10 Yaş Genç Görünmek İçin Altın Kurallar

A+
A-
10 Yaş Genç Görünmek İçin Altın Kurallar

Genellikle bizler göründüğümüzden daha genç hissederiz kendimizi. Zamanı durdurmamız mümkün olmadığına göre içsel ve dışsal olarak görünümümüze etki edecek değişiklikler yapmamız doğru olacaktır. 10 yaş  genç görünmek için altın kurallar neler bunları öğrenerek artık sizde hissettiğiniz yaşta görüneceksiniz. Bazı insanlar genç görünme olayının çok doğru olmadığına inanırlar bunun içinde görsellerimizle aradaki farkı net bir şekilde ortaya koyduk. Aşağıdaki önerilerimiz kesinlikle işinize yarayacaktır detaylı bir şekilde göz atmanızda fayda var. İşte 10 yaş genç görünmek için altın kurallar.

 

1.Kaşlar

 

 

Yaşlı gösterir :  Dramatik, heykel ve grafik kaşlar sizi olduğunuzdan çok büyük gösterir bunun etkisini görselde de görüyorsunuz.

Genç gösterir :  Doğal kaşlar ise sizi on yaşa kadar genç gösterecektir. Doğallık bilinçaltına etki eder kanıt için resme bakabilirsiniz.

-Kaş renginizi, saç renginizden daha koyu renkte veya yarım tonda boyayın.

-Kalem yerine kaş gölgeleri seçmek daha iyi. Bu nokta sizi özellikle genç gösterecektir.

 

2.Makyajda Kremli Dokular

 

 

Yaşlı gösterir :  Toz dokular olgun cildi daha yaşlı gösterir  çünkü yüzünüzü bir maske haline getirerek  en küçük kırışıklıkları vurgulama riski vardır.

Genç gösterir :  Kremsi dokular (göz farı, vurgulayıcı vb. gibi) tercih edin.

 

3.Işık yansımaları

 

 

Yaşlı gösterir : Kalın bir temel tabaka küçük kırışıklıkları daha belirgin hale getirir bu durumda sizi daha yaşı gösterir çözümü altta.

Genç gösterir :  Işık yansıtıcı parçacıkları içeren hafif sıvı dokulu fondöten sizi canlı ve genç gösterecektir. Bu sıvı dokulu fondöten ışığı dağıtarak cildinizi parlatacak ve genç taze görünmenizi sağlayacaktır.

 

4.Rujlar

 

 

Yaşlı gösterir :  Elmacık kemiklerinizde koyu renk tonları yüzünüzü daha zarif hale getirir ama sizi daha yaşlı gösterir tıpkı solgun renkli ruj gibi. Solgun renkli ruju sizi olduğunuz büyük gösterir aynı görsel olduğu gibi.

Genç gösterir :  Işıltılı bir ruj size enerji katıp daha genç gösterecektir. Cildinizin türüne bağlı olarak pembe veya şeftali  gibi yeni tonlar seçmeyi deneyin. Bunlardan uygun olanları yanaklarınıza uygulayın.

 

5.Siyah Yerine Kahverengi Renk Kalem

 

 

Yaşlı gösterir :  Gözü çevreleyen siyah göz farı, gözdeki kızarıklığı belirginleştirerek gözleri küçültür. Bu da genel görünümde size yorgunluk havası verir ve sizi yaşlı gösterir.

Genç gösterir :  Siyah göz kalemini kahverengi veya koyu mavi bir göz kalemi ile değiştirin. Bu renkler gözünüzü daha parlak hale getirerek yaş özelliklerini gizleyecektir.

 

6.Kirpiklerde Maksimum Uzunluk ve Süper Hacim

 

 

Yaşlı gösterir :  makyajınızın geri kalanı mükemmel olsa da kısa zayıf kirpiklerle harika ve genç görünmek mümkün değildir.

Genç gösterir :  Uzun ve hacimli kirpikler, gözlerinizin daha canlı görünmesini sağlayacak, gözlerdeki bu enerji sizi oldukça dinamik gösterecektir.

