Güzel makyaj yapmanın etkili sırları !

A+
A-
Güzel makyaj yapmanın etkili sırları !

Güzel makyaj yapmanın Sırları !

Makyaj doğru yapıldığında sizi bir prensese çevirirken yanlış yapıldığında ise kötü ve yaşlı gösterebilir.Yapışmayan uzun dolgun kirpikler, seksi dudaklar, sağlıklı parlayan bir cilt için sizlere güzel makyajın sırlarını açıklıyoruz !

Ten rengini ve yüz şekliniz size yakışan makyajı yapabilmek için en önemli kurallardan.Bunu zamanla öğrenip artık makyajımızı ona göre yapıyoruz.Hızlı ve kolay güzel bir makyaj yapmak için size verdiğimiz aşağıdaki sırları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Rimel sürerken alt kirpiklerinizin altına kaşık koyup öle sürebilirsiniz.

Mükemmel kirpikler için alt kirpiklerinize de rimel sürmelisiniz.. bu şekilde kirpikleriniz daha düzgün ve güzel görünecektir.Hem rimel kirpiklerinize daha güzel sürülecek hem de göz altındaki cildinize bulaşmasına engel olacaksınız.Bu rimel lekelerini temizlemek oldukça zordur.

makyaj

Daha iyi allık nasıl sürülür

Allık, doğru renklerde ve doğru şekilde sürüldüğünde makyajınıza harika ve sağlıklı bir cilt görünümü verir.

Bunun için öncelikle ten renginize uygun bir allık almalısınız.Beyaz tenliler için şeftali tonları ideal olurken esmerler için bronz allıklar  harika uyumlu oluyor.ayrıca yüz şeklinizi de bilmeniz gerekiyor. Allık yalnızca teninizi canlandırmıyor aynı zamanda elmacık kemiklerinizi vurguluyor ve yüz hatlarınız ortaya çıkıyor.

allik surme

Dolgun ve güzel dudaklar

Dolgun ve seksi dudakları yapabilmek için bilmeniz gereken en etkili kural !

Ten renginize ve rujunuza uyumlu dudak kaleminiz ile dudaklarınıza kontür çekin. Mutlaka kalem rengi  dudağınızın doğal renginde veya rujunuzla aynı renk olmalıdır.

ruj surme

Kirpik kıvırma tekniğini kullanın

Kirpiklerinizi kıvırmak için işe yarar teknik  kirpik kıvırıcı kullanmak.

Kullanmadan önce kirpik kıvırıcınızı fön makinesinde ısıtıp kirpikleriniz de uygularsanız daha max verim alırsınız.Daha sonra maskara sürüp kirpiklerinizi daha dolgun görünüm verebilirsiniz.

kirpik kivirma

Bir önceki yazımız olan Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.