Balerin Topuzu Modelleri

Balerin Topuzu Modelleri

Balerin Topuzu Modelleri; Klasik dansçılar tarafından yüzyıllar boyu tercih edilen bu saç modeli, ayrıca kadınların sık sık denediği pratik saç modelleri arasındadır. Topuz saç modelleri davet, okul, iş gibi durumlarda kullanılabilir. Hem şık hem de rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir. Kendine has sadeliği ile gelinlik üzerinde bile tercih edilir. Balerin topuzu her zaman estetik bulunan bir modeldir. Güzel bir makyaj ile birleştiğinde mükemmel görünmenizi sağlar. Bu sade şıklığın üzerine aksesuar kullanmak saçları daima havalı göstermiştir.

Balerin Topuzu Modelleri

Topuz saçlara yapılan aksesuarlar sizin de havanızı değiştirecektir. Balerin topuzu modelleri arasında dağınık topuz, örgülü topuz, tepeden topuz, donut topuz, balıksırtı topuz ve tepeden dağınık topuz modeli ile karşımıza çıkabilir. Ancak balerin topuzu aralarından en sade ve en sabit görünümlü olandır. Neden daha çok dansçıların tercih ettiği bir model olduğunu da buradan anlayabiliriz.

Balerin topuzunu evde, kendi imkanlarınız dahilinde bile yapabilirsiniz. Bunun için size birkaç ip ucu verebiliriz. Balerin topuzuna başlamak için öncelikle, suyla doldurulmuş bir sprey şişesi alın. Saçlarınızı sıkarak nemlendirin. Nemlenen saçlarınızı korumak için, nemlendirici jel veya sprey kullanabilirsiniz. Saçın sabitleşmesi için nemlendirici kullanmak daha sağlıklı olur. Şimdi gelelim en önemli kısma, tüm saçlarınızı iki elinizle toplayarak geniş bir tarakla tarayın ve topuzun yapılmasını istediğiniz bölgede saçlarınızı at kuyruğu yapın.

Balerin Topuzu 2020

At kuyruğunu sağlam bir lastik toka ile bağlayın. Topuzunuzu başlatmak için, bir at kuyruk kümesini ikiye bölün ve her birini ters yönlere bükerek kıvırın. İkiye ayırdığını at kuyruğunu büktükten sonra bu iki bükülmüş parçayı birbirine dolayın. Bu işlemleri yaparken oldukça estetik dokunuşlar ile yapmanız önemli. Bu aşama özellikle çok fazla hareket edenler için, topuzun sağlamlaştırılmasını ve dolgun görünmesini sağlar. Şimdi ise bükülmüş ve toplanmış saçlarınızı tel tokalar ile topuz yapıp sabitleyin.

Saçınızı topuz yaptıktan sonra bir taç takmayı planlıyorsanız, o zaman tacı işlemin bittiği noktada sabitleyebilirsiniz. Topuzun sabitlenmesi ve kesinlikle bozulmaması için bir file tokası kullanabilirsiniz. Evet şimdi o arzuladığınız şık ve sade görünümlü saça sahipsiniz.

2021 Trend renkler ve kombinler başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Saç Modelleri başlıklı makalemizde Kolay saç modelleri ve Yazlık Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.