Pudra Nasıl Kullanılır

A+
A-
Pudra Nasıl Kullanılır

Makyaj Yaparken Pudra Nasıl Kullanılır ?

Pudra bayanların kurtarıcısı olan bir makyaj ürünüdür. Pudra nasıl kullanılır, pudra kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir güzel bir yüz için bunlar iyi bilinmelidir. Çok fazla makyaj yapmaktan hoşlanmıyorsanız ya da makyaj yapmak için zamanınız yoksa sadece pudra sürerek yüzünüzü renklendirebilir, soluk ve cansız görünmesini engelleyebilirsiniz.

Kullandığınız pudranın özellikle cilt yapınıza ve cilt renginize uygun olması gerekir. Çünkü yanlış seçilmiş bir pudra tonu yüzünüzü canlandırmak bir yana daha cansız ve soluk gösterebilir. Pudra kullanırken dikkatli olmanız gereken bir diğer nokta ise pudranın kullanım tarihinin geçmiş olmamasıdır. Kullanım tarihi geçmiş bir pudra cildinize zarar verebilir. Genellikle pudraların ömrü 2 yıl kadardır, bazı pudralarda daha da azdır.

Pudrayı yüzünüze uygularken eşit bir şekilde ve ince tabaka halinde uygulamalısınız. Pudrayı kalın tabaka şeklinde uygulamak yüzü donuk ve mat gösterir ayrıca yüzünüzdeki pudra topaklaşmaya başlar. Pudranın topaklaşarak bir bölgeye toplanmasını önlemek için pudrayı sürmeden önce yüzünüzde nemlendirici kullanın. Böylece pudranın topaklaşmasını ve toplanmasını da önlemiş olursunuz.

Ten rengime hiçbir pudra uymuyor diyorsanız şeffaf pudralar ile yüzünüze canlılık verebilirsiniz. Parlak görüntüden yanaysanız bronz pudraları tercih edin. Genelde her renk cilde uyan şeftali rengi ve pembe pudralarda kullanabilirsiniz. Bu pudralar ayrıca bayanlara sevimli bir çekicilik katar.

Pudrayı sürmeden önce dudaklarınızı büzerek elmacık kemiklerinizin ortaya çıkmasını sağlayın. Pudrayı aşağıdan yukarı doğru eşit şekilde uygulayın. Yukardan aşağı doğru sürülen pudra yüzünüze aşağı doğru düşmüş gibi bir görüntü verir. Bu yanlış bir kullanımdır.

Bir önceki yazımız olan Çekici Bir Yüz İçin Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde çekici, güzel ve için hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.