Daha Genç Görünmenin 8 Yolu

A+
A-
Daha Genç Görünmenin 8 Yolu

genç görünmenin yollarıKILCAL DAMARLAR
Kılcal damarları kamufle etmek için vücut losyonunuza karıştırdığınız az miktarda fondöteni sorunlu bölgeye yedirin.

TORBALANMIŞ DİZ KAPAKLARI
Diz kapağı çevresindeki deri sarkmaya en meyilli bölgelerden biridir. Bu bölgedeki kasları güçlendirirseniz sarkmanın önüne geçmiş olursunuz. Haftada iki üç kere yoga yaparsanız dizlerinizin daha güzel görünmesini sağlarsınız.

LEKELER
Sonuç almanız en az üç dört haftayı bulsa da içeriğinde soya proteinleri, A vitamini, kojik asit veya meyankökü ekstratları bulunan ürünler lekeler üzerinde oldukça etkilidir. Saydığım bu maddelerin hepsinin beyazlatıcı özelliği bulunmaktadır. (Yaşlılık lekeleriniz çok fazlaysa, bir dermatoloğa başvurmalısınız. Büyük bir ihtimalle lazer operasyonu ile lekelerden kurtulursunuz.)

PUL PUL SOYULAN CİLT
Bu tip bir cildiniz varsa ya da zaman zaman bu sorunla karşılaşıyorsanız, eşit miktarda bal ve şeker işinize yarayacak. Kol, bacak ve gövdeniz de uygulayıp daha sonra ılık suyla durulayın.

SERTLEŞMİŞ DİRSEK VE DİZLER
Dirsek, diz ve topuklarınız sertleşmişse özel bir bakıma ihtiyacınız var demektir. Yatmadan önce glikolik asit içeren bir losyon uygulayın. Sabah uyandığınızda yumuşacık olduklarını göreceksiniz.

CANSIZ CİLT
Cildinizi canlandırmak için arındırıcı maske (kullanın. Yorgun görünümünüz geçecektir.

SARKMIŞ DEKOLTE
Bu bölgedeki deri çok ince olduğu için özellikle menopoz sonrası daha fazla neme ihtiyaç duyar. Yoğun bir nem için vücut yağınızı göğüs ve boyun kısmına sürün. Daha sonra, üzerinden parfümsüz bir losyon ya da kremle geçin.

GÜZEL BİR BOYUN İÇİN
Hayır, sürekli dik yakalı kazaklar giymenize gerek yok. Kinetin ya da soya içeren bir nemlendiriciyi boyun bölgenizde kullanın. Unutmayın, bu bölgede de aynen yüzünüzde olduğu gibi güneş koruma faktörlü ürünler kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıkları Azaltmanın Etkili Yolları başlıklı makalemizde kırışıklıkları azaltan besinler, kırışıklıkları azaltan yollar ve kırışıklıkları azaltmanın yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.