Kısa Saçlara Nasıl Şekil Verilir

A+
A-
Kısa Saçlara Nasıl Şekil Verilir

Kısa Saçlara Şekil Vermenin Yolları

2019 sezonunda kısa erkeksi saçlar oldukça trendde. Uzun saç modası giderek demode olmaya başladı. Sizde saçlarınızı kısacık kestirerek çekici ve iddialı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Kısa saçlara şekil vermek görüldüğü kadar da kolay değildir. Özellikle saçınızın gün boyunca bozulmadan kalması için şekillendiricinizi iyi seçmelisiniz. Jöle ya da sprey gün boyunca bozulmayan saçlar için yeterli değildir. Bunun için farklı teknikler uygulamalısınız. Kısa saçlara şekil vermenin yollar nelerdir görelim.

Kısa saçlarınız ile yüzünüz odak noktası haline gelir. Özellikle yüz şeklinize de uyan bir kısa kesim seçmelisiniz. Kesimden sonrada her gün saçlarınızın güzel görülmesi için bakımını yapmalısınız. Kısa saçlarınızı banyodan çıktıktan sonra yere su damlamayacak şekilde kurulamalısınız. Saçınıza durulanmayan saç kremi uygulayın. Daha sonra saçınızı kendiliğinden kurumaya bırakın. Saçlarınız kuruduktan sonra saçınıza saç köpüğü uygulayın ve saçınıza istediğiniz şekli verin. Yana, arkaya ya da tepeye şekillendirebilirsiniz. Islak olan sacınız 30 dakika içersinde doğal görünümünü alır. Bozulmayan saç şekli elde etmek için saç köpüğü kullanmalısınız.

Kısa saça şekerli su ile şekil verme:

1 yemek kaşığı şeker ile 1 su bardağı suyu karıştırın. Karıştırarak şekeri eritin. Sprey şişesine koyup saçınıza püskürtün. Karışım doğal olduğu için saç sağlığınız korunacaktır. Ayrıca tıpkı jöle gibi saçınızı şekillendirebilirsiniz.

Kısa saça limon ile şekil verme:

Limon suyunun yarısına 1 yemek kaşığı su ilave edin. Sonra karışımı boş bir sprey şişesine alın. Püskürterek nemli saçınıza şekil verin.

Kısa saçlara hangi şekillendiriciler kullanılır:

Kısa saçlarınız için yoğun şekilde jöle kullanmalısınız. Ancak doğal görünümünü de korumanız gerekir. Mat bir krem daha kalıcı bir şekil verirken ayrıca da çok doğal bir şekillendiricidir. Saç kremi ile saçınızı dilediğinizde değiştirebilirsiniz.

Kısa saçlara briyantin ile şekillendirme:

Saçlarınızda daha sert bir görüntü için briyantin kullanabilirsiniz. Briyantini katlarınızı belirginleştirme de kullanabileceğiniz gibi saç uçlarınızı şekillendirmek için de kullanabilirsiniz. Briyantini dozunda kullanmalısınız. Çok sürerseniz yağlı bir görünüm olur.

Kısa saçlar için saç köpüğü:

Katlarınızı belirginleştirmek hacim ve doğallık vermek için saç köpüğü tercih etmelisiniz. Islak olan saçınıza saç köpüğünü uygulayın ve kurutun. Saç köpüğünü jöle uyguladığınız saçlarınızı daha kalıcı yapmak için de kullanabilirsiniz. Sadece hacim veren bir köpükle bile kısa saçalarınızı doğal ve çekici görünüme sokabilirsiniz

kısa saçlara nasıl şekil verilir

Kısa saçlar için ıslak saç şekillendirici jöle:

Islak şekillendirici jöle ile saçınızı matlaştırmadan yapıştırmadan şekil verebilirsiniz. Saçlarınızın beslenmesi için B3 katkılı jöleleri kullanmalısınız. Önce saçınıza şeklini verin daha sonra ise de jöle ile üzerinden geçin. Jöleyi dozunda kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Balyajlı Kahverengi Saç Renkleri başlıklı makalemizde balyajlı saç renkleri ve saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.