Altın Kumral Saç Rengi

Altın Kumral Saç Rengi

Saçlarınızın parlak, ışıltılı ve herkes tarafından fark edilmesini mi istiyorsunuz? O zaman altın kumral saç rengi tam size göre. Bu saç rengi sayesinde her yerde dikkatleri yalnızca üzerinize çekmeyeceksiniz ayrıca açık renkli olduğu için daha da genç görüneceksiniz. 45-50 yaş aralığında iseniz ve yeni bir şeyler denemek istiyorsanız o zaman altın kumral saç rengini deneyebilirsiniz. Saç modeli olarak kısa modellere yönelirseniz altın kumral rengini daha da öne çıkaracaksınızdır. Özellikle omuzlarınızda ya da daha da kısa olan modelleri yaparak bu görüntünüzü pekiştirebilirsiniz. Ancak özellikle genç kadınlar arasında açık renkli saç trendi devam ediyor. Tamamen sarı olmak istemiyorsanız ve biraz daha sıcak bir görüntü istiyorsanız o zaman altın kumral tam size göre.

Altın Kumral Saç Rengi

Altın Kumral Saç Rengi

Altın kumral saç rengi kumral saçın üzerine ışıltı, balyaj ya da ombre gibi altın sarısı boyanın saça uygulanmasıdır. Altın kumral saç rengiyle çok açık ya da çok koyu bir saç rengi elde etmeyeceğiniz için herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Bu ton özellikle açık tenlilere oldukça yakışıyor. Bunun nedeni bu renklerin oldukça sıcak olmasından kaynaklanması. Küllü renklerden sıkıldıysanız bu tür saç renklerini tercih etmeniz oldukça iyi olacaktır. Bu şekilde sıcak tonlarla saçınızı daha da belirginleştirebilirsiniz. Bazı bebekler bildiğiniz gibi sarılına yakın bir kumral saç rengiyle yani bebek kumralı saçla doğar. O saç rengine en yakın renk ise işte bu altın kumral saç rengidir.

Altın kumral saç rengini elde etmek için kendi saç renginin oldukça önemli olduğunu bilmen gerekir. Eğer saç rengin siyah ya da koyu kahverengi gibi koyu ise o zaman ilk boya denemende altın kumral saç rengini saçına uyguladığında o rengi elde edemezsin. Bunun için ilk önce saç rengini açman ardından altın kumral saç rengini uygulaman gerekir. Saçlarını ilk önce açtıracaksan o zaman açtırdıktan sonra en az 2 hafta saç renginin eski haline dönmesini beklemen gerekiyor. O süre boyunca saçlarına oldukça güzel bakım yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Bunlardan sonra altın kumral saç rengini saçlarına uygulayabilirsin.

Altın Kumral Saç Renginin Bakımı

Altın kumral saç rengi saçtan kolayca akabilecek bir renktir. Bu yüzden saç bakımı için kullandığın malzemelerin içerikleri oldukça önemlidir. Örneğin kullandığın saç şampuanı ve saç bakım kreminin içinde amonyak olmaması oldukça önemlidir. Amonyak saç boyalarını akıtmasıyla bilinir bu yüzden saçlarınızı bu malzemeden uzak tutmanız gerekmektedir. Ayrıca saçlarını sıcak su ile de yıkamamalısın. Boyalı olsa da olmasa da saçlar için sıcak su oldukça zararlıdır. Özellikle saçlarınız kıvırcıksa bu konuda oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Sıcak su kullanmak yerine ılık su kullanmalısınız. Saç kremi süreceğiniz zaman ise soğuk suya geçebilir bu şekilde hem saçlarınızı kıvırcık yapar hem de daha güçlü ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Saç şampuanı ve saç bakım kreminin ardından bir diğer saç bakım ürünü olan saç maskesini de yapmanızı tavsiye ederiz. Saç bakım kremi sayesinde saçlarınız her ne kadar yumuşayıp parlak görünse de saç maskesi olmadan saç bakımı asla tamamlanmış sayılmaz. Ayrıca saçını şekillendirmek için ısı kullanmamalısın. Bunların yerine saç ürünlerini kullanabilirsin. Saç ürünleri sayesinde saçın sıcaklıktan uzak olacak ve oldukça güçlü ve parlak kalacaktır. Bu küçük şeylere dikkat ederek hem güçlü ve parlak saçlara hem de saçınızda daha uzun süre kalacak altın kumral saç rengine sahip olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Merve Boluğur Saç Rengi başlıklı makalemizde Merve Boluğur Saç Rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.