Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde tamamıyla insanların güzelliği konuşulmaya başladı.  Bu da çoğu insanda özgüven eksikliği, kendini beğenmeme gibi durumlar oluşturdu. Siz her halinizle güzelsiniz fakat özgüveninizi yerine getirmek için birkaç operasyon geçirebilirsiniz. Operasyonun bazıları önemli ve ciddi operasyonlar olsa da dudak dolgusu gibi çok ciddi olmayanları da mevcut. Deneme için geçici dudak dolgusu yaptırabilir ve birazda olsa özgüveninizi yerine getirebilirsiniz. Dudak dolgusu nasıl yapılır derseniz bunu kesinlikle doktorların yapması gerektiğini bilmelisiniz. Özellikle merdiven altı yerlerde yaptırmanız sağlığınız için inanılmaz riskli olabilir.  Kansere hatta ölüme kadar sonuçlanabilir. Bu yüzden bilmediğiniz yerlerde değil de araştırıp güvendiğini yerlerde yaptırmalısınız. O halde dudak dolgusu nasıl yapılır hep beraber bakalım.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Biliyorsunuz ki dudak dolgusu nedir, nasıl yapılır oldukça tartışma yaratan konulardan biridir. Dudak dolgusu ameliyatsız bir şekilde dudağını daha dolgun yapmak isteyenlerin ya da daha belirgin olmasını isteyenlerin kullandığı bir yöntemdir. Dolgunun içinde hyalüronik asit gibi kalıcı olmayan maddeler vardır. Fakat merdiven altı gibi yerlerde dolgu yerine sanayi tipi silikon kullanılmaktadır. Bu da haliyle sağlığınıza çokça zarar vermektedir.  Dolguyu yapmak için önce dudak uyuşturulur. Daha sonrasında kişiyle kararlaştırılan bölgeden dudağa silikon enjekte edilir. Dudaklarınız uyuşuk olduğu için bu aşamada ağrı hissedilmez. Dudaklarınız anında hacim kazanır ve bu işlem yaklaşık 5-10 dakika içerisinde bitirilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgunun Kalıcılığı

Dudak dolgusu kalıcılığı dolgunun miktarına göre değişse de yaklaşık bir yıl sürededir. Bir yıl içerisinde dolgunun içerisinde olan kalıcı olmayan maddeleri ve hyalüronik asidi vücut emer. Kalıcılık sadece miktara bağlı olarak değişmez. Aynı zamanda dudak tipi, yaş,  yaşam tarzı gibi çeşitli etkenlerde etkiler. Dudak dolgusunu eğer tecrübeli bir doktor yaptıysa yan etkisi yoktur. Aksine hyalüronik asit sayesinde dudağınıza bakım yapılmış olur. Fakat dudak anatomisini bilmeyen ve doktor olmayan kişilere yaptırırsanız dudağınız doğal görüntüsünden uzak olur. Ayrıca orantısınız olma ihtimalide hayli bir yüksektir. Bu yüzden geçicide olsa cildinize bir işlem yaptırmadan önce yaptıracağınız yeri kesinlikle araştırmalısınız. Sizin için uygunluk sağlıyor mu bakmalısınız.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bir önceki yazımız olan Cat Eye Güneş Gözlükleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.