Yağlı ciltlere nasıl makyajlar yapılmalıdır!

Yağlı ciltlere nasıl makyajlar yapılmalıdır!

Yağlı ciltlere sahip olan bayanlarımızın sık sık yüzlerindeki yağı temizlemeleri gerekmektedir. Bu işlemi basit sabunlarla değilde  özel üretilen malzemeler kullanarak yapmalarını tavsiye ediyoruz.

yağlı-cilt

Makyaj işlemine başlamadan önce mutlaka cildinize nemlendirici sürün biraz bekleyin bu hem yüzünüzü temizleyecek hemde size rahatlama hissi uyandıracaktır. Fakat kullandığınız nemlendiriciye dikkat edin ve yağlı cildinize uygun olup olmadığını kontrol edin.

 

Yağ içeren makyaj malzemelerinden uzak durun aksi takdirde cildinizin daha da yağlanmasına sebep olursunuz. Makyaj yaparken mutlaka fondöten, pudra vb. malzeme kullanın bu cildinize daha hoş bir görüntü verecektir.

makyaj

Güneşten uzak durmaya çalışın bu yüzünüzün yağlanmasına neden olacaktır ayrıca yüzünüz terleyip makyajınız akacağından imajınızın zedelenmesine yol açabilir.

 

Mutlaka yağ temizleme kağıdı veya mendili kullanın bunu makyajdan önce ve makyajınızı temizlerken kullanabilirisiniz. Ayrıca yüzünüzdeki yağlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

 

Eğer imkânınız varsa yüzünüze salata suyu sürün ve bekleyin  soğuk suyla yıkayın bunu mümkünse her gün yapmaya çalışın makyajınızın daha etkili olasını ve daha iyi görünmesini sağlayacaktır.

 

Size son önerimiz ise mutlaka kalite malzeme kullanın ve cildinizi riske atmayın.

cilt

Bir önceki yazımız olan Cilt Temizliği için Altın Değerindeki Önerilerimiz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.