Kırışıklıkları Azaltmanın Etkili Yolları

Kırışıklıkları Azaltmanın Etkili Yolları

Eğer kırışıklıkları azaltmak için aynı eski yolları denemekten yorgun musunuz? Yaşlanma belirtileri ile mücadele tüm pahalı kremleri almaktan geçmez. kırışıklıkları azaltmak için bazı oldukça şaşırtıcı ama etkili yolları denemelisiniz. Eğer yeni kırışıklıkların oluşmasını önlemek veya mevcut ince çizgileri en aza indirmek istiyorsanız, cildinizi değiştirmek için yalnızca cilt bakım ürünleri güvenmeyin. Ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak ve tüm açılardan kırışıklıkları mücadele için nadir bazı yolları sizde keşfedin.

Dinlendirici gözlük kullanın

Dinlendirici gözlük sadece gözlerinize iyi gelmez mimik hareketlerinizide en aza indirir, cildinize ve gözlerinize bir iyilik yapmak için dinlendirici gözlük satın alın. Gözlerinizi kısmak açmak ve kapatmak, yüz kaslarınızı sürekli germek, özellikle bilgisayar başında çalışanlar için daha erken sürede kırışıklıkların artmasını sağlar. Sürekli sonunda kırışıklıklara dönüşecek cilt yüzeyinin altında bir de mor halkalar oluşturur .Bu herhangi bir tekrarlayan yüz ifadesi ya da hareket için de geçerli, bu yüzden sık sık kaşlarını eğer, bu çizgilerin daha da artmasına sebep olacaktır.  hiç dinlendirici gözlük kullanmanın kırışıklıkları azaltmak için iyi etkili bir yol olacağını düşünebilirdi ki.

Daha çok çay için

Ben çay içmenin birçok yararlarını duydum , ama Sallama çaylar aynı zamanda ince çizgi ve kırışıklıkları azaltmada faydalıdır.  Bu çaylar Yeşil, papatya, karahindiba ve kuşburnu çayı, inflamasyonu azaltmak serbest radikallere karşı korumaya yardımcı olduğu bilinmektedir ve bu çaylar çok muhteşem anti-aging niteliklere sahip. Kendinize bir fincan demlemek ve içmek ya da yüzünüze spreyin içine doldurup arada sıkın . Ayrıca ince çizgileri en aza indirmek için gözlerine soğutulmuş çay poşetlerini uygulayabilirsiniz.

Mutlaka sırt üstü yatarak uyuyun

En sevdiğiniz uyku pozisyonu nedir? Eğer sırt üstü uyku ise, kırışıklıkları önlemek ve azaltmak için en iyi pozisyon olduğunu söyleme  memnuniyetini duyarız. Yanınız veya karnınız  üstünde uyuyorsanız kırşıklıklarınız daha çabuk oluşuyordur, Yan ve yüz üstü uyumak yanaklar ve çene üzerinde uyku çizgiler ve düzensiz kırışıklıkların oluşmasına yol açabilir. Yer çekimi her şeyi aşağı çeker, karın üzerinde uyuyanlarda  bir çatık kaş kısa sürede oluşur

Araç kullanırken kaliteli bir güneş gözlüğü kullanın

Eğer uzun bir yola gidip geliyorsanız  veya iş günü boyunca uzun süre araç kullanıyorsanız ,  hava güneşli ya da değil, araç penceresini delici neden olan zararlı UVA ışınlarına karşı çok kaliteli bir güneş gözlüğü kullanmalısınız. için sürücü gerektiriyorsa. Dermatolog bir Dr dan etkili bir güneş koruyu kremde önermesini isteyin.

Yüzünüzü çok sık yıkmayın

Hangi cilt tipi olursa olsun , çok sık yüzünü yıkayarak doğal yağların cildinizi şerit  gibi koruyucu etkisini azaltırsınız ve cildiniz daha kuru olur. Kuru cilt kırışıklıkları vurgulamak ve arttırmakta çok ustadır, musluk suyu kırışıklıklara karşı koruyan doğal yağların cildinizden uzaklaşmasına da neden olur.

Daha fazla balık tüketin

Balık, özellikle somon ve sardalya, şu anda diyetin büyük bir parçası halinde, bunları daha fazla yemeye başlamak için zaman ayırın. Omega-3 yağ asitleri ve protein oranı yüksek olan balık cildinizi, genç, esnek ve beslemesi  ile kendi yeteneğiyle ünlüdür. Bu arada da iltihapla mücadelede yardımcı, serotonin kalp sağlıklı ve destek seviyeleri yüksektir. Balık keyfini arttırmak için ızgara, suşi, mangal gibi  birçok lezzetli yol vardır.

 ANTIOKSİDAN  AĞIRLIKLI BESİNLER TÜKETİN

Antioksidanlar ile cilt bakım ürünlerini uygulamak oldukça yararlıdır, ancak  onları daha çok yiyerek bir adım daha ileri  cilt güzelliğinizi oluşturabilirsiniz. Çilek, mantar, çiğ sarımsak, antep fıstığı, cevizler ve kakao gibi gıdalar antioksidanlar açısından zengin olan ve güneş hasarı cildinizi korumak yanı sıra nemlendirme, cilt dokusunu iyileştirmek ve deri hücrelerinin kan akışını artıran özel yiyeceklerdir.

Gördüğünüz gibi, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak sadece topikal tedaviler hakkında değildir. Kırışıklıklara  yardım yaparken, sağlıklı bir yaşam tarzı da kesinlikle çok önemlidir. Eğer kırışıklıkları azaltmada herhangi bir ipucu ve önerileriniz varsa bizimle ve ziyaretçilerimizle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Daha Güzel Görünmenin 6 Yolu başlıklı makalemizde güzel görünmek için ve güzel görünmenin yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.