Ray Dolap Modelleri

Ray Dolap Modelleri

Sonunda sevdiğiniz kişiyle evleneceksiniz ve kendinize yeni bir ev mi döşüyorsunuz? Ya da halihazırda evlisiniz ve odanıza yapacağınız ilk değişikliklerden birisi kıyafet dolabınızı değiştirmek mi? O zaman doğru yerdesiniz! Sizlere birbirinden farklı modeller göstereceğiz. Bu modeller arasında beğendikleriniz gibi olanlar odanıza ve tam isteklerinize uygun olabilir. Özellikle ray dolap modelleri bulundukları odada kapakların istediği alandan tasarruf edildiği için daha çok tercih ediliyor. Yeni yapılan pek çok dolap ray modelindendir. Ray dolap dediğimiz dolap modelleri kapak kısmı dışarı açılmak yerine kaydırılan dolap modelidir. Artık yavaş yavaş yalnızca yatak odası dolapları değil bazı televizyon üniteleri ve mutfak dolaplarında da bu ray modelleri görüyoruz.

raylı dolap model

Ray Dolap Modelleri

İlk tavsiyemiz evi ya da yatak odası geniş olanlara. Eğer odanız genişse duvara boydan boya ray dolap yapmaktan çekinmeyin. Hem alanınız olduğu için hem de kıyafet olmasa bile dolaba her zaman ihtiyaç duyacağınız için. Dolap özellikle misafir çarşafı, yorganı, yastığı gibi misafir eşyalarını ve sizin kendi kullandığınız kışlık ve yazlık yorgan ve pikelerinizi saklamak için oldukça güzel bir araçtır. Hem ev içerisindeki dağınıklığı gizler hem de eşyalarınızı düzenler. Dolabınız kapaklar dışa açılmak yerine ray dolay olacağı için yerden oldukça tasarruf edeceksiniz. Bu yüzden yatak odanız büyükse geniş bir dolap almaktan çekinmeyin. Eğer odanız ne büyük ne küçükse duvardan duvara ray dolap modeli tavsiye etmiyoruz.

ray dolap model

Bol Işık Alan Odalar İçin Raylı Dolap Modelleri

Eğer odanız bol ışık alıyorsa ya da bol ışık alma potansiyeli varsa siz oldukça şanslısınız. Eğer odanızın bol ışık alacağını düşünüyorsanız tıpkı ray dolaplar gibi ray pencereler de bulunmaktadır. Bu pencereler ışığı odaya daha çok geçirirler. Ayrıca eğer şehirde ve alt katlarda yaşamıyorsanız evinizdeki pencere sayısını da arttırabilirsiniz. Bu gibi çözümlerle daha ferah bir oda elde edebilirsiniz. Ayrıca odanız ışık aldığı için eğer beyaz gibi renklere boyadıysanız olduğundan daha geniş görünecektir. Bu da size ray dolap modelleri arasında seçim yaparken daha farklı renkler kullanma imkanı sunuyor. Görselde gördüğünüz gibi tahta deseni kullanabilirsiniz. Bu odanıza daha doğal ve rahatlatıcı bir görünüm sağlayacaktır.

Ray dolap türleri

Küçük Odalar İçin Raylı Dolap Modelleri

Odanız küçük olduğu için her alanı çok iyi değerlendirmek gerek. Tavandan tabana olan bir ray dolap modeli size olduğundan fazla yer sağlayacaktır. Dolabın üst kısmının yorgan gibi eşyalara ayrılan bir alanı olup olmadığına bakmak önemlidir. Bununla birlikte bu dolabın beyaz gibi açık bir renk olması da önemlidir. Eğer dolabın rengi koyu olursa odada çok yer yokmuş gibi hissedebiliriz. İki kısımlı bir raylı dolap işinizi yeterince görecektir ve ayna için bir daha yer harcamak yerine aynalı bir dolap tercih edebilirsiniz. Görselimizde gördüğünüz gibi ray dolap oldukça kullanışlı bir tercih olacaktır sizin için.

Raylı dolap modelleri

Kapağı Desenli Raylı Dolap Modelleri

Odanız hangi boyutta olursa olsun dolap kapağınız böyle desenli olabilir. Beyaz tahta üzerine kazılı desenleriyle oldukça şık bir model olan görselimizdeki dolap tam size göre. Özellikle dolap ve yatağı aynı anda değiştirecek ya da satın alacaksanız görseldeki gibi yatağın başıyla aynı desende olabilir. Bazı ray dolap modellerinde daha kahverengi ve doğal çizgili modeller görüyoruz. Eğer odanız büyükse ya da bol ışık alıyorsa bu tür farklı renkleri kullanma konusunda daha serbestsiniz. Küçük odalar için beyaz gibi daha açık renkli ve desenli tercihler daha yerinde olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Güneşten Korunma Yöntemleri başlıklı makalemizde Güneşten Korunma Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.