Meme Büyütme Ameliyatlarına yaz öncesi yoğun talep geliyor

Meme Büyütme Ameliyatlarına yaz öncesi yoğun talep geliyor

Kadınsı hatlara sahip olmak, cesur kıyafetler giyip ilgi çekebilmek çoğu kadının hayalidir. İyi bir fizik, düzgün hatlar girdiğiniz bir ortamda dikkatleri üzerinize çekebilmenizi sağlar. Çekici vücut hatları deyince akla ilk gelenlerden biri de dolgun göğüslerdir elbette…

Sahip olduğumuz fiziki yapı her zaman hayal ettiğimiz gibi olmayabilir. Ancak hayallerimizi gerçekleştirmenin artık konforlu bir yolu var. Meme büyütme ameliyatları, istediğimiz göğüs yapısına sahip olmak için bizlere geri çevrilemeyecek kapılar açıyor.

Tabi ki böyle bir avantajın da dikkat edilmesi gereken bir yönü var. Hayalinize kavuşmak için meme büyütme ameliyatınızı mutlaka bilgi ve tecrübe sahibi bir doktor yapmalı. Bir çok kez meme büyütme ameliyatı gerçekleştirmiş ve mutlu hastalara sahip deneyimli bir Estetik Hekim olan Op. Dr. Leyla Arvas, meme büyütme ile ilgili aklınıza takılabilecek birçok detayı haberimizde anlattı…

Meme büyütme ameliyatı nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas: Meme büyütme ameliyatı, göğüs ölçülerinden memnun olmayan, daha büyük göğüs ölçülerine sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen ve memnun edici sonuçlar veren bir estetik uygulamadır. Meme büyütme ameliyatları özellikle son zamanlarda çok kişi tarafından tercih edilmekte. Tabi bunun sebebi hem ameliyat olan kişi sayısı arttıkça hastalardaki sonuçların beğenilmesi hem de ilerleyen teknolojik gelişmeler ile ameliyatların hasta açısından da oldukça konforlu geçiyor olması.

Genel olarak meme büyütme operasyonunda iki yöntem önerilir. Bunlardan biri yağ enjeksiyonudur. Ancak, bu tekrar gerektiren bir uygulama. Enjekte ettiğimiz yağlar, doğal olarak zaman içerisinde kilo alıp verme gibi faktörlere de bağlı olarak zamanla bir miktar erime yapar. Dolayısıyla göğüslerde aynı dolgunluğu sürekli olarak muhafaza etmek için ara dönemlerde hastanın tekrar yağ enjeksiyonu yaptırması gerekebilir.

Meme büyütme için ikinci ve benim de daha çok önerdiğim yöntem ise meme protezidir. İçi silikon jel dolu protezleri bir diğer adıyla meme implantlarını göğüs içerisine yerleştirir ve göğüsleri beklenen ölçülere ulaştırabiliriz. Bu yöntemde olağan dışı durumlar hariç yenileme gerekmez. Silikon ile meme büyütme ömür boyu kalıcılık sağlayan bir uygulamadır.

Meme büyütme ameliyatı nasıl gerçekleştirilir?

Op. Dr. Leyla Arvas: Meme büyütme ameliyatı ortalama 45- 60 dakika kadar sürüyor ve hastane ortamında genel anestezi altında gerçekleştiriliyor.

Meme büyütme ameliyatlarında, meme silikonlarını meme altından, meme ucundan ya da koltuk altından girerek yerleştirebilmekteyiz. Ancak istisna durumlar hariç benim genellikle tercihim meme altından açtığımız bir kesi ile protezi meme içerisine yerleştirmek oluyor. Meme altından 4- 5 cm kadarlık kesiler açıyoruz ve bu kesilerden girerek silikonları yerleştiriyoruz. Ameliyat esnasında meme dokusuna zarar vermediğimiz için süt kanalları vs alanlar da zarar görmemiş oluyor.

Meme büyütme ameliyatında hastalara istediği göğüs ölçüsü sağlanabiliyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas: Şöyle ki meme büyütme ameliyatı öncesinde biz hastalarımızı detaylı muayene ediyoruz. Kişinin anatomik yapısına, göğüs kafesi genişliğine, omuz genişliğine, boyuna, derisinin elastikiyetine vb bütün özelliklerine bakıyoruz. Hastamız da ameliyattan beklentilerini ve görünümü ile ilgili isteklerini bizimle paylaşıyor. Bu ölçüde birlikte bir değerlendirme yapıyoruz ve en ideal olacak olan göğüs ölçülerine karar veriyoruz.

blank

Kimler meme büyütme ameliyatı olabilir? 

