Eyeliner İle Yapabileceğiniz En güzel Göz Makyajı Modelleri!

A+
A-
Eyeliner İle Yapabileceğiniz En güzel Göz Makyajı Modelleri!

Eyeliner İle Yapabileceğiniz En güzel Göz Makyajı Modelleri

Eyeliner kullanımı bayanların makyajının olmazsa olmazlarından. Genelde her bayan makyajında eyeliner’in çekici görüntüsünden yararlanır. Eyeliner sürerek gözlerimizde mükemmel görüntüler yaratabiliriz. İste Eyeliner İle Yapabileceğiniz En güzel Göz Makyajı Modelleri!

Dumanlı göz makyajı görüntüsü: Dumanlı göz makyajı biraz iddialı bir makyajdır. Bu iddialı makyaja da eyeliner yardımı ile kavuşabiliriz. Bunun için eyelineri göz kapağınızın dışına taşırarak sürmelisiniz. Siyah ya da gri farlar ile göz makyajınızı desteklemelisiniz. En son olarakta kirpiklere sürülecek güzel bir rimel sizi iddialı ve çekici bir hale getirecektir.

eyeliner ile buğulu göz makyajı yapımı

eyeliner ile dumanlı göz makyajı yapımı

Doğal makyaj görüntüsü: Doğal makyaj modası etkisini hiç yitirmeden yükselişe devam ediyor son yıllarda. Sizde sadece üst göz kapağınıza ince bir çizgi çekerek doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Diğer kullanacağımız makyaj ürünleri de yine gözümüzdeki sadeliğe uygun olmalı. Mesela az sürülmüş pembe bir allık ve dudak parlatıcısı çok hoş ve masum görünmeniz için yeterli olacaktır.

doğal eyeliner göz makyajı

doğal eyeliner göz makyajı

Kanatlı çizgi görüntüsü: Bu makyajda ise gözünüze kanatlı çizgi görüntüsü vermek için eyelineri göz kapağının dışına taşırarak yukarı doğru kıvırın. Bu kullanım hem günlük hem de gece kullanımı içinde uygundur. Seçeceğiniz güzel bir ruj rengiyle makyajınızı iddialı hale getirebilirsiniz.

eyeliner kanatlı çizgi yapımı

eyeliner kanatlı çizgi yapımı

Düz çizgi görüntüsü: Burada eyelineri göz kapağınıza dışına taşırır şekilde sürmelisiniz fakat ucun kıvırmadan düz bırakmalısınız. Keskin bir bakış elde edersiniz. Bordo ya da koyu kırmızı bir ruj ile iddianızı daha da artırabilirsiniz
düz eyeliner modelleri 2014
Renkli görüntü: Bu görüntü özellikle far kullanımını sevmeyen bayanlar için bire bir. Renkli ve kalın eyeliner kalemleri ile elde edilen bu görüntü ne kadar iddialı olduğunuzu gözler önüne serecek.

eyeliner iki renk

2.Renk görüntüsü: Bu uygulamada ise siyah eyeliner ile birlikte istediğiz bir renkte kalem uygulayabilirsiniz. İddialı ve seksi bakışlar elde edeceksiniz.

kırmızı eyeliner ile göz makyajıeyeliner göz makyajı modelleri 2014

Günlük kullanım görüntüsü: Günlük kullanım için eyeliner biraz daha sade uygulanmalıdır. İnce bir çizgi halinde çektikten sonra ucunu çok az dışarı ve yukarı çekin. Beyaz ya da ten rengi bir allıkla tamamlarsanız günlük görüntüye daha uygun olacaktır.
günlük kullanım için eyeliner sürme
Gözü çerçeveleyen görüntü: Gözlerinizi tümüyle çerçevelemek için gözün he üstüne hem de altına kalem çekin. Bu uygulamayı büyük gözlere sahip olanların yapmasını öneriyoruz. Çünkü küçük gözleri daha da küçük gösterecektir.

eyelener ile çift çerçeve yapımı

Kalın çerçeve görüntüsü: Gözünüzde kalın bir çerçeve oluşturmak içi hem üst hem de alt kapağına kalın bir çizgi çekmelisiniz. Özellikle gece makyajınız için kullanabileceğiniz dumanlı gözlere kavuşacaksınız.

eyeliner ile çerçeve yapımı

Parıltılı görüntü: Siyah eyeliner üzerine çekeceğiniz parıltılı renklerdeki bir çizgi ile parıltılı bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Özellikle altın tonlarındaki parıltılı bir göz kalemi siyah eyeliner ile mükemmel durmaktadır.

pırıltılı eyeliner göz makyajı 2014

Bir önceki yazımız olan Renkli Gözlere Makyaj Yapmanın Püf Noktaları başlıklı makalemizde makyaj, renkli göz ve renkli göz makyaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.