Çinli Kadınlar Nasıl Genç Kalmayı Başarıyor?

Çinli Kadınlar Nasıl Genç Kalmayı Başarıyor?

Çinli kadınların gençlik ve güzellik sırlarını bilmek için onların davranışlarını incelememiz lazım. Bu davranışları incelersek tüm dünyada sahip oldukları gençlik ününü anlayabiliriz. Peki, Çinli kadınlar nasıl genç kalmayı başarıyor? Yazımız sizlere fazlasıyla ışık tutacaktır. Çinli bayanlara baktığımızda çoğu yirmili yaşlarda gibi görünüyor. Bu şekilde görünmek hiç kolay değildir bunun için yapılan doğru davranışlar mevcuttur.

Çinli kadınların davranışları bizimkinden çok farklıdır bundan dolayı da bizlerden daha genç ve taze görünüyorlar. Sizlere aşağıda bu bilgileri tek tek sıralayacağız. Eminim ki sizlere ilham kaynağı olacaktır. Çinli kadınlar nasıl genç kalmayı başarıyor ? Sorusunun madde madde cevapları

 

 

Çinli Kadınların Genç Kalma Sırları

 

1.Çinli bayanlar güzellik ürünlerine çok fazla para harcıyor. Ortalama 300 dolar seçkin güzellik ürün markalarından ürünler alıyorlar. Güzellik ürünleri genellikle Kore, Japon ya da Avrupa’dan gelen ürünler.

 

 

2.Çinli kadınların ilginç bir geleneğine zuo yue zi denir. Yeni doğan bir bebeğin annesi doğumdan bir ay sonra yatağında kalır. Asla dışarı çıkmaz ve evde iken en sıcak giysilerle sarılır. Bebeğe, annesi ya da kocasının akrabası, özel biri bakar. Çünkü kadının çok fazla enerji kaybettiği düşünülür ve bir ay dinlenirse doğum önce hastalıklardan kurtulunur diye düşünülür. Bu durumda Çinli kadınların yıpranmaması genç kalmasında etkili bir durumdur. Çok toplumda bu uygulanmıyor ve kadın yıpranıyor çabuk yaşlanıyor.

 

3.Çinli kadınların güneşten sonraki ikinci büyük düşmanı soğuktur. Bundan dolayı güneşten çok iyi korunuyorlar. Soğuktan korunmak için ise bazıları hiç dondurma yemiyor hep sıcak su içiyor. Doğumdan sonrada duş almıyor ve de daha sonra zencefilli su ile duş alıyor bu da gençliklerini koruyor.

 

 

4.Çinli kadınlar genellikle bedenlerinin üst kısmını kapalı giyerler. Mini etek ise giyebilir ama en ufak kötü görünümü çirkin sayarlar. Genç ve kışkırtıcı görünmek için Çinli bayanlar geleneksel kapalı ama baştan çıkarıcı sıkı oturan elbise “qipao” giyerler.

Güzellik Kategorimiz İçin Tıklayınız.

5.Gelenek olarak çikolata ve tatlılardan hoşlanmıyorlar. Çinli kadınlar tuzlu veya baharatlı atıştırmalıkları tercih ediyorlar. Yemeklerinde sebze ve otları sıklıkla kullanıyorlar.

 

 

6.Her Çinli kadın hangi mevsimde hangi gıda kadınlar için faydalı bunu çok iyi bilirler. Genellikle siyah rafine edilmemiş şeker tüketirler. Zencefil,siyah susam,jojona en çok tükettikleri gençlik iksirleridir.

 

blank

 

7.Günlük programları çok kutsaldır. Çinliler erken uyanırlar,erken yatarlar ve öğle yemeğinden sonra zorunlu öğle uykusu alırlar. Bir toplantıda bile tam zamanı söylemiyorlar öğle yemeğinden sonra ifadesini kullanıyorlar. Bunun nedeni ise yemeklerini düzenli olarak tükettikleri için aksatmamak en büyük gayeleridir. Bu da onları genç tutmaya yetiyor.

8.Çinli bayanların ten özellikleri genellikle beyazdır. Bu durumu da korumak için her şeyi yaparlar. Güneş hem onların cilt renklerini değiştiriyor hem de yaşlandırıyor bu ikisi içinde çok radikal tedbirler alıyorlar.  Güneşten korunmak için radikal yüz maskeleri kullanıyorlar.

 

9.Bayanın sevimli olması sayesinde genç görüneceğine inanıyorlar. Bundan dolayı da kıyafetlerine, aksesuarlarına çok dikkat ediyorlar.

Yaşlanma Karşıtı Doğal üzüm Maskesi Tarifi

 

10.Vücut kültürlerine gelince tombul ifadesini kabul etmiyorlar. Bunun içinde önemli diyetler yapıyorlar. Hafif yapılı vücudu ise kabul edilebilir görüyorlar.

Facebook adresimizden takip için tıklayınız. https://www.facebook.com/StyleKadincom/?fref=ts

Bir önceki yazımız olan Baştan Çıkarıcı En İyi 10 Bayan Parfümü başlıklı makalemizde En iyi baştan çıkaraıcı bayan parfüm markaları, en iyi bayan parfümleri ve Etkileyici bayan parfümleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.