Yüz ve Cilt Lekelerini Makyajla Kapatma

A+
A-
Yüz ve Cilt Lekelerini Makyajla Kapatma

Yüzünüzde güneş ve sivilce gibi cilt lekeleri mi var? Yüzünüzdeki lekelerin hemen geçmesini mi istiyorsunuz ? İşte sizlere cildinizdeki lekelerden bir an önce kurtulma imkanı. Doğru makyaj teknikler ile sabahları kolay makyaj hileleri ile her gün herkese pürüzsüz bir cilt ile karşılayabilirsiniz. Bu makyaj hileleri ile ciltteki lekelerini, siyah noktaları, güneş ve sedef izleriniz, sivilceleri ve kızarıklıkları nasıl yok edebilirsiniz bir yere not alın. Yüzünüzde sivilcelerden oluşmuş izler, güneş yanıklarından kalan lekeler ve kızarıklar meydana gelmiş olabilir heleki şu sıcak deniz mevsiminde! Yoğun sıcaklardan cildiniz yorgun ve solukta görünüyor olabilir hepsine bir çare kısa sürede makyaj ile kapatabilirsiniz.

Yüzdeki ve cildinizdeki lekeleri kapatmak için evde makyajla kısa sürede şu yöntemleri yapabilirsiniz.

– İlk önce makyaj malzemelerinizi yoğun kapatıcılıkta olacak şekilde seçmelisiniz. Ancak yapılan makyaj abartılı ve katlı şekilde görünmemeli. Bunun için son derece kaliteli malzemeler seçmelisiniz.

– Eğer cildiniz sivilceli ise, rengine göre işlem yapabilirsiniz. Sivilceniz beyaz ise bunu gizlemek için koyu bir kapatıcı seçin ve parmak ucunuzla yavaş dokunuşlar yapın. Sivilceniz kırmızı ise sarı renge daha yakın bir kapatıcı kullanın. Sivilceniz koyu tonlarda ise ya da çok kırmızı ise yeşil yeşile yakın kapatıcılar kullanın. Daha sonra fondöten sürerek tüm lekelerinizden kurtulun.

-Eğer cildinizde siyah lekeler varsa, öncelikle kapatıcı kullanmak çok önemlidir. Kapatıcının son derece koyu olmalı. Lekeyi iyice kapattığını gördüğünüz zaman üzerine renginizi açacak bir fondöten uygulayabilirsiniz.

– Eğer güneş lekeniz ya da kahverengi lekeleriniz varsa, kapatıcınızı sarı tonlarda seçebilirsiniz.

– Bu gizleme makyajlarını yaptıktan sonra üzerine mutlaka pudra kullanmalısınız. Zaten ağır bir makyaj yaptığınızdan yüzünüz boyanmış gibi durabilir bu yüzden pudra ile doğallaştırmak en güzelidir.

– Eğer sabahları kaltığınız da göz çevrenizde koyu ve şiş halkalanmalar oluyorsa göz halkalarını kapatan makyaj önerimiz cilt renginizden bir ton açık göz altı kapatıcısı uygulamalısınız.Bu işlemi yapmadan önce poşet çay ve bir parça buzu göz altınızda 2-3 dakika gezdirip sonra kapatma işlemine geçebilirsiniz.Gece yatmadan önce göz makyajınızı tamamen sildiğinizden emin olmayı unutmayın.Bu şekilde göz çevresi halka oluşumunu en aza indirirsiniz.

– Eğer göz altınız morarmış ya da siyaha dönük tonda bir renk almışsa, göz altı morluklarını kapatan makyaj önerilerimizi okumalısınız.

– Eğer lekeleriniz tek tük ise cildinizle aynı renkte fondötenler denemeye çalışın. Sadece o noktada uygulayacağınız yöntem ile lekeleriniz kapanmıyorsa ya üstteki seçenekleri tüm yüze uygularsınız ya da pudra yardımıyla hafifçe gizler ve birazının görünmesine razı olursunuz.

– Eğer cildiniz gerçekten kötü durumdaysa ve makyaj yapmanın onu daha kötü bir hale getireceğini düşünüyorsanız kesinlikle kat kat makyaj yapmamalı ve cildinizi daha fazla yormamalısınız. Cildinizde çok göz alıcı bir durum yoksa bizim önerimiz çok fazla makyaj yapmamanızdır.

Her kadının evde güzellik yöntemleri ve makyaj ile tüm cilt sorunlarından kurtulabileceğini unutmayın…Bakımlı ve güzel günler sizler ile olsun.

Bir önceki yazımız olan Göz Altı Morlukları Makyajla Nasıl Kapatılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.