Ten Renklerine Göre Ruj Önerileri

A+
A-
Ten Renklerine Göre Ruj Önerileri

Bu yazımızda sizlere ten renklerine göre ruj önerileri vereceğiz. Rujlar, makyajımızın olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Son dokunuşu ruj ile tamamlarız ve kötü durması halinde tüm makyajımız da kötü görünüme sahip olabilir. Bunun için ruj seçimi basit gibi görünüyor olsa da makyajda önemli bir tamamlayıcıdır.

Bazen ten rengimizle çok zıt renkler seçerek ifademizi olduğundan daha cansız ya da aşırı gösterebiliriz. Buna genellikle alışveriş yaparken mankende beğenerek ruj almamız sebep olmaktadır. Fakat gördüğümüz etkiyi kendimiz kullandığımızda hissedemeyiz. Bunun sizin de karşılaştığın bir durum olduğundan hiç şüphemiz yok. Bunun sebebi ten rengimiz ile uyumlu olmamasıdır. Peki ten renklerine göre ruj önerileri nasıl olmalıdır?

Beyaz Tenliler Hangi Tonlarda Ruj Tercih Etmeliler?

Açık ten rengine sahip olan kadınların, ruj seçimlerini açık pembeden yana kullanmaları onlar için oldukça uygun olacaktır. Açık pembe dışında ne çok koyu ne de çok açık duracak bir şeftali tonu da yüzlerini çok hoş gösterecektir. Siz de açık tene sahipseniz ve ruj rengi seçmek konusunda zorluk yaşıyor iseniz bu önerilerimizden faydalanabilirsiniz. Kırmızı renk de beyaz tene sahip kadınlar için uygun bir seçenektir. Yüzlerine feminen bir görüntü verecektir.

blank

Buğday Tenliler Hangi Tonlarda Ruj Tercih Etmeliler?

Buğday ten renklerine göre ruj önerileri verecek olursak, bu ten rengine sahip olan kadınlar daha bol seçeneklere sahiplerdir. Nude renkler dudaklarında güzel duracaktır. Ayrıca bu renkler buğday tene sahip olan kadınlara feminen bir görüntü verecektir. Pembe ve kiremit tonları da buğday renge sahip kadınlarda hoş bir görüntü sağlamaktadır.

Esmer Tenliler Hangi Tonlarda Ruj Tercih Etmeliler?

Esmer ten rengine sahip olan kadınlar, dudaklarında canlı tonları seçerek daha hoş görünebilirler. Dudaklarında canlı tonlar kullanmaları onlara çok yakışacak ve hoş gösterecektir. Esmer tenlerini canlı tonlar ile daha çarpıcı hale getirebilirler. Buna canlı kırmızı bir ruj seçerek başlayabilirler. Canlı kırmızı rujlar çok iddialıdır ve maalesef herkes çok iyi taşıyamamaktadır. Esmer tene sahip kadınlar bu yönden oldukça şanslıdırlar.

Dış görünüşünüze önem veriyorsanız; Oje Trendleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yılı Ruj Modelleri başlıklı makalemizde ruj modelleri, Ruj seçimi ve ruj trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.