Solgun Saç Rengimi Nasıl Canlandırabilirim?

Solgun Saç Rengimi Nasıl Canlandırabilirim?

Kalın, parlak ve hacimli saçları kim istemez ki? Saçlarınıza herkesin gıpta ile bakması her bayanın hoşuna gidecek bir durumdur. Saçlarınızı güzel profosyonel bir kişi tarafından boyandıktan belirli süre sonra çeşitli nedenlerle solmaya başlar. İşte bu anda sorduğumuz soru solgun saç rengimi nasıl canlandırabilirim oluyor. Saç rengi boyattıktan sonra gerçekten çok güzel şekilde parlıyor ama ilerleyen zamanlarda bu parlaklığını kaybediyor ve çok kötü bir görünüm alıyor. Peki saç renginizi canlandırmak ve parlak tutmak için neler yapmanız gerek önerilerimize kulak verin.

 

 

Solgun Saç Rengini Canlandırmanın Yolları

 

1.Saç Rengine Uygun Ürünler Kullanın

 

 

Renkli saçlar için özel olarak tasarlanan şampuan ve saç kremi kullanın. Boyalı saçlar için tasarlanan şampuanlar, normal şampuanlara göre saç rengine daha nazik etki eder ve doğal olarak da saç renginin ömrünü uzatır. Boyalı saçlar için saç kremi ise saçlarınızın kurumasını ve kızılımsı renk almasını önler, ekstra nemlendirir. Saçlarınızın sert sularla yıkanması da saç renginizin solmasına neden olur bundan dolayı da  kullandığınız suya da dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca saçları renklendirme işlemi kimyasal bir işlemdir ondan dolayı da saçlarınızı yıkarken nazik davranın.

 

2.Saç Tellerinizi Dış Etkilerden Koruyun

 

 

Güneş saç renginiz için bir tehlikedir. Güneş ışınları saç rengini hızlı bir şekilde soldurur. Bunun için saçlarınıza şapka takın özelliklede yaz günleri. Yüzdüğünüz havuzda klor saç renginin parlaklığının kaybetmesine sebep olur bunun içinde yapmanız gereken bone kullanmak olacaktır. Aynı durum deniz içinde geçerlidir. Hasarları ve erken solgunlaşmayı önlemek istiyorsak UV korumalı saç ürünlerinden yararlanmalıyız. Bu ürünleri eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

3.Rutin Alışkanlıklara Kendinizi Alıştırın.

 

blank

 

Hem saç sağlığının için hem de saç renginiz için günlük hayatınızda dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. Kaliteli şampuan kullanmayı alışkanlık haline getirin iyi araştırarak doğru, faydalı olan ürünü bulun. Yeterince uyumak saç sağlığını etkiler bu açıdan mümkün olduğu kadar bu duruma dikkat edin. Saçınıza zarar verecek saç modellerinden mümkün olduğu kadar kaçının. Çok sıkı saç modelleri saç tellerine ve saç rengine zarar vermektedir.

Yaz Aylarında Saçlarımızı Nasıl Koruruz?

 

4.Derinlemesine Krem Tedavisi

 

blank

 

Boyalı saçların donuk ve kuru görünmesini engellemek için haftada en bir kere derinlemesine tedavi eden kremi kullanın. Özellikle renk bakımından zengin saçlar için nemi enjekte etmeye yardım eder ve saç tellerinize parlaklık kazandırır. Bu kremi eczanelerde ya da kozmetik ürün satan yerlerde bulabilirsiniz.

Saç Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

5.Vitaminlerinizi Alın

 

blank

 

Vitaminler saç renginin ömrünü hemen uzatmasa da sağlıklı saçlar parlaklık oluşturur. E vitamini ve biotin en yaygın saç ve tırnak vitaminidir. Bu vitaminleri kullanarak saçlarınıza güç sağlamış olursunuz ve dolaylı olarak da saç renginize katkılar sağlayacaktır.

Sizler için güzel bir yazı hazırlamaya çalıştık umarım size faydalı olmuştur. En güzel saç bakımı önerileri ile sizlerle buluşmak dileğiyle hoş çakalın.

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.