Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesim Modelleri

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesim Modelleri

Esmerlere yakışan saç renkleri ve kesim modelleri nelerdir? Esmer tene sahip kişiler oldukça çekici bir görünüme sahiptirler. Yanlış bir seçim yapmadıkları sürece tabii. Yanlış bir saç ya da kesim modeli seçmedikleri sürece çekicilikleri yaklaşık iki katına çıkacaktır. Esmer tene sahip kişiler için sarı renk bir risktir. Saçını sarıya boyamak istiyorlarsa hangi tonlarının olması gerektiğine dair yazımızdan bilgi edinebilirler. Sırasıyla esmerlere yakışan saç renkleri ve kesim modelleri şu şekildedir:

Kahverengi ve Bal Karışımı Saç Rengi

Kahverengi ve bal karışımı saç rengi esmer tene sahip kişilerin yüzlerine kibar bir görüntü katacak ve yüzlerinin güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Uzun ve katlı saç kesimi yaptırarak bu rengin sizde daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Karamel Kahve Saç Rengi

Karamel kahve saç rengi özellikle esmer ve kahverengi göze kişilere çok yakışmaktadır. Bu saç renginde v saç kesim modeli kullanılabilir. V kesim model hemen hemen her yüze hitap eden bir kesim modelidir.

blank

Kestane Kahve Saç Rengi

Yine karamel kahve gibi kestane kahve saç rengi de kahverengi kişilerde çok güzel durmaktadır. Kestane kahve saç rengi göz renginizle uyum sağlayarak gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkaracaktır. Kestane kahve saç rengini isterseniz kakül ve omuzlara kadar düz bir saç kesimi ile kullanabilirsiniz. Kahve saç modellerine kakül oldukça yakışmaktadır.

blank

Sarı Saç Rengi

Sarı saç rengi, özellikle esmer tene sahip kişilerde dikkatle kullanılması gereken bir renktir. Esmer tene sahip kişiler sarı saç rengini kullanmak istiyorlarsa daha dikkatli bir seçim yapmaları gerekir. Esmer tene sahip kişiler sarının çok canlı olmayan naif renklerini seçmelidirler. Buna örnek olarak bebek sarısı rengi olabilir. Böylelikle yüzünüze daha yumuşak bir görüntü katabilirsiniz. Platin gibi sarının tonları tercih edilmemektedir. Çok canlı renkler kullanımında sürekli makyaj tazeleme gibi sorumluluklara ve olduğunuzdan daha cansız bir yüz ifadesine sahip olmanızı sağlayabilmektedir. Bebek sarısı ya da uçlarına sarı balyaj yaptırdığınız saçlarınızı V saç kesim modeli ile birlikte kullanabilirsiniz. Esmerlere yakışan saç renkleri ve kesim modelleri listemiz bu şekildedir.

Saç modelleri ve renkleri konusunda ilgiliyseniz, balo için saç modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Orta Uzunluktaki Saçlar İçin 30 Şık ve Günlük Saç Stili başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.