Çam Terebentin Yağı Hakkında Tüm Bilgiler

Çam Terebentin Yağı Hakkında Tüm Bilgiler

Çam terebentin yağı nedir? Nasıl uygulanır? Nasıl faydaları vardır? Bu gibi tüm soruların cevapları yazımızda!

İlk olarak nasıl bir şey olduğundan kısa bilgiler verelim.  Çam terebentinin içeriğinde  kokofan, piren ve reçine asidi olan yağ esanstır.  Bu noktada şu soru soruluyor genel olarak çam terebentin yağı ile çam terenbentin esansı  arasında fark nedir diye, çam terebentin yağı çam ağacı gövdesindeki baldan elde ediliyor; çam esansı ise çam ağacındaki dikenler elde edilmektedir. Toplumda genel kanı saçlara faydalı olduğu yönünde ama saç dışında vücudun bir çok noktasına da faydaları olduğu bilinmektedir. Kullananlar tarafından faydaları net bir şekilde gözle görülmektedir. Kullananların memnuniyet oranı çok yüksektir. Her geçen günde daha fazla bilinmektedir. Şimdide çam terebentin yağı hakkında tüm bilgiler neler bunları paylaşalım.

 

Çam terebentinin saça etkileri

Çam terebentin esansı

Çam Terebentini Nedir?

Son zamanlarda adını radyolarda, televizyonlarda, marketlerde sıkılıkla adını duyar olmuşsunuzdur. Bu bir çeşit çam ağacından elde edilen yağ ya da esanstır. Genellikle çam terebentin yağı formu şeklinde kullanılmaktadır. Özellikle saçlara faydası bulunmaktadır. Saçtan yanı sıra vücudumuzun diğer noktalarını da faydaları mevcuttur.

 

çam terebeti

Çam terebentin nasıl kullanılmalıdır?

 

Çam Terebentin Yağının Saç Faydaları Nelerdir?

1.Çam terebenti saç dipleri üzerinde harikalar yaratır. Saç diplerini fayda sağlayarak saçlara derinden fayda sağlar. Saç diplerindeki kepek ve deri problemlerini yok eder.

2.Herkesin hayalindeki saçlar parlak ve sağlıklı saçlardır. Bu yağı kullanmaya başladıktan sonra saçlarınız eskiye göre en az 3-4 kat daha parlak ve sağlıklı görünecektir.

3.Çam terebentin yağı her açıdan saçlara destek olduğundan dolayı saç uzamasına da müthiş etki gösterir. Deneyen kişiler saçlarının en az 2 kat daha hızlı çıktığını söylüyorlar. Saçlarınız hızlı uzamıyorsa işte doğal çaresi.

4.Çağımızın en büyük sorunu saç dökülmesinin tam olarak çaresi bulunmasa da bu bitki gerçek anlamda saç dökülmeleri için yararlar sağlıyor. Özellikle de bayanlarda etkili sonuçlar veriyor.

5.Saçlarımızı sürekli ısıya ya da kimyasallara maruz bırakıyoruz bu da doğal olarak bize yıpranma olarak karşımıza çıkıyor. Yıpranmış saçlarınızın görünümünü de ciddi oranlarda düzeltiyor. Hatta yıpranmaya karşı sürekli olarak kullandığınız da saçlarda yıpranma sorunu ortadan kalkıyor.

 

 

 

Şampuanınızla Beraber Çam Terebentin Yağı Kullanın

Önemli bir başlık bunu atlamadan geçmek istemedik. Özellikle de şampuanlarda ciddi anlamda kimyasal maddeler olduğunu hepimiz biliyoruz.  Şampuanlardaki bu kimyasallar saç tellerine ve derisine önemli zararlar vermektedir. Bu zararları en aza indirmek içinde bu ürünü şampuanla kullanabilirsiniz. Duşta şampuanınıza az miktarda bu ürünü karıştırarak kullandığınızda gerçekten ortaya daha iyi sonuçlar çıkacaktır.

 

çam terebentin hakkında detaylar

Çam terebentin esansı

Çam Terebentin Yağının Diğer Faydaları

-Metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı kilo vermenizi sağlar.

-Bağırsaklardaki sindirim olayını daha düzgün bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

-Hemoroid halk arasında basur denilen hastalığa karşı önemli faydaları kanıtlanmıştır.

-Emziren bayanlarda daha yoğun süt yapımı sağlar.

