii ki her şey olabilmektedir. Ancak burada değinmek istediğimiz şey farklıdır. Yazının başında da dediğimiz gibi fındık kabuğu saç rengi oldukça doğal görünüyor. Bu yüzden saçınızı daha doğal modellerde kullanmanız oldukça yerinde olacaktır. Örneğin hafif dalgalı uzun saç modelini kullanabilirsiniz. Saçlarınız hacimli olduklarında daha da güzel duracak bu modeli sabitlemek için saç spreyi kullanabilirsiniz. Ayrıca saçlarınıza dalgalı görünümü vermek için maşa gibi saçınızı ısıtıp yoracak yollar yerine bigudi gibi şeyler kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem saçınız bu modele alışacak hem de ısı yüzünden yıpranmamış olacaktır.

Eğer saçınız kısaysa o zaman saçınızı kıvırcık ya da dalgalı yapmak için bigudi gibi şeylerle uğraşmanıza gerek yoktur. Saç bakım ürünlerini etkili bir şekilde kullanmanız yeterlidir. Bildiğiniz gibi saçlarınızı şekillendiren pek çok farklı saç şekillendirici krem ürünleri vardır. Bunlardan birini kullanarak hem saçınıza bakım yapmış olursunuz hem de saçınızı şekillendirmiş olursunuz. Saçınız kısa olduğu için bu kremler daha iyi işe yarayacaktır. Saçlarınızı yine ısı kullanmadan düzleştirmek istiyorsanız o zaman saçlarınıza çok daha fazla nem vermelisiniz. Nemi yoğun olan saçlar ağırlaşır ve daha düz bir görüntü ortaya koyar. Fındık kabuğu saç rengini yaptıktan sonra bu şekilde ısı kullanmadan saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kızıl Kahve Saç Boyası başlıklı makalemizde Kızıl Kahve Saç Boyası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.