2020 Estetik Trendleri

A+
A-
2020 Estetik Trendleri

2020 Estetik trendleri

Eski güzellik estetik anlayışı moda ve trendler ile birlikte değişime ayak uyduruyor.Eskiden popüler olan estetikler bugün sıradan gelebiliyor.Yeni güzellik anlayışı modasına estetik cerrahlarda ayak uyduruyor.Peki 2020’te trend olan güzellik ve estetikler neler? Hep birlikte inceleyelim…

Herkesin güzellik anlayışı göreceli.Başkası sizin çok güzel olduğunuzu söylerken siz kendinizi beğenmeyebilirsiniz.Birne göre güzellik burun, dudak güzelliği iken size göre vücut güzelliği olabiliyor.Herkesin kendinde beğenmediği rahatsız olduğu yerler var.Buna göre de sürekli güzellik anlayışı sürekli değişebiliyor.Yeni teknolojik gelişmeler, yeni güzellik yöntemleri ile estetisyenler sağlıklı ve hızlı bir şekilde kadınları istedikleri güzelliğe kavuşmalarını sağlıyor.2020 ‘ün estetik trendleri neler sizler için araştırdık.Plastik ve estetik cerrahi uzamanları bunun için neler söylüyor ?

Ameliyatsız estetik seçenekleri tercih ediliyor

Artık güzelleşmek isteyenler ve estetik yöntemlerini isteyenler artık bıçak altına yatmadan gençleşmenin istediklerini yaptırmanın yolunu arıyor.Bunn üzerine lazer ve radyo frekans yöntemleri daha da gelişiyor, farklı ameliyatsız yöntemler araştırılıp geliştiriliyor.2020 ‘te lazerle yüz gençleştirme yöntemleri en trend estetikler arasında olacak.Her nekadar ameliyattaki etkiyi vermesede bir nevi yüzde ve bakışlarda gerginlik sağlıyor.

Yağ Enjeksiyonları

Yağ hücrelerindeki kök hücreden alınarak yoğunlaştırılmış yağ enjeksiyonuyla yüz gençleştirme işlemi en trend estetikler arasında.Yağ bölgesi yoğun olan bölgedeki kök hücrelerden alınan yağ dolgu şeklinde vücuda veriliyor.Yağ enjeksiyonu tüm hücreleri yağın tutulmasını sağladığı gibi o hücreninde gençleşmesini sağlıyor.

2014 ün estetik trendleri nelerEstetikte Radyofrekans teknolojisi

Buda 2020 ‘ün en popüler tercih edilen cilt güzelliği yöntemlerinden biri.Bu yöntem cilt altını ısıtarak cildin yapı taşı kolajeni arttırmaya buşekilde cildin elastikiyetini yükselterek daha canlı yeni ve gergin cilt oluşumuna yardımcı oluyor.

PRP Cilt ve Saç İçin

2020 te en çok tercih edilen yöntemlerden biride PRP.Bu yöntem sayesinde kandaki akıllı hücreler ayrıştırılıp cilde uygulanıyor, bu şekillde ciltteki kolleajen arttırılarak daha yeni ve parlak bir cilt sağlanıyor.Saç içince dökülen ve çok zor uzayan saçlar için tercih ediliyor.

Dövme ile kaş kalınlaştırma

Eskiden ince kaşlar moda iken artık kalın kaşlar moda.Dövme ile kaş kalınlaştırma yöntemleri bu yıl çok popüler.Ama dövme iyi yapılamassa daha kötü bir görüntü orataya çıkabiliyor.Bunun için en etkili yöntem artık kaş ekimi ile olabiliyor .Bu işlem saç ekimi gibi yapılıyor.Ama kaşların yönünü belirleyip çok iyi dikilmesi gerekiyor.Ama bir hafta boyunca kötü bir görüntü oluşuyor, ama bir hafta sonra herşey normale dönüyor.

Elmacık kemikler belirginleştiriliyor

Artık silikon elmacık kemikleri yerine, ışık dolgusu denilen bir yöntem tercih ediliyor.Slikon uygulaması yabancı bir cisim olması ve yer değiştirmesi nedeniyle eski bir trend.

Köşeli Yüz trendi

Köşeli yüzler 2020’ün trendlerinden.Bunun için çene yapısı daha açılı ve daha belirgin olması yapılıyor.Keskin ve belirgin hatlar çenede bu yıl daha çok trend.

Dudak Dolgusu ve yağ enjeksiyonu

Dolgun dudaklar herzaman istenilen bir estetik.2020 yılındada popülerliği sürüyor.

Doğal Görünen Göğüsler

Doğal görünen göğüsler ve büyük göğüsler en çok tercih edilen estetikler arasında.Dik olması, meme uçlarının karşıya bakması, dışa ve içe bakan meme uçları tercih edilmiyor.Uzun süre küçük meme trendi varken şimdilerde büyük ve dolgun göğüler daha popüler.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 2020 yaz takı modası başlıklı makalemizde 2014 yaz takı modası, 2014 yaz takı modelleri ve aksesuar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.