-Kas, eklem, romatizma gibi sorunlara karşı birebir sonuçlar verir.

-Duşta duş suyuna az miktarda ilave edildiğinde yorgunluğu alır ve vücuda enerji verir.

-Sürekli balgam sorunu yaşayan biri iseniz balgamlarınızı söktürür.

-Akciğer gibi önemli rahatsızlıklar için su buharına damlatılarak kokusu çekilerek solunabilir. Bu şekilde akciğer rahatsızlıkları için güzel sonuçlar verir.

-Gözler içinde önemli faydaları vardır. Gözdeki sorunlara karşı da güvenle kullanılabilir.

-Dikkatini toplayamayan  kişiler üzerinde koklatarak dikkatini bir noktaya sabitlendiği gözle görülmüştür. Dikkat toplayıcı özelliği vardır.

 

Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir?

-Çocuk ve yaşlı kişilerin bu ürünü kullanmaması gerekir. Çünkü istenmeyen sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

-Yüksek tansiyon hastaları bu yağı ve esansı kullanmamalıdır. Tansiyon sorunu ortaya çıkabilmektedir.

-Böbrek yetmezliği ve rahatsızlığı olan hastalarda bu ürünü tercih etmemelidirler.

-Eğer çok hassas bir cilde sahipseniz tahriş olabilir bunun içinde hekime danışarak kullanmanız önerilir.

 

 

Saçlar İçin Doğal Yağlar ve Faydaları

Çam Terebentin Yağını Kullanım Önerileri

 

Şampuan İle Beraber Kullanım Şekli

En kolay kullanım şekli budur. Üste de bu kullanıma dikkat çektik. Kullandığınız şampuana ortalama 25-20 damla kadar ilave edip iyice karıştırdıktan sonra sürekli bu şekilde saçlarınıza uygulama yapabilirsiniz. Her duşta güvenle uygulayabilirsiniz. Yalnız kesinlikle gözlerinize temas ettirmeyin. Bu noktayı es geçmeyin.

Badem Yağı İle Kullanımı

Badem yağı ile beraber bu yağı karıştırıp iyice karıştırdıktan sonra ( cam şişede yapılacak) saçlarımızın her noktasına uyguluyoruz.  Karışımı uygularken masaj yapabilirsiniz. Uygulama bittikten sonra saçı havlu ya da streç ile kapatın.  2 saat bekledikten sonra güzel ılık bir suyla durulayın. Bu uygulamayı ayda iki ya da üç defa tekrar edin.

Yağ Karışımı Şeklinde Kullanımı

Çam terebentin yağı, badem yağı, fındık yağı ve ceviz yağını temiz cam bir şişeye koyduktan sonra saç diplerine ve saçının her noktasına uygulayıp ortalama 2.5 saat bekledikten sonra iyice durulayın.

 

 

Fiyatı Ne Kadardır? Nereden Alabilirim?

Fiyatı gayet ucuzdur. 4 ile 25 TL arasında aktarlardan alabilirsiniz. Bazı süper marketlerde de bu ürünü satılmaktadır. Ya da internet üzerinden satış yapan sitelerden araştırıp temin edebilirsiniz.

 

blank

Kullanıcı Yorumları

-Yıllardır saçlarımda zor uzama sorunu vardı bu yağ sayesinde artık çok kolay uzuyor saçlarım herkesi öneririm. Hem de çok doğal ve ucuz.

-İlk önce bu ürünü kullanmaya  başlarken önyargılıydım ama sonra saçlarıma kattığı parlaklığı görünce dünyalar benim oldu. Saçlarınız için yararı olur zararı olmaz. Doğadan gelen mucize diye tanımlıyorum ben.

-Saçlarımda ufak dökülmeler vardı ne kullansam diye düşünürken karşıma bu yağ çıktı acaba ekili olur mu derken bir gün denk gelip aldım saçlarındaki dökülme durdu ve aynı zamanda parlaklık sağladı.

-Saç uzaması için gerçekten bire bir ilk önce bu ürünü kullanıp saçlarınızı çok kısa sürede uzatabilirsiniz. Ben denedim gördüm.

İşte bunun gibi yüzlerce kullanıcı yorumları mevcut tabiki de kişiden kişiye değişen sonuçlar olabilir ama geri dönütler gerçekten çok çok iyi artık tercih sizin. Saçlar İçin Diğer Faydalı Yağlar Hangisidir?

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.