Yeşil Çay Saça Nasıl Sürülür?

Yeşil Çay Saça Nasıl Sürülür?

Saçınıza bin bir faydası olan yeşil çayı hepiniz duymuşsundur. Saça sürüldüğü zaman saçı güçlendirmesi ve kolay uzatması sağladığı faydalardan sadece bir kaçıdır. Yeşil çay saça nasıl sürülür merak ediyorsanız doğru yazıdasınız. Saça yeşil çay sürerken ne kadar sağlıklıda olsa yanlış bir işlem sonucu saçınız kalıcı hasar alabilir. Bu yüzden doğru bir şekilde sürmek önemlidir. Tüm talimatlara adım adım uymalısınız ve gerekirse başkalarından yardım almalısınız. Yeşil çay saça nasıl sürülür gibi endişeleriniz var ise meraklanmayın. Oldukça basit bir işlem. Özellikle de doğru yapıldığında çok fazla faydasını görebilirsiniz. Ayrıca yeşil çay sadece sürülerek değil içerek de vücudumuz için oldukça faydası var. Bu faydaları merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Yeşil çay saça nasıl sürülür

Yeşil Çayın Saça Nasıl Sürülür ve Faydaları

Yeşil çayın saça faydaları oldukça fazla. Ayrıca sadece saça değil hem cilt sağlığına hem bağırsak sağlığına da iyi gelmektedir. Özellikle de doğru tüketim miktarında bu muhteşem faydayı en geç 1-2 haftaya kadar görebilirsiniz. Yeşil çay stresin sebebiyet verdiği saç dökülmelerini azaltır ve bir müddet sonrasında da artık durdurabilir. Saçı boyarken ya da düzleştirirken saçınızı yaktıysanız yeşil çay bakımı yaparak saçlarınızı kolayca onarabilirsiniz. Saç derisinde egzamanız varsa yeşil çay pullanmalara ve kaşıntılara iyi gelmektedir. Fakat bu bir cilt rahatsızlığı olduğu için doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız. Saçınızın sağlıklı uzamasına katkıda bulunur ve kepek içinde bire bir çözümdür.

Yeşil çay saça nasıl sürülür

Yeşil Çayı Saçta Nasıl Kullanırız?

Yeşil çayın ne kadar faydalı olduğunu öğrendikten sonra artık geriye yeşil çayı saçta nasıl kullanırız sorusunun cevabı kalıyor. İlk olarak bir demlik ile ya da bir french press yardımı ile yeşil çayınızı demleyip bir müddet soğumaya bırakın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama için demlediğiniz yeşil çayı saçınıza dökün. Bu adımda yeşil çayın taze olmasına özen gösterin. Yeşil çayı döktükten sonra 10 dakika boyunca saçınızda beklemelidir. Zamanın daha kolay geçmesi adına saçlarınızın köküne masaj yapabilirsiniz. Daha sonrasında saçınızı soğuk su ile durulayın ve kurulayın. Bu işlemi haftada 2 kere yaparsanız mükemmel sonuca ulaşmış olursunuz.

Yeşil çay saça nasıl sürülür Yeşil çay saça nasıl sürülür Yeşil çay saça nasıl sürülür Yeşil çay saça nasıl sürülür Yeşil çay saça nasıl sürülür Yeşil çay saça nasıl sürülür Yeşil çay saça nasıl sürülür

Bir önceki yazımız olan Kestane Saç Rengi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.