Uzun ve Hacimli Kirpik İsteyen Bayanlara Tavsiyeler

A+
A-
Uzun ve Hacimli Kirpik İsteyen Bayanlara Tavsiyeler

Bayanın en çok istediği yüz özelliklerinden bir tanesi de uzun ve hacimli kirpiklerdir. Bu kirpik özelliği bir bayanı çekici ve harika gösterir. Kadınsı özelliğinde en büyük noktalarından bir tanesidir. Hacimsiz çok kısa ve kötü kirpikler sizi olumsuz gösterecektir. Bu şekilde kötü görünmeyi hiçbir bayan istemez. Ayrıca bu özellik gözlerimizi de ortaya çıkarıp size güzel bakışlarla etkileyicilik katacaktır. Bu noktada kendimizi öne çıkartarak da önemli bir adım atmış olacağız. Uzun ve hacimli kirpik isteyen bayanlara işte tavsiyelerimiz.

uzun-ve-hacimli-kirpik-elde-etmenin-yollari

Uzun ve Hacimli Kirpik Elde Etmenin Yolları

 

1.Makyajınızı Kesinlikle Temizleyin.

Geceleri bayanlar makyajlarını temizlemeden uyuyabilir. Bu durum kirpik dökülmesine,kopmasına,incelmesine ve hacmini kaybetmesine neden olur. Bu şekilde olmasının yegane sebebi de makyajın temizlenmemesidir. Makyajınızı düzenli olarak temizlerseniz böyle bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız. Ayrıca göz makyajını temizlerken nazik ve yavaş hareketlerle yapmalısınız. Pamuk ve makyaj pedleri en steril olan temizleme araçlarıdır. Makyaj Kategorimize de göz atın.

uzun-ve-hacimli-kirpikler

2.Bebek Pudrası Kullanın

Kirpiklerinize rimel kullanacaksanız daha önce bebek pudrası serpiştirin. Bu hareket kirpiklerinizin hacimli olmasını sağlayacaktır. Daha sonra ise rimeli sürünce de kirpikleriniz kalın ve canlı bir görünüm alacaktır. Kirpikleriniz İçin En Doğru Maskara Hangisi?

uzun-ve-hacimli-kirpik-isteyen-bayanlara-tavsiyeler

3.Makyaj Bazı Kullanın

Daha hacim dolgun kirpikler için ise rimel kullanmadan hemen önce primer rimel kullanın.

hacimli-kirpikler-icin-9-tavsiye

4.Doğru Rimel İle Harika Kirpikler

Adımları doğru atmak çok önemlidir. Makyaj sektöründe önemli artıları olan rimelin kirpiklere katkısı çok büyüktür. Rimel alırken kaliteli olmasına özen gösterin. Rimeli sürürken her zaman kirpiklerin uç kısmından başlayarak daha sonra diplere uygulayın. Böylelikle kirpikleriniz hacimli ve uzun olacaktır.

hacimli-ve-uzun-kirpikler-icin-dogru-rimel-kullanin

5.Kirpik Kıvırıcınızı Isıtarak Kullanın

Kirpik kıvırıcınızı uygulamadan önce saç kurutma makinası ile ısıtarak kullanın. Bu durum size kirpiklerinizin uzun bir sür kıvrık kalmasını sağlayacak.

kiprik-kiviricinizi-isitin-uzun-kipriklere-sahip-olun

6.Kirpiklerinize Hint Yağı Kullanın

Hint yağı kirpikler için bir mucizedir. Hint yağının birçok yararı vardır. Harika kirpiklere kavuşmanızı sağlayan folikül uyarıcı besleme özelliği vardır. Uyumadan önce haftada 2 kere temiz bir fırça ya da kulak pamuğu ile Hint yağını kirpiklerinize sürün. Geceleyin kirpiklerinizde kalsın Hint yağını sabahleyin yıkayın.

kirpik-uzatmada-hint-yagi-mucizesi

7.Kirpiklerinizi Saç Gibi Tarayın

Daha doğal ve harika görüntü için rimelin kirpiğinizde topaklanmaması çok önemli. Bu topaklanmamayı önlemek için ise rimeli sürdükten sonra saç tarar gibi önce ve sonra kirpiklerimizi tarayalım.

hacimli-ve-uzun-kirpikler-icin-kirpiginizi-tarayin

8.Kirpiklerde Hacim İçin Limon Kabuğu

Limon kabuğu kirpikler için yaratılmış harika bir bitkidir. Sadece yemeklerde tat almak için kullanılmaz. Limon kirpiklere hacim ve parlaklık katar. 1 yemek kaşığı kurutulmuş limon kabuğunu 3-4 gün Hint yağı veya zeytinyağında bekletin. Bu elde ettiğiniz karışımı ise kirpiklerinize sürün,bir gece kirpiklerinizde kalıp sabahleyin kirpiklerinizi yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak 2 ay hafta 2 gün yapın. Kirpik Uzatma Yöntemleri

limon-kabugu-ile-hacimli-kirpikler

 

9.Eyeliner Uygulayın

Kirpiklerin uzun ve hacimli olmasını sağlayan bir etkende eyelinerdir. Eyeliner yoğun bir görünüm kazandırır. Kirpiklerinizin dip kısımlarına eyeliner uygulayarak ortalama 3 kata kadar daha yoğun gösterebilirsiniz. Şu uyarımızı söylemeden geçmeyelim eyeliner ve göz kalemi hiç rimel kullanılmadığında çok kötü durmaktadır eyeliner için rimel şart.

eyeliner-ile-uzun-ve-hacimli-kirpikler

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Burcu Esmersoy Makyajının Sırrı başlıklı makalemizde burcu esmersoy, burcu esmersoy gibi makyaj nasıl yapabilirim? ve burcu esmersoy harika makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.