Güzel ve Çekici Göğüsler İçin 7 Basit Egzersiz

Güzel ve Çekici Göğüsler İçin 7 Basit Egzersiz

Göğsünüzün sağlam ve güzel görünmesi için, pahalı ameliyatlar rotasına girmesine gerçekten gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey, düzenli olarak bazı basit egzersizleri uygulamaktır. Güzel ve çekici göğüsler için 7 basit egzersiz sizin göğüslerinizi daha dik hale getirecek ve de görünümünü iyileştirecektir. Aşağıda size sunacağımız göğüs egzersizleri uzmanlar yardımıyla oluşturuldu bundan dolayı gönül rahatlığı ile bunları uygulayabilirsiniz. Şimdi de ideal bir göğüs için 7 basit egzersiz hareketi neler bunlara bakalım.

 

Bu Göğüs Egzersizlerine Ne Kadar Süre Devam Etmeliyim?

Zaman dilimler önemlidir ama şunu kesinlikle unutmamamız gerekir ki egzersizler düzenli yapıldığı zaman sonuç verir. Aşağıda sayacağımız göğüs egzersizlerinin sonuçları için 3 ay süre ile devam etmeniz gerekir. Daha iyi sonuçlar için 6 ay süre ile bu egzersizleri her gün düzenli olarak yapın.

 

Egzersiz Hareketi 1

 

 

Elinizi bir yumruk gibi sıkıştırarak çenenizi kaldırın. Yumruğunuzu çenenize doğru 5 saniye bastırın, ardından 5 saniye dinlendirin ve bu hareketi 2-3 kez tekrarlayın.

 

Egzersiz Hareketi 2

 

 

Göğsünüzün önünde ellerinizi birleştirerek bastırın. Pektoral kaslarınızı zorlamak için onları yeterli kuvvetinizle birlikte bastırın. Bu egzersiz sırasında sırtınızı düz tuttuğunuzdan emin olun.

 

Egzersiz Hareketi 3

 

 

Bu alıştırma pektoral kaslarınızın güçlenmesine yardımcı olacaktır. Dizlerinizi sert bir yere doğru sabitleyerek kollarınızı elinizden geldiğince yanlara doğru uzatıp bacaklarınızla birlikte aşağı yukarı tekrarlar yapın. 3 set bu hareketi yapın her sette ise 12 tekrar olmalıdır.

 

Egzersiz Hareketi 4

 

 

Midenizin üstüne yatın, bacaklarınızı dizlerinizden bükün ve ayak bileğinizden tutun. Yeni başlayan biri iseniz, bu konumda 20 saniye durup ardından 10 saniye ara verin. Bunu 3 kez tekrarlayın.

 

Egzersiz Hareketi 5

 

 

Duvardan yarım metre uzakta durun, kollarınızı önünüzde uzatın ve yumruklarınızla karşıya doğru basmaya başlayın. Bu şekilde yaptığınızda göğüs kaslarınızın çalıştığını hissedeceksiniz. 20 saniye bu hareketi yapın 10 saniye dinlenin. 3 kez tekrarlayın.

 

Egzersiz Hareketi 6

 

 

Bir topun üzerine uzanın. Daha sonra dambıl kullanarak göğsünüzü zorlayın ve dambılı eşit oranda kaldırmaya başlayın. Sonra rutin bir şekilde dambılı indirip kaldırın. Bu egzersizi 8 kere tekrarlayın. Dambılları hızlı hızlı değil de ağır ağır hareketi hissederek yapın. Bu egzersizden 3 set yapmanız yeterli olacaktır.

Dik Göğüsler İçin Etkili 7 Süper Yoga Hareketi

 

Egzersiz Hareketi 7

 

 

Bu egzersiz kaslarınızı gererek göğüslerinize güzel bir şekil vermeye yardımcı olur. Dambıllarınızı alarak ayağa kalkarak bacaklarınızı diz kısmından hafifçe büküp gövdenizi öne doğru eğin. Kollarınızı kaldırırken nefes alın indirirken de nefes verin. Bu hareketi yaparken kollarınızın zemine paralel olmasına dikkat edin. Her biri 12 tekrardan 2 set bu hareketi yapın. Güzellik Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.