Op. Dr. Leyla Arvas: Genellikle meme büyütme ameliyatı olmak isteyen hastalarımız, göğüs ölçüleri vücuduna göre daha küçük olan kişilerdir. Bu durum, doğuştan kaynaklı olabilir ya da hamilelik, emzirme sonrası gibi faktörlerden dolayı da oluşabilir. Bir diğer durum ise iki meme arasında asimetriye sebep olan farklılıkların mevcut bulunmasıdır. Bu bahsettiğim durumlarda meme büyütme ameliyatı gerçekleştiririz. Bu ameliyatta ilk amacımız iki meme dokusunu birbirine benzer ve simetrik ve en estetik hale getirmektir.

Meme büyütme ameliyatları 18 yaşın üzerindeki kişilere yapılır. Bu yaşın beklenmesi kişinin fizyolojik gelişimini tamamlaması açısından da önemlidir. Çünkü 18 yaş öncesinde gelişme çağı hala süregeliyor. Dolayısıyla bu yaştan önce meme büyütme ameliyatı olunması önerilmez. Ancak tıbbi zorunluluk gerektiren bazı istisnai durumlarda bu kural elbette bozulabilir.

Son olarak, hasta adayımız eğer anne olmayı da planlıyorsa hamilelik öncesinde meme büyütme ameliyatını önermiyorum. Çünkü bu dönem kişinin kilo farklılıkları yaşadığı dönemdir. Ayrıca emzirme de meme bölgesinde bazı deformasyonlara neden olabilir. Dolayısıyla, anne adayı isenız benim tavsiyem, emzirme sona erdikten en az 8-12 ay sonra ameliyat olunması.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında süreç nasıl ilerler?

Op. Dr. Leyla Arvas: Meme büyütme ameliyatı sonrasında, hastadan ilk gece hastanede kalmasını isteriz. Anestezinin geçtiği ilk gün ve sonrasındaki 2-3 gün ağrının en şiddetli duyulduğu zamanlardır. Ancak hastaya verdiğimiz kuvvetli ağrı kesiciler ile ağrı hissinin en düşük seviyeye inmesini sağlarız.

Göğüslerde ödem oluşmaması için drenler ameliyat esnasında yerleştirilmiş olur ve doktorunuzun muayenesi sonrası verdiği onay ile 1-2 gün içerisinde çıkarılır. Ameliyat sonrası memede gerginlik ve şişkinlik hissetmeniz oldukça normaldir. Ayrıca, göğüslerde hassasiyet olması da olağan bir durumdur.

Ameliyat sonrası hastaya özel bir korse giydiririz. Bu özel medikal korse, bölgede ödem oluşmaması ve göğüslerin istenilen şekle girmesi açısından çok önemlidir. Dolayısıyla 1 ay kadar bu korseyi düzenli ve sürekli giymek gerekir. İlk bir hafta sırt üstü yüksek yatmayı öneriyorum, yan yatma pozisyonundaki istirahati tavsiye etmiyorum.

Ameliyattan sonraki ilk 1 hafta kesinlikle dinlenmeye ayrılmalı. Sonrasında rutin aktivitelere yavaş yavaş dönülebilir. Birkaç gün içerisinde sosyal hayata ve iş hayatına dönmek mümkün ancak fitness, tenis ya da yüzme gidi üst kasları etkileyen aktivitelere dönmek için en az 8 hafta beklenmeli.

Bu süreçte iyileşmenin hızını arttırmak için ödem atıcı şeyler yapılabilir. Örneğin bol su içmek, tuzlu gıda tüketmemek, alkol tüketmemek ve hafif tempolu yürüyüşler yapmak ödemin atılmasına yardımcı olacaktır.

Meme büyütme ameliyatı sonrası göğüslerin tam şeklini alması ne kadar sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas: Ödemin vücuttan atılmasıyla memeler tam şeklini almaya başlar ve daha doğal bir görünüme kavuşur. Ortalama bir zaman vermek gerekirse kişiden kişiye değişmekle birlikte, 4 ila 6 ay içerisinde beklenen şekle gelir. Bazen bu durum 1 yıla kadar uzayabilir ancak gün geçtikçe kesinlikle durumdan çok daha memnun hale geleceğini söyleyebilirim.

Siz de meme büyütme estetiği yaptırmaya karar verdiyseniz ve ihtiyacınıza en uygun yöntem ile hayal ettiğiniz dolgun göğüslere sahip olmak istiyorsanız meme büyütme estetiği ile ilgili detayları öğrenmek ve meme büyütme fiyat bilgisi almak için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Op. Dr. Leyla Arvas’a ulaşın veya www.drleylaarvas.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın… 

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook:@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

Bir önceki yazımız olan Pınar Deniz Saç Modeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.