Bacaklardaki Tüyleri Azaltmanın Doğal Yolları

A+
A-
Bacaklardaki Tüyleri Azaltmanın Doğal Yolları

Bacaklardaki tüylerden rahatsız olan çok sayıda bayan vardır.Bu tüyler genelde çok fazla değildir ama bayanlara çok rahatsızlık verir.Daha tüysüz ve kılsız bir bacaklı olmak her bayanın hayalidir.Yaz günleri mini etek,şort,kısa pantolonlar çok fazla giyeriz.Bunları giyerken de bacaklarımızın pırıl pırıl olması gerekmektedir.Sürekli her gün epilasyon aleti ile bacaklarımız da ki kılları temizlemek çok zordur. Epilasyon yaptırdığımızda da ince kıllar ve tüyler tam olarak bacaklarımızdan temizlenmez.Bu durumda yapmamız gereken doğal yollardır.

Kökten çözümle bu tüyleri azaltmalıyız.İnsanlık tarihinin var olduğu günden beri kıllar ve tüylerle mücadele etmiştir.Günümüzdeki bir çok alet olmadan önce insanlık doğal yollarla mükemmel çözümler bulmuştur. Bacaklarımızdaki tüylerden ve kıllardan şikayetçi isek bu tüyleri azaltmanın doğal çözüm yollarına bakacağız.Birbirinden farklı kanıtlanmış çözüm yolları bulunmaktadır.Bu çözüm yollarını beraber  deneyerek daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.Aşağıdaki tek bir yol tek başarı sunmaya bilir her kişide ama bunu etkinleştirmek için beraber veya ayrı ayrı bu uygulamaları deneyin.İşte bacaklarınızdaki tüyleri azaltmanın doğal yolları..

Bacaklardaki Tüy ve Kılları Azaltan Çözümler

1)Limon,şeker,bal karışımı: Bu üç madde ile bacaklarınızda tüy ve kıllara çözüm bulabilirsiniz.Az miktarda limoni,şeker ve balı karıştırın.Daha sonra bu karışımı fırında bekletin yoğun bir kıvam aldıktan sonra tabaka halinde bacaklarınıza uygulayın.Düzenli olarak haftada 3 defa uygulayın.3 ay sonra tüylerin daha geç çıktığını ve azaldığına şahit olacaksınız.

1. başlık

2)Şeker yöntemi: Şeker,doğal bir lazer yöntemidir.Eski çağlardan beri şekeri tüyleri azaltmak için kullanmış insanlık.Uygulaması ise şöyle:Şekeri hafif olarak eritip soğuttuktan sonra haftada bir kere bacaklarınıza uygulayın etkisini görün.

2. başlık

3)Tüyleri ters yönde alın: Tüylerinizin çıkış yönünü belirleyin bu çıkış yönünün tersine alın.Uzun süre bu şekilde aldığınızda tüyleriniz de %50 gibi bir azalma olacaktır ve geç çıkmaya başlayacaktır.

3. başlık kapka fotosu da olabilir

4)Keselemeyi deneyin: Duş alırken bacaklarınızı  keseleyin.Keselemek kıl folüküllerini dışarı çıkaracaktır bu da tüy yoğunluğunu azaltacaktır.Aynı zamanda cildiniz yumuşacık olacaktır.

4. başlık

5)Bacaklarınızı fırçalayın sürekli: Fırçalar ile bacaklarınızı sürekli  bu fırçalarla köpük sürerek fırçalayın.Belirli bir süre sonra tüyler için çok işe yaradığını göreceksiniz.

5. başlık

6)Kaliteli jileti tercih edin: Jiletinizin ucu çok önemlidir.Kaliteli bir jiletten güzel sonuçlar alırsınız.Sürekli kaliteli bir jilet ile değiştirerek kullanırsanız 3 ay sonunda %20 oranında tüylerinizin azaldığını görürsünüz.Çünkü belirli bir süre sonra bazı tüyler zarar görecektir  jiletten.

6. başlık

7)Soya  ile tüy azaltma: Soyalı losyon satın almalısınız.Soyalı losyon kozmetik ürün satan yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz.Soyanın tüylere çok olumlu etkisi vardır.Soya tüyleri yok eder ve çıkış hızını azaltır.

7. başlık

8)Diyet ile tüy azaltma: Yediğimiz yiyeceklerde tüy arttırımını tetikler.Bunun için doğru beslenmek çok önemlidir.Bazı yiyeceklere karşı diyet yaparak tüylenmeyi azaltabiliriz.B6 vitamininin emilimini azaltan karbonhidratlara diyet uygulayın bu da tüylerin ve kılların beslenmesini önleyerek azaltacaktır.

kapak fotosu olabilir

Bir önceki yazımız olan Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı makalemizde porselen majyaj malzemeleri, porselen makyaj nasıl yapılır ve porselen makyaj nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.