Tarzını Yansıt: Yüz Tipine Göre Saç Modeli

Tarzını Yansıt: Yüz Tipine Göre Saç Modeli

Saç kesimin tam anlamı ile yakışmasının en temel faktörü yüz şeklidir. Yüz şekline uygun kesilmeyen saçlar, karakter ve görünüşünle bütünleşmez ve bu nedenle de yakışmaz. Yüz tipine göre saç modeli, yüz hatlarını ön plana çıkarmaktadır.

Yüz şekline göre saç kesimleri; en kötü modelde dahi oldukça şık durabilir. Fakat bir model ne kadar iyi kesilmiş olursa olsun yüz tipine uymuyorsa; kötü görünecektir.

blank

Oval Yüz Şekline Göre Saç Modeli

Oval yüz şekline göre saç modelleri, neredeyse bütün modellerdir. Zira oval yüz modeline neredeyse her saç kesimi ve modeli uymaktadır. Eğer oval yüz modeline sahipseniz, omuz hizasında keseceğiniz saçlarınız size çok yakışacak!

Yuvarlak yüz şekli

Yuvarlak yüz şekline sahipseniz; kullanabileceğiniz saç modelleri sınırlıdır. Yüzünüzü daha ince gösterebilmek için katlı ve omuz hizasında saç kesimi kullanabilirsiniz. Yuvarlak saçlara sahip insanların yalnızca saç kesimi değil, kaş modelleri de oldukça sınırlıdır. Yüz tipinize göre kaş modeli arıyorsanız; yuvarlak yüz tipine göre kaş modelleri başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Kalp yüz şekli

Kalp yüz şekli için tercih edilecek saç modellerinden birisi; kaküllü modellerdir. Tepe noktasından başlayan kakül saçlar; tarzını yansıtacak ve yüzüne uygun olan modellerdendir.

Kare yüz şekli

Kare yüz şeklinin en avantajlı yanı; zahmetsiz ve uğraş vermeden dikkat çekici görünmesidir. Eğer kare yüz tipine sahipseniz; kısa saç kesimlerini tercih etmemeli bunu yerine uzun kesimleri tercih etmelisin. Buna ek olarak, her modelin kare yüz şekline uymadığı gibi; her kaş modeli de kare yüze uygun değildir. Yüzünüze uygun olan kaş modelini arıyorsanız; şöyle alabiliriz sizi: Yüz tipine göre saç modelleri

Dikdörtgen yüz şekli

Dikdörtgen yüz şekli için saç modelleri oldukça zor modellerdir. Fakat yüz şeklinize uygun modeli bulduktan sonra, asla vazgeçemeyeceğinize eminiz. Köşeli uzun yüz hatlarını aynı zamanda perçemle de kullanabilirsiniz.

yüz tipine göre kaş modeli

Üçgen yüz şekli

Alın bölgeniz genişse; yani üçgen yüz şekline sahipseniz mutlaka katlı saç kesimi kullanmalısınız. Katlı saçlar, saçları normalden çok daha dolgun ve hacimli gösterecektir. Bu sayede de yüzünüzü daha yuvarlak göstererek, daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz.

yüz tipine göre kaş modeli

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.