2019 Yılı Ruj Modelleri

A+
A-
2019 Yılı Ruj Modelleri

Makyajın olmasa olmazı olan ve tamamlayıcı unsuru ruj renkleri ve modelleri çok geniş bir alana yayılmaktadır. Son yıllarda makyaja olan ilginin artması ve kozmetik sektörünün giderek gelişmesi 2019 ruj modellerinde de kendini gösteriyor.

Bir çok bayanın da bildiği gibi son zamanların en trend rujları mat ve koyu renk rujlardı. Peki 2019 yılında nasıl rujlar modadır ve hangi renk rujlar daha çok tercih edilir.

2019’un moda ruj modelleri ve renkleri

Her yıl farklı renk ve özellikler gösteren rujların bu yılki trendinin hangi renk ve özellikte olduğu şimdiden araştırılan konular arasındadır. İşte 2019 yılı ruj modelleri;

  • Mat rujlar; son yılların patlayan ruj modası olan mat renk rujlar bayanlar tarafından oldukça ilgi görmüştür. Bordo, kırmızı, kahve, mor renk mat rujlar bu yıl yine kozmetik sektörünün en çok ilgi gören malzemesi olmuştur.
  • Parlak rujlar; özellikle gece makyajının tamamlayıcı unsuru olan parlak ve simli rujlar yerine ve mekanına göre bu yıl yine moda olmaya devam ediyor.
  • Soft renk rujlar; günlük makyajın sadeliğini bozmayan özellikle makyaja yeni başlayan genç kızların ve sadeliği seven bayanların 2019 ruj modelleri tercihleri arasındadır. Doğallığın ön planda olduğu son yıllarda hafif, doğal makyajın vazgeçilmez unsurudur.
  • Çarpıcı renkler; göze çarpan, belirgin ve ön planda olması istenen dudakların çarpıcılığına hitap eden simli, parlak ya da mat renklerden oluşan belirgin renklerdir. Çarpıcı görünümde olan ruj renkleri markaların renklerine göre farklılık gösterirken belirgin pembe ve kırmızı tonları en çok tercih edilenler arasındadır.

Ruj Kullanılmasında Dikkat Edilecek Püf Noktalar

2019 ruj modelleri tercih edilirken en önemli olan rujun mekâna ve makyaja uygun şekilde tercih edilmesidir. Belirgin parlak ve simli renkler günlük kullanıma uygun olmazken gece makyajını ön plana çıkartacak bir püf noktadır.

Bir önceki yazımız olan Düğününüzde Dikkatler Üzerinizde Olsun: 2019 Gelin Makyajları başlıklı makalemizde gelin, gelin makyajı ve makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.