Bob Kesim Saç Modeli 2019

Bob Kesim Saç Modeli 2019

1960 yıllarında kullanılan bir saç modelidir.2019 yılında da bob kesim saç modelini geri kullanmaya başladık.Aslında bob kesim 2019 yılından da önce son bir iki senedir kullanılmakta ve çok beğenilmekte.Yalnız bugün kullanılan bob kesim saç modeli 1960’larda kullanılan saçın daha modernize edilmiş hali diyebiliriz.O eski yılların saç kesim şeklinin alınarak günümüze uyarlanmış şekli özet olarak.Bu saç modeline ünlüler çok fazla ilgi

gösterdi. Hollywood yıldızlarının birçoğunun saç kesim modelidir. Hollywood ünlülerinin hemen hemen denemeyenin kalmadığı bir saç modelidir.Bu kadar ilgi gören başka bir saç stili oldu mu diye kendi kendinize sorabilirsiniz.Ülkemizde de birçok ünlünün saç tarzıdır Türkiye’de de şarkıcı,oyuncu,manken bob kesim saç modelini severek kullanmaktadır.

Bob Kesim Saç Nasıl Bir Modeldir?

Bob kesim saç kısa bir saç şeklidir.Saçlarımızın çene çizgisine kadar uzandığı hafif küt ve başın arka kısmının bombeli bir hava verilerek oluşturulan saç kesimidir.Uzun saçlar out,bob kesim saçların in olduğu bir yıldayız.Bayanlar arasında uzun saçlardan çok ilgi görmektedir.Kendini hür ve özgür hisseden bir kadın saçıdır.Bob kesim saç yüz ifademize verdiği etki sayesinde simge bir saç fikridir.Günümüzde bayanın kendini rahat ifade etmesi gereken bir saç ifadesidir.Ayrıca bu aç modeli biraz sıra dışıdır alışılagelmiş saç tarzlarından değildir.

Bob Kesim Saç Modeli Hangi Saç Tiplerine Uygundur?

Bu saç modeli ince telli ve kalın telli saçlar için idealdir.Düz veya dalgalı saçlarda da kullanabilirsiniz.Kıvırcık saçlar için ise uygun bir saç modeli değildir.Eğer ince telli düz saçlara sahipseniz daha kısa bob kesim saç kullanabilirsiniz.Saç tipiniz kalın ve dalgalı ise daha uzun ve saç uzunluğunuzun omuzlara kadar gelmesi daha iyi olacaktır.Çoğu yüz şekline uygun olması da saç tipinize göre belirlememizi kolaylaştırıyor.

Bob Kesim Saç Modelinin Avantajları Nelerdir?

Saç kesimlerinin çeşitli avantajları ve dezavantajları vardır. Bob kesim saç modelinin is çok fazla avantajı vardır.Bu saç şeklinin avantajının fazla olması da bu saçın daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. Bob kesim saç modeli yuvarlak,kare,dikdörtgen,üçgen,baklava yüz gibi çeşitli yüz tiplerinin hepsine çok kolay uyum sağlıyor.Bütün yüz tiplerine uygun olması da her bayan tarafından  kullanılmasını sağlıyor. Bob kesimin diğer avantajları ise saç renklerine uyumu. Bazı saç kesimleri bazı renklerle güzel durmaz ancak bu modeli hemen hemen bütün renklerle ayrı bir güzel duruyor.Saçınız hangi renk olursa olsun bob kesim saç modelini kestirebilirsiniz.Kıyafetlerinizle bu saç ayrı bir bütünlük oluşturmakta güzelce ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Kesimi Yakışır? başlıklı makalemizde 2016 saç kesim modelleri, 2016 saç kesimi ve 2016 saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Hatice Çetin dedi ki:

  Hatice çetin / Konya . Saç modeli harika ama yakışır mı yakışmaz mı bilemicem 🙂

 2. Zeynep Efe dedi ki:

  Harika ve rahat bir kullanım kolaylığı

  Zeynep Efe
  Çanakkale/Çan

 3. Esin Çakır dedi ki:

  Harika saç modelleri super cok begendim Esin Çakır Tekirdağ

 4. sumeyra dedi ki:

  Yaz geliyor değişiklik zamanı demi yani çok güzel #sumeyrakurtaran

 5. Leyla sahin demir dedi ki:

  Çok güzel beğendim. Harika saç modelleri.

 6. Gözde dedi ki:

  Çok güzel modeller TSK ederiz Gözde Başar DENİZLİ

 7. Ela melek dedi ki:

  Favori saç modelim Ela Melek/ Elazığ

 8. yasar dilek deveci dedi ki:

  Mükemmel parçalar bayıldım

 9. Hatice dedi ki:

  Saç kesiminde bu kadar cesur olmak hep istemişmidir.Mükemmel kesimler gerçekten bir gün inşallah bende cesaretmi toplayıp kestireceğim saçlarımı… İyi ki varsınız cesaretimiz sizden ??

 10. Elif Göksu dedi ki:

  Elif Göksu İstanbul