İş Kadınlarına Özel Güzellik Ve Makyaj Sırları!

İş Kadınlarına Özel Güzellik Ve Makyaj Sırları!

İşkadınları sürekli bir koşuşturma sürekli bir telaş ve stres içinde olurlar ama yinede güzelliklerinden hiç ödün vermezler.Peki bunu nasıl yapıyorlar.Bunun için çalışma ve güzel görünme azmi ve heyecanı şart.Bugün sizlere okadar yoğunluk içersinde zamanı kısıtlı olan iş kadınları için doğal ve pratik güzellik ve makyaj tüyolarını paylaşmak istedik.Belki değerli zamanınızdan size özel vakit yaratabiliriz.

CİLDİNİZİ CANLANDIRIN; Güzelliğinizin ve makyajınızın daha canlı ve güzel olması için canlı ve temiz bir cilt en önemli sırrınız.Sönük ve sorunlu bir cilde kat kat nekadar makyaj yaparsanız yapın o solgunluk ya gözlerinizde ya bakışlarınızda yada yüzünüzde belirir.Bu yüzden gece yatmadan önce cildinizi makyaj kalıtısı kalmayacak şekilde temizlemeli ve bakım kremlerinizi sürüp uykuya dalmalısınız.

Acil durumlar için akan ve dağılan makyajınızı düzeltmenizin en kolay yolu toniğe batırlımış bir pamukla hafifçe temizlemektir.Daha sonra peşinden hemen makyajınızın üzerine transparan bir pudra uygulayın.Yorgunluktan ve uykusuzluktan oluşan göz altı morlukları ve şişkinlikleri için ise kalem kapatıcılar en pratik çözüm.Sivilcelerde ise antiseptik kapatıcılar kullanılmasıen uygun ve etkin olanı.Yorgun ve soluk cildinizi kısa ve pratik canladırmanın en kolay çözümü şeftali ve toz pembe renklerde allıklar kurtarıcınızdır.

SU GEÇİRMEYEN MAKYAJ YAPIN

Yazın terden kışın yağmurdan akan makyajın kötü etkileri için mutlaka su geçirmeyen makyaj malzemlerinden kullanın.Bazen makyajımızı silip tekrar yapacak zamanımız olmadığından geiştirici çözümler güzelliğimize gölge düşürebilir.Buda gün içinde enerjimize ve güvenimize de yansır.En iyi çözüm su geçirmeyen makyaj malzemeleri.Yinede acil durumlar için bir kulak temizleme çubu ile toniğiniz her daim çantanızda olsun.

PARLAK VE CANLI DUDAKLAR

bu yıl dudaklarda kırmızı tonları moda olduğu için kırmızı bir dudak parlatıcınız çantanızda olsun.Bu şekilde tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.Dudak rengi canlı ve parlak olan bayanlar herzaman daha alımı ve canlı görünürler.Diğer makyaj kısımlarınızda bu şekilde çok detaylı olmasına gerek kalmaz.Makyajınızın renkleri akşama doğru etkisini yitirsede kırmızı bir dudak parlatıcısı herzaman kurtarıcınız olur.

MÜKEMMEL BAKIŞLAR;

Mükemmel bakışlar için mutlaka akmayan göz makyajınız olmalı ve gün boyu etkisi kalmalı bunun için siyah ve koyu kalıcı kalemler idealdir.Zaten gün içinde hafif dağılacağından buğulu bir göz makyajınız olur.Ama yineden makyajınız bozlusada yeniden hemen yapacak kadar göz makyajı uzmanı olmalısınız.Ayna olmadan da göz kaleminizi çekebilmelisiniz.Eğer çok yorgun hissediyorsanız gözlerinizin içine hemen beyaz bir göz kalemi çekin gözleriniz ve bakışlarınız daha güçlü olacaktır.Bilgisayar başında çalışıyor ve gözleriniz kızarıyorsa doğal içerikli dinlendirici etkisi olan göz damlalarından sizde edinin.Bu şekilde gözleriniz canlanıcak ve kızarıklar yok olacaktır.

YÜZÜNÜZE ENERJİ DOKUNUŞU VERİN

Sabahları kalktığınızda günlük bakım kremlerinize sürmeden önce yüzünüze bir bakım serumu uygulayın.Bu şekilde yüzünüz gün boyu daha taze ve canlı kalacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Kolay Ve Hızlı Sabah Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde 2 dakikada makyaj, hızlı makyaj ve hızlı makyaj nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.