Göz Rengine Uygun Far Seçimi

A+
A-
Göz Rengine Uygun Far Seçimi

Göz Rengine Uygun Far Seçimi Nasıl Olur

Gözler ruhun aynasıdır. Bu yüzden onların güzelliğini ortaya çıkarmak için göz rengine uygun far seçimi çok önemlidir. Göz rengimize en çok yakışan rengi bulup kullanmalıyız böylelikle bakışlarımız anlam kazanır ve gözlerimizin güzelliği daha fazla ön plana çıkar. Göz renginizle uyumlu olmayan far renkleri onların güzelliğini kapatıp arka plana atar. Her göz rengi için far renklerini sizler için araştırdık. Bakalım göz rengine uygun far seçimleri hangileridir.

Kahverengi gözlere yakışan far renkleri –Kahverengi gözler Türkiye deki bayanların çoğunluğunun sahip olduğu göz rengidir. Ruhuma neşe saçar kahverengi gözlerin şarkısından ilham alarak onları daha canlı ve neşeli göstermelisiniz. Kahverengi göz çok fazla renk seçen gözlerden değildir. Canlı renklerden pastel tonlarına kadar her renk far ile uyum sağlarlar. Günlük kullanım için far seçerken yeşil ve mor tonlu farları tercih edebilirsiniz. Kahverengi gözde gri rengi kullanırken özellikle dikkat etmelisiniz grinin doğru tonlarını bulmaya çalışmalısınız. Aksi takdirde hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkar. Gümüş tonları ile de kahverengi gözde harikalar yaratabilirsiniz. Metalik gümüş tonlarındaki dumanlı bir göz makyajı mutlaka seçenekleriniz arasında olmalı.

Mavi gözlere yakışan far renkleri -Mavi gözler zaten kendiliğinden güzel olan ve dikkat çeken gözlerdendir. Bunun için makyajda çok abartıya kaçmamalısınız dengeyi sağlamaya çalışmalısınız. Mavi gözlü bayanlar günlük kullanımlarında kahverengi ve mor tonlu farları tercih edebilirler. Özel günlerde ise fuşya rengini kullanarak gözlerinin güzelliğini gözler önüne serebilirler. Mavi gözlere mavi far kesinlikle sürülmemeli, gözlerinizin güzelliğini tamamen kapatırsınız.

Yeşil gözlere yakışan far renkleri – Yeşil gözlere sahip olan bayanlarımız ise yeşil renk ile kontrast olan turuncu renk farları tercih edebilirler. Çünkü birbirine zıt olan renkler birbirini bütünler ve uyum sağlar. Yeşil göze yeşil far gibi demode ve yanlış olan bir far seçimi yapmalısınız. Bunun dışında kehribar sarısı far rengi de yeşil gözlere çok güzel gider. Gözlerinizde sarı ve turkuaz etkilerini ortaya çıkarır. Size önereceğimiz diğer bir far rengi ise mor renktir.

Ela gözlere yakışan far renkleri – Ela göze uygulanacak far renkleri de çeşitlidir. Genellikle renkler ile kolayca uyum sağlayan gözlerdendir. Kraliyet mavisi ela gözleri çok güzel ortaya çıkarır. Bu rengi gözlerinizin alt çizgisi boyunca uygulayıp dağıtın böylece gözlerinizde sarı tonları belirginleşir ve çok güzel bir görüntü yaratır.

Bir önceki yazımız olan Göz Kalemi İle Gözlerinizde Yapabileceğiniz Makyaj Teknikleri başlıklı makalemizde Göz kalemi, ile ve makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.