 

7.Saç Hacmi ve Parlaklığı

 

 

Yaşlı gösterir :   Hacimsiz ve soluk saçlı olmak hiçbir bayanın isteyeceği bir şey değildir. Böyle bir görünüm hiçbir açıdan iyi gözükmeniz mümkün değildir.

Genç gösterir :  Omuz hizası saç modeli ile yaşınızdan yaklaşık 10 yaş daha genç görünebilirsiniz. Bu arada saçlarınıza hacim eklemeyi de unutmayın.

 

8.Bazı Yüz Bölgelerinin Aydınlatılması

 

 

Yaşlı gösterir :   Yüzdeki pigment lekeleri, göz altı çevresi lekeleri ve diğer yüzdeki koyu lekeler sizi yaşlı gösterir.

Genç gösterir :  Yüzdeki lekeleri gizleyerek genç görünmezsiniz bu yeterli değildir. Gözlere, dudaklara, çene köşelerine, burun çevrelerine normal tondan daha hafif tonda kapatıcı uygulayarak doğru bir şekilde aydınlatma yaparak genç görünebilirsiniz.

Güzellik Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

9.Üst Göz Kapaklarında Işık Gölgeleri

 

 

Yaşlı gösterir :   Üst göz kapaklarının düşürülmesi yorgun gözlerin etkisini artırır.

Genç gösterir :  Kirpiklerin yakınında daha koyu bir gölge uygularken kirpiklerin uzağında ise açık gölgeler kullanın. Işık gölgesi göz kapaklarını daha belirgin hale getirip  koyu olan üst kısmı gizler.

 

10.Islak Dudak Görünümlü Rujlar

 

 

Yaşlı gösterir :   Mat rujlar hacmi azaltır, cildi kuru gösterir ve kırışıklıkları artırır. Bütün bu faktörlerde sizi yaşlı gösterecektir.

Genç gösterir :  Yansıtıcı parçacıklar ışığı dağıtır ve kırışıklıkları görsel olarak yumuşatır. Buna ek olarak, ıslak dudak efektli bir ruj biraz hacim katarak sizi çok enerjik ve diri gösterecektir.

 

11.Bronzluk ve Açıklık Arasında Denge

 

 

Yaşlı gösterir :   Çok fazla güneş ışığı ev cildi beyazlatmak teninizi soluk gösterir bu da çok kötü bir şekilde yaşınızı belli eder.

Genç gösterir : Cildiniz için yumuşak tonlarda altın, karamel, şeftali renklerini seçin. Sarı renkler cildinizi gençleştirir. Bu renk seçeneklerini Asyalı kadınlar sıklıkla kullanır genç görünmek için.

 

12.Sade Saç

 

 

Yaşlı gösterir :   Koyu saç renkleri olgun ciltler için doğru bir tercih değildir. Çünkü koyu saçlar tüm yaş özelliklerini belli eder.

Genç gösterir :  Doğal bir saç rengi ise sizi olduğundan daha genç gösterecektir. Seçmeniz gereken renk is, iki ton koyu renklerden daha açık renkleri saçınız için seçmeniz akıllı bir tercih olacaktır.

 

Çinli Kadınlar Nasıl Genç Kalmayı Başarıyor?

 

13.Greyfrut Özlü Parfüm

 

 

Yapılan bir araştırma sonucuna göre greyfurt veya vücut sütü ile benzer aromalar içeren parfümü tercih eden  kadınların yaklaşık 10 yıl daha genç gözüktüğü kanıtlanmış.

 

Yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz umarım sizlere faydalı olmuştur. Bu fikirler gerçekten özel önerilerdir dikkate almanızı tavsiye ederiz. Daha güzel fikirler için bizi takip etmeye edin iyi günler.

Bir önceki yazımız olan 2020 Sonbahar-Kış Güzellik Trendleri başlıklı makalemizde 2017-2018 güzellik trendleri önerileri, 2018 güzellik trendleri ve sonbahar-kış 2017 güzellik trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.