Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

A+
A-
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cilde uygun fondöten seçimleri makyajın temelini oluşturacağı için oldukça önemlidir. Uyumsuz bir fondöten ile çok kötü bir görünüm elde etmek mümkündür. Fondöten seçerken nelere dikkat etmeli? Soru başlığının en önemli ayrıntısı, cilt alt tonunu bilmekten geçmektedir. Herkesin cilt tonu birbirine benzer, fakat birbirinden de farklı olabilir. Cilt alt tonunu öğrenmek için kişiler bileklerinde ki damarların renklerini kontrol etmeliler. Bileğinizde bulunan damar rengi yeşil ise cilt alt tonunuz sıcak, mavi rengin tonlarına daha yakın ise de cilt alt tonunuz soğuktur. Eğer ki yeşil ve mavi karışımı bir renk gözlemliyorsanız da cilt alt tonunuz nötrdür. Fondöten seçerken nelere dikkat etmeli? Sorusunun kilit cevabı kişinin alt tonu ile alakalı olduğu kesinlikle unutulmamalıdır.

fondöten secerken nelere dikkat edilmeli
Fondöten nasıl seçilir ? Diye merak edenlerin deneme yanılma yöntemlerini de kullanması gereklidir. Cildinize uyumlu fondöteni genellikle bileğin iç kısmı ya da ellerde bakılmaktadır. Aslında genel bu değerlendirme ile yakın sonuçlar alınsa bile, asıl denenmesi yer boyun bölgesidir. Fondöten alırken bilek bölgenize ya da el bölgenize deneme yapmayınız. Bu bölgeler her zaman yüzünüzden daha açık bir tona sahiptir. Boyun bölgesi ise yüzün tonlarına en yakın olan yerdir.

Bir önceki yazımız olan Gündüz Makyajının Püf Noktaları başlıklı makalemizde gündüz, günlük ve makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.