Balo için Saç Modelleri

Balo için Saç Modelleri

Davet edildiğimiz balolar bizim için önem arz ettiğinden dolayı balo için saç modelleri konusu da oldukça önemlidir. Bu günlerde seçimlerimizi şık ve kibar kıyafetlerden ya da saç modellerinden yana kullanırız. Balo için saç modelleri ve elbise arayışına gireriz. Balo için saç modelleri oldukça fazla içeriğe sahiptir. Birbirinden farklı modeller arasından size uygun olanı bularak özel gününüzde yapabilirsiniz.

Dağınık Topuz Saç Modeli

Dağınık topuz saç modeli, evde yaptığınız dağınık modelin daha şık ve özenli hali diyebiliriz. Bu modeli elde ettikten sonra kulaklarınızın üzerinden iki tutam saç çıkararak daha kibar bir görünüm elde edebilirsiniz. Dağınık topuz saç modelini omuzları açık bir elbiseniz varsa birlikte kombin yapabilirsiniz. Eğer başka uyum içinde olan elbiseye sahipseniz de tabii. Seçim size kalmış.

blank

Ensede Topuz Saç Modeli

Ensede topuz saç modeli, dikkatle yapılması gereken bir modeldir. Dikkatle yapıldığında yüz ifadenize ve elbisenizin üzerine çok yakışacak ve sizi oldukça kibar gösterecektir. Diğer topuz modelleri gibi ensede topuz saç modelini de omuzu açık ya da sırt dekoltesine sahip elbiselerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

blank

 

Su Dalgası Saç Modeli

Balo için saç modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de su dalgası saç modeli olmaktadır. Yıllardır kullanılan bu saç modeli son zamanlarda yanlış kullanımından ötürü modasını yitirmiştir diyebiliriz. Uygun elbiseler ve saç modelleri yaparak kullanmanız halinde bu model sizi oldukça şık gösterecek bir modeldir.

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı saç modelleri özellikle uzun saçlara sahip kadınlarda çok şık duracak bir modeldir. Evde gerekli malzeme sağlandığında kendiniz de bu modeli rahatlıkla elde edebilirsiniz. Saçınızı taradıktan sonra dört eşit parçaya bölün ve dalga modelini vermeye başlayın. Saç dalgalarını orta olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ne çok küçük ne de çok büyük dalgalar yapmamaya özen gösterin.

Örgülü Saç Modelleri

Örgülü saç modelleri baloların vazgeçilmez modellerinden bir tanesidir. Örgü modelleri, sizin gösterişli ve kibar görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Çok gösterişli bir elbise seçimi yaptıysanız eğer, saçınızda olan gösterişli örgü modeli ile pek uyum sağlamayacaktır. Örgü modelleri gösterişli olduğundan, örgü modelini seçmeniz halinde elbise seçiminizi daha sade olanlardan yana yapmanızı öneririz.

Eğer kendine göre bir saç modeli arıyorsanız; yüz tipine göre saç modelleri başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.