Ten Rengine Uygun Saç Rengi Nasıl Belirlenir?

A+
A-
Ten Rengine Uygun Saç Rengi Nasıl Belirlenir?

Her beğendiğimiz saç rengi bize uygun olacağı anlamına gelmez.Birbirinden farklı çok fazla saç rengi vardır.Bu saç renkleri her bayanda güzel durmaz.Saç renklerinin uyumlu olduğu uygun ten renkleri vardır.Ten renginize uygun saç rengini bulmanız demek süper saçlara sahip olmanız anlamına gelecektir.Ezbere gidip saçlarımızı bir renge boyatmak en büyük hatalardandır.Genellikle şu tip bayanlarla çok karşılaşmışsınızdır saçlarını boyattıktan sonra çok üzgün olan kişilerle kesin diyaloğunuz olmuştur.Bu bayanlar aynaya bakmaya korkar ve saçlarını gidip ezbere boyatmış bayanlardır.

2019 Trend Saç Renkleri

Cilt rengimizi bilip buna uygun renkleri bilerek saçlarımızı boyatmalıyız. Şunu unutmamalıyız:Saç rengini değiştirmek hoşumuza giden bir durum olsa da aynı zamanda meşakkatli bir zamandır.Bir dizede ya da arkadaşımızda gördüğümüz renk bizim ten rengimize uyumlu olmayabilir bunun için ilk önce cilt rengimizi belirlememiz için bilgiler vereceğiz.Sonra da bu cilt renklerine uygun saç renkleri hangileri onları sıralayacağız.Hangi saç rengi bana uygun olur sorusuna doğru ve net cevap alacaksınız.

yazının arasına eklenecek 1. bölüm

Cilt Renginiz Sıcak Cilt Mi,Soğuk Cilt mi?

Cilt renkleri kategorize edilirken sıcak cilt rengi mi,soğuk cilt rengi diye 2’ye ayrılarak belirlenir.Sıcak cilt renkleri kendi arasında benzerlik gösterir.Soğuk cilt renkleri de kendi arasında yakınlığı ifade eder.Sıcak cilt renkleri buğday ve esmer tonları kapsar.Soğuk cilt renkleri ise beyaz ve açık renkleri kapsar.Sizin cilt renginiz hangisine girdiğini belirledikten sonra bu cilt renklerine uygun saç renklerini öğrenin ondan sonrada bu saç renkleri arasından birine saçınızı boyatın.
yazının arasına eklenecek 1. bölüm bitiş veya 2. bölüm başlangıç

Sıcak Cilt Renkli Bayanlar İçin Saç Rengi Belirleme

Buğday Ten Rengi Bayanlar: Çikolata,kahve tonları,koyu kestane ve kumral saç renkleri buğday ten rengi için en ideal saç renkleridir.Bu renklerden biriyle saçınızı boyatmanızda fayda var buğday tenli bayanlar. Jennifer Lopez buğday tenli bir ten rengine sahip saçlarında kullandığı renk ise ‘bronde’ diye isimlendirilen, kumral-sarışın karışımı bir saç rengidir. Bronde saç rengi ile harikalar yaratmaktadır.

DUSSELDORF, GERMANY - OCTOBER 27: Jennifer Lopez attends the 21st UNESCO Charity Gala 2012 on October 27, 2012 in Dusseldorf, Germany. (Photo by Andreas Rentz/Getty Images)

Jennifer Lopez - 7/25/2015 - New York, New York - 1 OAK SOUTHAMPTON Celebrates JENNIFER LOPEZ'S Birthday held at 1OAK, Southampton, NY. (Photo by Ben Rosser/BFA) *** Please Use Credit from Credit Field ***

buğday cilt tonu altına eklenecek

Esmer Ten Rengi Bayanlar:Esmer ten rengine sahip bayanlara uygun olan saç renkleri siyah ve kahverenginin her tonu,kızıl tonları esmer bayanlara en uygun olan saç renklerindendir.Ünlü manken Cansu Dere esmer bir ten rengine sahip kullandığı saç rengi ise koyu kahverengi uyumu da gayet mükemmel ilham alabilirsiniz.
eesmer cil tonu altına eklenecek esmer cilt tonu altına eklenecek esmer cilt tonu altına eklenecekk

Soğuk Cilt Renkli Bayanlar İçin Saç Rengi Belirleme

Beyaz Ten Rengi Bayanlar:Beyaz ten rengine sahip bayanlar çok avantajlı çünkü beyaz ten rengine sahip olanlara tüm saç renkleri uyum sağlar ancak en çok uyum sağlayan renkler ise bakır,kızıl tonları,çikolata kahvedir.Ünlü sinema oyuncusu Nicole Kidman beyaz ten rengine sahip saçları ise kızıl tonlarda ve gayet güzel bir örnek.
beyaz ten rengi altına eklenecek beyaz ten rengi altına eklenecekkk beyaz tenn rengi altına eklenecek
Pembe Ten Rengi Bayanlar:Pembe cilt tonu hafif kırmızımsı ten rengidir.Sarının tüm tonları bu ten renginde çok güzel duracaktır.Sarı saçlar ayrı bir hava katacaktır.Güzel yıldız Doutzen Kroes’un pembe cilt rengi ile sarı saçları bu uyumun kanıtıdır.

pembe ten rengi altına eklenecek pembe ten rengi altına eklenecekkk

NEW YORK, NY - FEBRUARY 08: Doutzen Kroes attends the Valentine's Day customer event at Victoria's Secret, SoHo on February 8, 2012 in New York City. (Photo by John Parra/WireImage for Victoria's Secret)

NEW YORK, NY – FEBRUARY 08: Doutzen Kroes attends the Valentine’s Day customer event at Victoria’s Secret, SoHo on February 8, 2012 in New York City. (Photo by John Parra/WireImage for Victoria’s Secret)

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Sema dedi ki:

    Nursema demir Gaziantep