Yazın En Sevilen Halhal Modelleri

Yazın En Sevilen Halhal Modelleri

Yaz aylarının vazgeçilmez takısı olan halhallar zarif görüntüsüyle hepimizin gönlünü fethediyor. Yazın en sevilen halhal modelleri hakkında sizler için oldukça güzel bir yazı hazırladık. Galerimize bakabilir ve hoşunuza giden modeller gibi modelleri kendiniz de satın alabilir ya da gerekli malzemeleri edindikten sonra yapabilirsiniz. Halhalların nasıl ortaya çıktığından bahsedelim biraz da. Halhallar eskiden tarlada çalışan kadınlar tarafından çocuklara takılırmış. Üstündeki zille çocuğun nerede olduğunu bilirlermiş. Bununla birlikte yılan ve akrep gibi zehirli hayvanların sesi duyduğunda kaçması ve çocuğa zarar vermemesi sağlanırmış. Zamanla genç kadınlar arasında zilli veya zilsiz pek çok farklı şekilde tasarlanmış bir takı haline gelmiştir. Bu harika takının oldukça şaşırtıcı ortaya çıkış hikayesini de öğrendiğimize göre günümüzdeki modellere bakabiliriz.

Yazın En Sevilen Halhal Model

Yazın En Sevilen Halhal Modelleri Minimal Tasarımlar

Artık halhalları çocukların nerde olduklarını anlamak için kullanmıyoruz. Bu tamamen estetik kaygısıyla takılan bir takı olduğundan dolayı önemli olan görünüş. Muhtemelen o yüzden yazın en sevilen halhal modelleri istisnasız ince zincirden oluşuyor. İnce zincir üzerine pek çok farklı motif olsa da biz size bu en minimal tasarımı göstererek başlamak istedik. Üzerinde herhangi bir motif olmayan ya da süs takılı olmayan bu model hem sade hem de şık bir tasarıma sahip. Buna rağmen bilekteki duruşu oldukça şık. Özellikle süs takılı olan modelleri spor ayakkabı ile giymekte zorlanabilirsiniz ancak bu gibi modellerde bununla karşılaşmazsınız.

En Sevilen Halhal Modelleri

Bu Yılın Kazananları Doğal Taşlar

Biz milletçe takılarımızda doğal taş görmeyi seviyoruz. Özellikle yaz aylarında kullandığımız boncuk gibi görünen doğal taşlar her dönemin favori takı süsü olmuştur. Önceki yazlar gibi bu yazın da en sevilen halhal modellerinden bir tanesi doğal taş dizili halhallar. Bu sevilen halhal modeli zincirinde doğal taş barındırıyor ve genelde ortasında bir tane desenli motifi bulunuyor. Görselimizde olduğu gibi melek gibi mistik bir varlık olabileceği gibi galerimizde göreceğiniz gibi ters üçgen gibi geometrik şekil ya da çam ağacı yaprağı gibi doğa çağrışımı yapan süslü bir halhalınız olabilir. En sevilen halhal modellerine bakarken önemli olan sizin tarzınız ve onları kombinleme şekliniz olacaktır.

Yazın Sevilmiş Halhal Modelleri

Yazın En Şık ve Sevilen Halhal Modelleri

Bu yaz en sevilen ve tercih edilen halhal modellerinden biri de tek desenli halhal modelleri. Bu halhal modelleri genelde ince bir zincirden oluşur ve üstlerinde biraz büyük bir desen bulunur. Başta bu fikir biraz garip gelse de görselimizdeki halhal modelini incelediğinizde neden sevilen bir halhal modeli olduğunu anlayacaksınız. Bu gibi sevilen halhal modelleri genelde pırlanta gibi taş içermese de görselimizdeki gibi kullanılanlar vardır ve her iki halhal modeli de oldukça güzel görünmektedir. Yazın en sevilen halhal modellerinden olmasına şaşmamak gerek.

Yazın En Sevilen Halhal Modeller

Klasik Olanlar Her Zaman En Sevilen Halhal Modellerindendir

Zincirin üzerine birkaç motif eklenmişse o oldukça klasik ancak vazgeçilmezlerdendir. Yazın kullanılan bu tür halhal modelleri sallantılı süsü olduğundan dolayı spor ayakkabı ile giyilmesini tavsiye etmiyoruz. Bazen doğal taşlarla bazen pırlanta gibi taşlarla süslenmiş olabiliyor. Bu modellerde en çok kullandığımız desen ise yıldız desenidir. Bu desenin sivri uçları olduğundan dolayı bacaklarınızı uzattığınızda bacak kısmınıza batabilir. Bu yüzden dolaşmaya çıktığınızda takmanızı tavsiye ederiz. Böylece bileğinizde güzelce sallanacak ve canınızı acıtmayacaktır. Diğer sevilen halhal modeli ise kutup yıldızı modelidir. Bu modeli de sıklıkla taşla süslendirilmiş görmekteyiz. Eğer halhal alacaksanız galerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz. Yeni halhalınızı iyi günlerde kullanın!

Bir önceki yazımız olan En Yeni Şahmeran Modelleri başlıklı makalemizde En Yeni Şahmeran Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.