Göz Şekline Göre Kaş şekli Seçimi !

A+
A-
Göz Şekline Göre Kaş şekli Seçimi !

Kaş şekliniz göz şekliniz ile uyumu bir bütün olmalı

Kaş şekliniz göz yapınız ve yüzünüz ile uyumlu görünüyor mı? Göz şeklinize uygun kaş şekli seçerek sizde daha çekici ve etkili bakışlara sahip olabilirsiniz.

Büyük göz şekli için kaş şekli nasıl olmalı ?

Büyük gözlere en uygun kaş şekli kalın kaş şekilleridir.

Mutlaka kaşlarınızı doldurucu bir kaş pudrası ve kalem kullanın.Kaşlarınızın yapısı ve çizgisi belirgin olmalı.Kaşlarınızı doldurup daha kalın görünmesini sağladıktan sonra kaşlarınızı istediğiniz şekilde düzeltin.Eğer seyrek kaşlarınız varsa her gece yatmadan önce kaşlarınıza vazelin veya badem yağı sürerek sıklaşmasını sağlayabilirsiniz.

kalin kas modelleri

 

 

Küçük gözle şekli olanlar için kaş modeli

Küçük göz yapısına en uygun kaş şekli hafif kavisli kaş şekilleridir.Bunun için uzman bir kuaförden yardım alabilirsiniz. Kaşınızın uç kısmında kaş bölgesini hafif inceltin ve kavis verin.

goz sekline gore kas

 

Yuvarlak yapılı göz şekliniz varsa 

Daha belirgin kavisli kaş şekilleri yuvarlak gözlere en çok yakışan kaş şeklidir.

Gözünüze ve yüzünüze  en uygun kavisli kaş modelini anlamak için  bir kalemi burnunuzun kenarından göz merkezine doğru getirin. Böylece yüzünüze en uygun kaş kavisinin açısını yakalamış olacaksınız.

goz sekline kas sekilleri

Kavisli kaş yapısını anlamakta ve yapmakta zorlanıyorsanız kendiniz denemeyin.Kaş şeklinizi bozabilirsiniz.Bazı kaşlar ters yönde ve yanlış kısımlardan alındığında tekrardan çıkması zor olabiliyor.Kaşınızı alırken uzadığı, baktığı yöne doğru çekerek almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran En İyi Ürünler başlıklı makalemizde cilt, Gözenek küçültücü ve Gözenek sıkışlaştırıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.