Sağlıklı Cilt İçin Doğal Meyve Maskeleri

A+
A-
Sağlıklı Cilt İçin Doğal Meyve Maskeleri

Sağlıklı Cilt İçin Doğal Meyve Maskeleri

Meyveler sadece cilt için değil sağlıklı bir yaşam içinde vücudumuzun olmasa olmaz besinlerindendir. Meyvelerin önemi öyle azımsanacak bir durum değildir Meyve yemeyenlerde birçok hastalık görünebileceği gibi vitamin eksikliği ile de karşı karşıya kalınmaktadır. Meyveler bu önemini cildimizde de gösteriyor. Cildimizin yıpranıp çaba yaşlanmasını önlemek için onlara ihtiyacı olan meyve vitaminlerini günlük olarak aksatmadan vermeliyiz. Bunun dışında meyveler doğal maske olarakta cildimizin yardımına koşuyor Sağlıklı bir cilt için doğal meyve maskeleri nelerdir bunlara bir göz atalım.

Sağlıklı bir cilt için doğal muz maskesi:

Özellikle çocukların severek yediği bu meyve yüzü parlatması ve temizlemesi ile ön plana çıkıyor.
Malzemeler: Ortadan bölünmüş yarım bir muz,2 yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı bal.
Hazırlanışı: Önce yarım muzu dilimlere ayırarak bir kaba koyun. Üstüne yoğurt ve balı ekleyin. Karışımınızı püre kıvamına gelene kadar bir çatal ya da kaşıkla ezin. Maskeden bir bölüm alıp yüzünüze eşit şekilde dağıtın. Daha sonra diğer karışımları da yüzünüze sürün. Bekleme süreniz 15–20 dakika kadardır. Daha sonra yüzünüzü yıkayıp temizleyin. Haftada iki defa uygulamanızı öneririz.

cilt için muz maskesi yapımı

Muz sayesinde yüzünüzün zamanla yumşadığını ve pürüzlerinden kurtulduğunu göreceksiniz. Ayrıca bal nasıl vücudu mikroplara karşı koruyorsa cildinizi de mikroplara karşı korur. Yoğurtta cildinizi beslemek için bire birdir.

Sağlıklı bir cilt için doğal yeşil elma maskesi:

Bildiğiniz üzere yeşil elma içersinde A,B ve C vitaminlerini barındırır.
Malzemeler:1 tane yeşil elma,2 küçük kaşıkla bal ve 1 yemek kaşığı yoğurt.
Hazırlanışı: Yeşil elmanın kabuklarını soyarak püre haline getirin. İçersine bal ve yoğurdu ekleyin. Daha sonra bu karışımı iyice karıştırın. Karışımı cildinize sürün. Bekleme süreniz 15 dakikadır. Bir kumaş parçası alın. Sıcak su da ıslatarak cildinizi temizleyin.

yeşil elma ile doğal cilt maskesi

İçindeki bal sayesinde cildiniz mikrolara karşı korunur ve çabuk kırışmaz. Ayrıca içindeki yoğurtta temiz bir cildinizin olmasını sağlar.

Sağlıklı bir cilt için doğal çilek maskesi:

Çilekte C vitamini ile ünlü olan meyvelarımızıdan. İçersinde barındırdığı c vitamini sayesinde cildi tazeler ve onarır. Ayrıca cildi güneşin zararlı etkilerine de karşı koruyarak erken kırışıp yaşlanmasını engeller.
Malzemeler: El ölçünüze göre bir avuç çilek ve yarım salatalık.
Hazırlanışı: Öncelikle çilekteki yeşil yaprakları ayıklayın. Salatalığı soyduktan sonra hem salatalığı hem de çileği küçük küçük kesin. Bir blender yardımı ile karışım kıvamına getirin. Karışımın çok fazla sulu olmamasına dikkat edin. Fazla sulu olduysa bu suyu süzün. Maskeyi yüzünüze eşit şekilde sürün. Fakat bu karışımı göz çevrenize uygulamayın. Bekleme süreniz 15 dakikadır. Daha sonra Cildinizi yıkayıp temizleyebilirsiniz.

cit için çilek maskesi

Bir önceki yazımız olan 2020 Estetik Trendleri başlıklı makalemizde 2014, Botoks ve estetik hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.